Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kandıralılardan çöp fabrikası tepkisi

Kandıra’ya yapılması planlanan Katı Atık (Çöp) Depolama Alanı ile alakalı bir araya gelen bölge halkı, fikir alışverişinde bulunulmadan bu olayın oldubittiye getirilmesine karşı olduklarını ifade etti

14 Ocak 2020 Saat: 11:59
Kandıralılardan çöp fabrikası tepkisi
Kandıralılardan çöp fabrikası tepkisi

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda gündemine getirilen Kandıra’ya yapılması planlanan çöp depolama alanı ile alakalı gündemi değerlendirmek üzere bölge muhtarları, kanaat önderleri, Kocaeli Manav Dernekleri Dayanışma Platformu ve birçok STK başkanı bir araya geldi. Yapılan toplantıda Katı Atık (Çöp) Depolama Alanınakarşı olduklarını ifade eden bölge halkı açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada,“Bu zamana kadar yeterince fedakârlıklar yapılmıştır. Daha fazlasını lütfen bizden istemeyin” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
‘KOKU VE ÇÖP DAĞLARI OLUŞACAK’
Bir araya gelen bölge halkı gerçekleştirilen toplantının ardından şu açıklamayı yaptı: “Kandıra, 2006 yılında turizm bölgesi ilan edilmiş olup, 5 mavi bayraklı plaja sahip bir ilçedir. Çöp depolama alanı olarak düşünülen yerler dikkate alındığında turistler koku ve çöp dağları ile mi karşılanacak? Gıda Organize Sanayi, Katı Atık (Çöp) Depolama Alanı olarak düşünülen bölgeye çok yakın konumdadır. Gıda ile çöp depolama alanı nasıl yan yana düşünülebilir? Kocaeli’de diğer ilçelerin meydana getirmiş olduğu çöp oranı yüzde 80 civarında olmasına rağmen, depolama alanı hangi sebep ile İzmit ile Kandıra’ya uygulamaya çalışılmaktadır.
‘KANDIRA KARPUZU DA ETKİLENECEK’
Ağaç, yeşil alan, doğal yaşam alanı, su havzası, yerleşim yeri, hayvancılık, tarım gibikriterler düşünüldüğünde bile Döngelli Köyü’nde yetişen dünyaca ünlü Kandıra karpuzunu da etkileyecektir. Nedeni ise bu bölgede bulunan su havzaları karpuzun yetiştiği bölgeye gitmektedir. Bu konuyla ilgili akademik odalar, DSİ (Devlet Su İşleri)’nin görüşü nedir? Bölgeye yapılan cezaevi, hayvan barınağı (170 dönüm), aynı alan içerisinde büyümeye devam eden taş ocağı yapıldı. Bölge halkının görüş ve düşüncesi hiç mi önemli değildir? Bu zamana kadar yeterince fedakarlıklar yapılmıştır. Daha fazlasını lütfen bizden istemeyin.”

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Kandıralılardan çöp fabrikası tepkisi

Kandıralılar, Katı Atık (Çöp) Depolama Alanı ile alakalı fikir alış verişinde bulundular.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑