Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kartepe’de çevreci gönüllüler

Çevresinin farkında bir nesil yetişmesi amacı ile Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü İle TEMA Vakfı tarafından ortaklaşa yapılan çalışmalar devam ediyor

25 Şubat 2019 Saat: 09:29
Kartepe’de çevreci gönüllüler
Kartepe’de çevreci gönüllüler

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, özellikle çocukları ve gençleri hedef alan çevreci nesil projesinde; tohumları toprakla buluşturan, ağaç kardeşliği yapan, kaynağında ayrıştırma konusunda duyarlı, dünyadaki diğer canlıların farkında olan kendisine ve çevresine saygılı bireyler olarak yetişen gençler TEMA Vakfına bağış yaparak TEMA Vakfı Gönüllüsü oldular.
ÖĞRENCİLER TEMA GÖNÜLLÜSÜ OLDU
17 Ağustos İlkokulu 2/B sınıfı öğrencilerinin tamamı Sınıf Öğretmenleri Derya Kobya önderliğinde TEMA gönüllüsü olarak “Bu sınıf TEMA Gönüllüsüdür” beratı almaya hak kazandı. Kartepe sınırları içerisinde TEMA etkinliği yapan, yaptıkları çalışmalarla eğlenerek öğrendiklerini ifade eden 17 Ağustos İlkokulu öğrencileri; gönüllü olarak yaptıkları çalışmalarla çevrelerine faydalı olmanın gururunu yaşadıklarını ifade ettiler. Kartepe’de bulunan tüm okulları gönüllü olmaya davet eden öğrenciler, dünyamızın bu tür gönüllülük faaliyetleri ile daha yaşanılabilir olacağını vurguladılar.
KARTEPE HALKINI DAVET ETTİ
Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Mühendisi - TEMA Vakfı İlçe Sorumlusu Gökçen Gönülay “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi emine Erdoğan hanımefendi himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi’ne Kartepe Belediyesi olarak destek veriyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza emanetlerini en iyi şekilde teslim etmek amacıyla başlatılan Sıfır Atık ve çevre koruma faaliyetlerine ek olarak; gönüllü öğrencilerle biraraya gelerek yarınlar adına güzel işler başarıyoruz. Tüm Kartepe halkımızı Tema Vakfına gönüllü olmaya ve bu uğurda çalışmalar yapmaya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑