Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sağlık

Kartepe, organ bağışında Türkiye’de 1.

Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü Eylül ayında Türkiye'de gerçekleştirilen organ bağışı çalışmaları ve bağış rakamları istatistiklerine göre Türkiye 1'incisi oldu

13 Ekim 2018 Saat: 12:02
Kartepe, organ bağışında Türkiye’de 1.
Kartepe, organ bağışında Türkiye’de 1.

Gerçekleştirilen tebrik ziyaretinde Sağlık Hizmetleri - İlaç Tıbbi Cihaz Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı, Başkan Yardımcıları Dr. İrfan Kaynar ve Dr. Şeref Kasımoğlu da hazır bulundu. Ergüney tarafından Arslan’a organ bağışı konusunda kurum bazında gerçekleştirmiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.
‘EN ÖN SIRALARDAYIZ’
İlimizin ve Kartepe’nin, organ bağışı çalışmalarında Türkiye’de en ön sıralarda yer aldığını belirten İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “İlimizde eski yıllarda yıllık üç dört bin civarında bağış yapılırken, şuanda ilk 9 ayda yedi bin sayısına ulaşmış bulunuyoruz. Son beş ay içerisinde Kocaeli ili organ bağışı etkinliklerinde 4 ay birinciliği elde etti. Eylül ayında ise Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğümüz kurum bazında tüm Türkiye'de birinciliği elde etmiş oldu. Kendilerini örnek çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.
‘NAKİL MERKEZİNİ ARTTIRACAĞIZ’
Organ nakli konusunu çok önemsediklerini ifade eden Ergüney “Bilindiği gibi Ankara İstanbul arasında böbrek nakli yapılan tek merkez ilimizde bulunan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi. İnşallah önümüzdeki yıllarda da gerçekleştireceğimiz çalışmalarla ilimizdeki organ nakil merkezi sayısını artırmaya çalışacağız” diye konuştu.
DR. ARSLAN TEŞEKKÜR ETTİ
Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan, “İl Sağlık Müdürlüğümüzün önderliğinde organ bağışı çalışmalarını önemsiyor ve titizlikle yürütüyoruz. Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğünde görev yapan mesai arkadaşlarıma yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. İl Sağlık Müdürlüğümüze verdikleri sonsuz destekten ve yanımızda olmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah organ bağışı konusunda çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑