Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kayıkçılar kıyıyı tel örgüyle çevirdi

Kayıkçılar kıyıyı tel örgüyle çevirdi

19 Temmuz 2019 Saat: 16:16
Kayıkçılar kıyıyı tel örgüyle çevirdi
Kayıkçılar kıyıyı tel örgüyle çevirdi

İzmit Marina ve SEKA Park arasında kalan İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü’nün bulunduğu sahil şeridinde yer alan kayıkçılar kanuna aykırı bir şekilde sahil şeridini kişisel mesken haline getiriyor. İlimiz şehir merkezinde İzmit Marina ve SEKA Park arasında kalan İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü’nün bulunduğu sahil şeridinde yer alan kayıkçılar yaklaşık 3 yıl önce hem kıyı şeridinde yer alan bankları söktü hem de kıyı şeridini tel örgülerle çevirdi. Kayıkçılar bulundukları alanda kayıklarını bulundurmak için yıllık cüzi miktarlarda ücret ödüyor. Ancak kayıklarını bulundurmak için ücret ödedikleri alanı kanuna aykırı bir şekilde tel örgülerle kapatıyor ve orayı bir kişisel mesken haline getirmek amacıyla tahtalar ve çeşitli maddelerle sınırlıyor.

ŞEHRİN DOKUSUNA ZARAR VERİYOR

Daha önce orada banklarda oturarak denizi izleyen vatandaşlar 3 yıldır adeta yarı açık cezaevinin içerisinden sahilde yürüyor. Daha önce sahilde oturarak denizi izleyen vatandaşlar artık bankta oturmak bir yana yalnızca tel örgülerden denizi izlemeye çalışıyor. Vatandaşlar şehrin dokusuna zarar veren kıyı şeridinin düzenlenmesini bekliyor. 

ÖNCELİKLE KAMU YARARI GÖZETİLMELİ

Kıyı Kanunu 5’inci maddesine göre “Kıyılar, Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır. Kıyılar, herkesin eşit ve serbest olarak yararlanmasına açıktır. Kıyı ve sahil şeritlerinden yararlanmada öncelikle kamu yararı gözetilir” 6’ncı maddeye göre ise “Kıyı, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralarda hiçbir yapı yapılamaz; duvar, çit, parmaklık, tel örgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz” ibareleri yer alıyor. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Kayıkçılar kıyıyı tel örgüyle çevirdi

İzmit Marina ve SEKA Park arasında kalan İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü’nün bulunduğu sahil şeridinde yer alan kayıkçılar bulundukları alanı tel örgüler ve çeşitli maddelerle çevirerek mesken haline getiriyor.

Kayıkçılar kıyıyı tel örgüyle çevirdi

Günün çeşitli saatlerinde sahile gelen vatandaşlar tellerin arkasından denizi seyretmeye çalışıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑