Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Karamürsel’de 349 milyonluk yatırım yapıldı’

AK Parti Karamürsel’in danışma meclisinde konuşan Başkan Büyükakın, 2004-2019 yılları arasında 351 projenin gerçekleştirilerek Karamürsel ilçesine 349 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi

8 Aralık 2019 Saat: 15:40
‘Karamürsel’de 349 milyonluk yatırım yapıldı’
‘Karamürsel’de 349 milyonluk yatırım yapıldı’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Karamürsel İlçe 89. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısına katıldı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İlçe Başkanı Recep Demirel, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Nihat Abiş ve teşkilat üyelerinin hazır bulunduğu danışma meclisinde konuşan Başkan Büyükakın, 2004-2019 yılları arasında 351 projenin gerçekleştirilerek Karamürsel ilçesine 349 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi.
‘HER ZAMAN HEYECANLI’
“Karamürsel teşkilatları her zaman heyecanlı”diyerek ilçe danışma meclisindeki konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “İlçe başkanımıza da bu heyecana olan katkısından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Köylere hizmetten sosyal ve spor tesislerine kadar birçok yatırımın yanı sıra alt yapı yatırımlarından özellikle bahsetmek istiyorum. 331 kilometre içme suyu hattını Karamürsel ilçemizde tamamladık. Tamamlanan kanalizasyon hattı 167 kilometre, tamamlanan yağmur suyu hattı 33 kilometre iken 15 adette içme suyu deposu bu dönemde gerçekleştirildi” dedi.
‘GERÇEK BAŞARININ MİMARI
CUMHURBAŞKANIMIZDIR’
“Büyükşehir Belediyeciliği vizyonu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonudur” vurgusu da yapan Başkan Büyükakın, “Liderliği ele alır almaz Büyükşehir belediyelerinin iki pilot bölgesini İstanbul ve Kocaeli olarak belirledi. Model bir belediyecilik olarak gördük ve hizmet bereketini de burada gördük. Aslında bu başarının gerçek mimarı da Cumhurbaşkanımızdır. Onun belediyecilik vizyonudur. AK Parti belediyeciliğinin başarı meyveleri Kocaeli’de verildi ve tüm Türkiye’ye yayıldı” diye konuştu.
‘BİZ RÜŞTÜMÜZÜ İSPATLADIK’
“Aslında belediye hizmetleri yapıldığı zaman fark etmeyiz diyerek “Sokakta çöp varken, çöplerin toplanmadığını fark ederseniz, çamur varken hizmet verilmediğini fark ederseniz, sular akmadığında belediyenin çalışmadığını fark ederseniz” hatırlatmasını yapan Başkan Büyükakın, “Ama bu hizmetler verilirken bunları fark etmezsiniz. Çok şükür bu alanda biz rüştümüzü ispat ettik. Ama olan alışkanlık getiriyor. Hep öyleymiş ve hep öyle olacakmış gibi geliyor. Ama önümüzde ki süreçte AK Belediyecilik ile diğer belediyecilik arasında ki fark daha net bir şekilde çıkacak Allah’ın izniyle” şeklinde konuştu.
‘BU AY YER TESLİMİ DE BİTER’
Bir önceki ilçe danışma toplantısında sorulan ve talep edilen hizmetlerin geldiği son durumu da anlatan Başkan Büyükakın, “Valide Köprü yolunda iki kilometrelik beton yolun çalışmasını sürdürüyoruz. İnebeyli-Taşağız arası bağlantısının bakım çalışmaları tamamlandı. Dereköy’de olan stabilize yolun bakım ve onarım çalışmaları da ekiplerimizce bitirildi. Karamürsel-Çamçukur arası asfalt serimi de tamamlamıştır. Karamürsel’de ki dalcık projemizin ihalesini yeniden yaptık. Eski firma Kamu İhale Kurumuna itiraz etmişti. Ancak Kamu İhale Kurumu bizi haklı buldu. Şimdi yeni yaptığımız ihalenin sözleşmesine davet aşamasındayız. Bu ay içerisinde de yer teslimi de biter. 270 gün kadar bir zaman içerisinde bu projeyi de ilçemize kazandırmış oluruz” ifadelerini sarf etti.
‘5 KİLOMETRELİK PROJEMİZ HAZIR’
Arazi bahçe yollarının açılması için Akçat’ta gereken çalışmaların da yapıldığını söyleyen Başkan Büyükakın, “Karamürsel-Ulaşlı sahil bandını birbirine bağlayacak 5 kilometrelik projemizde hazır. Ereğli-Karaağaç sahilinin ışıklandırılması da bu kapsam içinde tüm talepler yerine getirilecektir. Hayriye Köyü’müzün parkında ihtiyaç duyulan tüm bakımlar da ekiplerimizce yapılmıştır. Sinekle mücadele konusunda ekiplerimiz gereken hassasiyeti göstermeye devam ediyor. İlçemizde mobil mezbahayı hizmete aldık. Ancak daha uygun kompakt bir mezbahanın yapımı içinde çalışmalarımız sürüyor. Akçat Sulama Göleti’nin temizlenmesi için gereken çalışma da DSİ ile birlikte yapılmıştır” bilgilerini teşkilat üyelerine verdi. Karamürsel İlçe Danışma Meclis toplantısı daha sonra soru cevap bölümünün ardından tamamladı.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Karamürsel’de 349 milyonluk yatırım yapıldı’

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım gençlerle bir araya geldi.

‘Karamürsel’de 349 milyonluk yatırım yapıldı’

AK Parti Karamürsel İlçe 89. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi yoğun bir katılımla yapıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑