Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Karacan’a mezarı başında anma

Lastik-İş eski Genel Başkanı Abdullah Karacan, ölümünün birinci yılında Bağçeşme’deki mezarı başında anıldı. İşçiler mezarın başında yer kalmayınca anmayı yol üzerinde dua etti

13 Kasım 2019 Saat: 15:11
Karacan’a mezarı başında anma
Karacan’a mezarı başında anma

Geçtiğimiz yıl Goodyear Adapazarı fabrikasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Lastik İş Sendikası eski Genel Başkanı Abdullah Karacan, mezarı başında anıldı. Bağçeşme Mezarlığı’ndaki anma törenine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Lastik-İş Genel Başkanı Alaattin Sarı, Abdullah Karacan’ın eşi Tülay Karacan, kızları Ebru Karacan ve Esra Aktaş, Lastik-İş Genel Başkan Yardımcısı Alperen Şakacı, DİSK Bölge Temsilcisi ve Genel İş Şube başkanı Vedat Küçük, Biz İzmitiz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, sendikanın işveren vekilleri, sendika, dernek ve oda başkanları ile Karacan’ın dostları, sevenleri, çalışanları ve Lastik-İş ailesi katıldı. Anmada Karacan’ın ruhuna Fevziye Cami İmam hatipleri Faruk Çoban ve Halit Es dualar etti.
‘ARAMIZDAN FİZİKEN AYRILDI’
Mezarı başında toplanan sendika işçilerine seslenen Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Sendikal mücadelede hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından konuşan Onursal genel başkanımızın Abdullah karacanın anma programında bir aradayız. Başkan Abdullah karacan olmak üzere sendikal mücadelede hayatını kaybetmiş olanları rahmet ve minnetle anıyorum. Yiğidimiz, aslanımız, lastik iş sendikası Onursal Genel Başkanı Abdullah Karacan, hain bir saldırı neticesinde bir yıl önce aramızdan ayrılı. Bu sadece fiziki bir ayrılıktır” ifadelerini kullandı.
‘İHANETE UĞRADI’
Sözlerini sürdüren Genel Başkan Sarı, “Hepimiz Abdullah Karacanız. Onun izinde bıraktığı sancağı yere düşürmemek için elimizden geleni yapacağız. Üzüntümüz sadece öldürülmesiyle alakalı değil onunla hareket edenlerin ona nasıl ihanet ettiğiyle de ilgilidir. Elinden tutuğu babalık yaptığı insanların ona nasıl ihanet ettiğine şahit olduk. Bunlar, yenilir yutulur gibi değildir. Bu olanları unutmayınız. Eğer unutursanız Abdullah Karacan’ın kemiklerini sızlatmış olursunuz. Abdullah Karacan, Türkiye’de taşeronu bitiren ilk başkan olduğu için öldürüldü. Abdullah Karacan asla yalnız değildir. Yalnız olmayacaktır. Adını yaşatacak çalışmalar yapacağız. Çalışan arkadaşlarımızın hakkını da sonuna kadar savunacağız dedi.
‘ADALETE GÜVENİYORUZ’
Karacan’ın güzel işler yaptığı için durdurulmak istediğini ifade eden Sarı, “Sosyal sendikacılık kavramını sendikaya kazandıran ender başkanlardan biridir. Niye öldürüldü diye düşünürken bu karanlık ve organize bir iştir. Katil dediğimiz insan 5-10 dakika içerisinde her türlü koruma altına alınıyor. Kamera görüntüleri kamuoyu oluşturularak algı oluşturuluyor. Türk adaletine sonuna kadar güveniyoruz. Basında olur olmaz ifadelerle hainlerin yazdıklarının çizdiklerini yansıtanları hakimin ifadesiyle gördük. Bu yazılıp çizilenleri mahkemeye getirenlere yazıklar olsun” dedi. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Karacan’a mezarı başında anma

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Sarı, Karacan’ın fikirlerinin yaşatılacağını söyledi.

Karacan’a mezarı başında anma

Törenin ardından Abdullah Karacan için dua edildi.

Karacan’a mezarı başında anma

Düzenlenen anma törenine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de katıldı.

Karacan’a mezarı başında anma

Kabri başında düzenlenen anma törenine birçok işçi, sendika temsilcileri ve üyeler katıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑