Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kartepeli miniklerin fide dikim heyecanı

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü öncülüğünde Kartepeli minikler küçük elleriyle fide diktiler

9 Mayıs 2019 Saat: 15:32
Kartepeli miniklerin fide dikim heyecanı
Kartepeli miniklerin fide dikim heyecanı

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından küçük yaştakiçocukların toprağa dokunarak gelişimlerine katkıda bulunmak, yedikleri besinlerin kaynağını öğrenmelerini sağlamak ve doğa ile kurdukları ilişkinin güçlendirilmesi amacı ile Kartepe Özel Bulut Anaokulunda fide dikim etkinliği yapıldı.
'ÇOCUKLAR TOPRAĞA DOKUNDU'
Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde Çevre Yüksek Mühendisi olarak görev yapan Gökçen Gönülay, “Günümüz de çocuklarımızevlerde kapalı ortamlarda büyümesi sebebi ile doğaya çıkamıyor. Bunun sonucunda enerjisini tüketemeyen, hiperaktif yatkınlığı yüksek, sosyal ilişkileri zayıf bireylerin sayısı artıyor. Ayrıca günümüz çocukları yediği domatesin, biberin nerede yetiştiğini bilmiyor. Bir bitkiye dokunup onu toprağa ekmemiş, can suyunu vermemiş ve büyümesine şahitlik etmemiş. Çocuklar bu tür bilgileri maalesef televizyonlardan alıyor. Çocuklar uygulama yaptıkları alanlarda daha etkili öğrendikleri ve elleriyle yaptıklarına daha iyi sahip çıktıkları için bizler de onları destekleyerek uygulamalı fide dikim eğitimi verdik. Bizlere bu imkanı veren ve çevre farkındalığını destekleyen başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
'EMANETE SAHİP ÇIKACAĞIZ'
Konu ile ilgili olarak Kartepe Belediye Başkanı Av. M.Mustafa Kocaman ise “Bugün, çevre problemleri sadece teknoloji ile veya yasalarla çözülebilecek bir problem değildir. Bu ancak bireysel davranışların değiştirilmesi ile mümkündür. Çevreye karşı pozitif tutum ve değer yargılarının oluşması çevre eğitimi ile mümkündür. Gelecek nesillerin çevresine karşı daha duyarlı bireyler olmaları için üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑