Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Karnesiz ilk ara tatil

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak olan ara tatil dönemi başlıyor. 18-22 Kasım arasında yapılacak ara tatil hafta sonları ile birlikte 9 gün olacak

14 Kasım 2019 Saat: 16:50
Karnesiz ilk ara tatil
Karnesiz ilk ara tatil

TATİL 9 GÜN SÜRECEK
Yaklaşık 18 milyon öğrenci 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini 18-22 Kasım'da yapacak. Hafta sonları da hesap edilirse öğrenciler tam 9 gün tatil yapacakİlimizde de 395 bin 435 öğrenci 9 günlük ara tatile çıkacak. Milli Eğitim Bakanlığı, ilk ara tatilde öğrencilere yönelik Tatil Etkinlik Programı hazırladı.Öğrenci ve velilerin illerde yapılacak etkinliklerin bilgisine ulaşabilmeleri amacıyla "aratatil.meb.gov.tr" sitesi de hazırlandı.
YARIYIL TATİLİ 20-31 OCAK’TA
Bu akşam itibarıyla siteye ulaşabilecek veliler, 5 gün boyunca yapılacak ara tatil etkinliklerini görebilecek."Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"ne göre yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak. İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak, 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑