Kocaeli'de hava açıyor
2 araç kaza yaptı: 4 kişi yaralandı
Denizin ortasında baygın bulundu
Kocaeli Valiliği tüm eylemleri yasakladı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Karaosmanoğlu, ‘Kriz yok’

Karaosmanoğlu, ekonomik krizle ilgili belediyenin tedbir alıp almadığını soran CHP’li Üye Engin Taşdemir’e ‘Ne krizi öyle bir şey yok.Kriz sizin kafanızda. Türkiye ne krizler atlattı. Bunu da atlatırız elbette” dedi

14 Eylül 2018 Saat: 13:34
Karaosmanoğlu, ‘Kriz yok’
Karaosmanoğlu, ‘Kriz yok’

Ayşe AYDIN - Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi geçtiğimiz Perşembe günü Fuar içinde bulunan Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 85 gündem maddesi ile toplanan meclisin İbrahim Karaosmanoğlu yaptı.

BAŞKANLARA KIZDI

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, meclis toplantısında yoklama alındığı sırada yerinde olmayan AK Partili belediye başkanlarını eleştirerek “Buraya tam dakikasında gelen meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Muhalefet her zaman olduğu gibi erkenden yerine gelmiş. Anlaşılan iktidarda bir gevşeme var” diye konuştu. Meclise zamanında gelen ise Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez oldu.

YAHYA KAPTAN’A 112 ACİL İSTASYONU

İzmit Yahyakaptan Mahallesi Brisa arkasında, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi tasarrufunda bulunan bin 800 metrekarelik tescil harici alanda 112 Acil Sağlık İstasyonu kurulmasıyla ilgili imar değişikliği maddesi meclisin gündemine taşındı. Oy birliğiyle geçen imar değişikliği yapılan alana 112 Acil Sağlık İstasyonu’nu Sağlık Bakanlığı yapacak.

TERMAL TESİSE ONAY

Başiskele Belediyesi sınırları içinde Yeniköy mevkiinde bulunan ilçenin sosyal ve ekonomik kalkınması ve turizm faaliyetlerini desteklemek amacıyla 57 santigratlık yeraltı kaynak suyunun çıktığı yaklaşık 17 bin metrekarelik alana ‘Günübirlik Termal Tesis’ yapılacak. Tesisin yapımı için gerekli imar nazım plan değişikliği ise meclise sunuldu. CHP’li meclis üyeleri imar değişikliği noktasında bütüncül olarak bir değişimin yapılmasını önerdi. Madde oy çokluğuyla kabul edildi.

İLİM YAYMA CEMİYETİ’NE YER TAHSİSİ

Büyükşehir Belediyesi ile İlim Yayma Cemiyeti Darıca Şubesi arasında, eğitim, sosyal ve kültürel etkinlik faaliyetleri gerçekleştirmek ve bu kapsamda ortaklaşa kullanmak üzere Darıca ilçesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Sokullu Caddesi’nde bulunan taşınmaz, İlim Yayma Cemiyeti Darıca Şubesi’nin kullanımına tahsis edilmesiyle ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi.

SEKAPARK’TAKİ BÜFE BELDE A.Ş’YE DEVREDİLDİ

Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Sekapark 1. Etap Uçurtma Tepesi Yanı, No: 2 adresindeki büfenin işletmesini Belde A.Ş.’ye devretti. Büfenin aylık kira bedeli ve süresi önceden belirtildiği gibi aynı kalacak. Öte yandan Körfez Mahallesi, Salim Dervişoğlu Caddesi, Necmettin Erbakan Üst Geçidi altında bulunan büfe ile ilgili alınan meclis kararının iptal edilmesi ile ilgili madde de meclisten geçti.

’HANİ BETONLAŞMA OLMAYACAKTI?’

CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir meclise 4 önerge verdi. Seka Park’ta yapımı tamamlanmak üzere olan Mannesman Kongre Merkezi’ni ele alan Taşdemir, “Seka Park’ta artık betonlaşma olmayacağını, her tarafın mesire yapılacağını ve vatandaşların nefes alabileceği alanlar yaratacağınızı söylemiştiniz. Merkezin yeri belirlenirken burada oluşacak trafik yoğunluğunu hesaba kattınız mı?” diye sordu. Başkan Karaosmanoğlu, ise “Kongre Merkezi, Seka Park alanında değil. Fabrikanın yerine merkezi yapıyoruz. Şehrin herhangi bir yapısını değiştirmiyoruz. O alan öncelikle Seka Park’ta değil” dedi.

MEZBAHAYI SORDU

Karaosmanoğlu’nun cevabından sonra sözlerini sürdüren CHP’li Meclis Üyesi Taşdemir, “Geçtiğimiz yıllarda yaptığınız mazbaha ile ilgili vatandaşlardan şikayetler almaktayız. Mezbahanın kaçak olduğuna dair söylentiler var. Mezbahanın ruhsatı var mı? Şayet ruhsatı yoksa nedeni nedir? Hayvan kesiminden sonra verilen makbuzların başka ilçelere ait olduğu söyleniyor, doğru mudur?” dedi. 

‘KRİZ SİZİN KAFANIZDA’

CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, “Son günlerde çok ciddi bir ekonomik kriz yaşanmaktadır. Bu krizle ilgili olarak herhangi bir tasarruf tedbiri uyguladınız mı? Makam araçlarıyla ilgili herhangi bir karar alındı mı? Bu krizde belediyelerin yapmış olduğu projelerde bir erteleme söz konusu mudur? dedi. Taşdemir’e cevap veren Karaosmanoğlu, “Ne krizi öyle bir şey yok. Kriz sizin kafanızda. Türkiye ne krizler atlattı. Bunu da atlatırız elbette. Bakın biz başladığımız bütün projeleri tamamlıyoruz. Metronun ihalesini tamamladık. Yakında temelini de atacağız. Hiçbir projemizde aksama ya da başka bir durum söz konusu değil” dedi.

YENİ STATTA KOKU

Taşdemir Yeni Kocaeli Stadyumu ile ilgili ise Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na önergeler sundu. Taşdemir konuyla ilgili olarak “Kocaelispor’un ilk maçını seyretmeye giden vatandaşlarımız iki konuda sıkıntı yaşadı. Bu problemler, stadyum yakınında İZAYDAŞ’tan ulaşan kötü kokular ve trafik yoğunluğu. Bu sorunlarla ilgili olarak çözüm önerileriniz var mı? diye sordu. Taşdemir’e cevap veren Karaosmanoğlu, “Stadyumların hepsinde sıkıntılar yaşanıyor. Ama biz bu durumu en aza indirmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

YOL SORUNU

Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Vahit Eryılmaz ise Pazartesi başlayacak olan yeni eğitim öğretim dönemini hatırlatarak “İSU ile Yenidoğan arasında kalan kısımdan Cahit Elginkan Vakfı’na gidecek yol arasında 300 metre var. Pazartesi okullar açılıyor. Öğrencilerimizi düşünüyorsak bir an önce bu duruma çözüm bulmalıyız” şeklinde konuştu Başkan Karaosmanoğlu Genel Sekreter İlhan Bayram’a talimat vererek “Gereken ne ise yapın” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑