Körfez 15 Temmuz (Logo Altı)
Genç kadın köprüden atladı!
Tarihi yapıyı dümdüz ettiler
Oyun oynarken balkondan düştü!
Denetimlerde aranan 9 kişi yakalandı!

Başiskele 15 Temmuz (Sağ blok Ana sayfa)

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kaymakamlığa ‘Açık Kapı’

Vatandaşa hızlı ve daha iyi hizmet vermek amacıyla İzmit İlçe Kaymakamlığı’na Açık Kapı bürosu kuruldu

15 Mayıs 2019 Saat: 17:07
Kaymakamlığa ‘Açık Kapı’
Kaymakamlığa ‘Açık Kapı’

İzmit Kaymakamlığına ve bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını temin etmek; Sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, talep ve beklentilerin analiz ve raporlamalarının yapılarak, oluşturulacak yeni yönetim politikalarına ve hizmet sunum tekniklerine esas olmak üzere anlamlı veriler haline getirilmesini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığının talimatlarıyla İzmit İlçe Kaymakamlığına “ Açık Kapı Bürosu” kuruldu. Büro bugün itibariyle faaliyete geçti. Aynı uygulama daha önce Kocaeli Valiliğinde hayata geçirilmişti.
‘RAHAT VE SORUNSUZ ‘
Konuyla ilgili İzmit İlçe Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Kamu kurum ve kuruluşlarının temel amacı güler yüz, iyi niyet ve insancıl yaklaşımlarla vatandaşların sorunlarının çözümünde onlara yardımcı olmak, onların mutlu, rahat ve sorunsuz bir hayat yaşamaları için içine düştükleri sıkıntı ve açmazları ortadan kaldırmak amacıyla işbirliği içinde çalışmaktır.
BAŞVURULARI BEKLİYOR
Bu amaçların gerçekleşmesi için sorunlarına çözüm bekleyen vatandaşların değişik yerlerdeki kurumlara gitmek suretiyle hem zaman kaybı yaşamamaları hem de sorunlarının tek elden, tek yerden ve ivedilikle çözümü için "Sorun varsa Çözüm Mutlaka Vardır" felsefesiyle AÇIK KAPI vatandaşlarımızın başvurularını beklemektedir.
İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU
İzmit Kaymakamlığı Açık Kapı Bürosu’na ilişkin sorunu bulunan vatandaşlar sorunlarını çözüme kavuşturmak üzere doğrudan Kaymakamlığımız Açık Kapı Bürosu’na gelerek başvurularını yapabilecekleri gibi internet üzerinden acikkapi.gov.tr adresini tıklayarak veya İzmit Kaymakamlığı resmi web sitesinden Açık Kapı linkini tıklayarak elektronik ortamda başvurularını yapabileceklerdir. İzmitli hemşerilerimize duyurulur.” Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑