Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Kaymakamlık’ta intihar girişimi

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle işten çıkarılan Erkan Kotan(35), nasıl olsa işim var. Öderim diyerek yaptığı borçları ödeyemeyince büyük sıkıntı içine girdi Kriz nedeniyle işten çıkarılan

20 Nisan 2010 Saat: 10:30

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle işten çıkarılan Erkan Kotan(35), 'nasıl olsa işim var. Öderim' diyerek yaptığı borçları ödeyemeyince büyük sıkıntı içine girdi

Kriz nedeniyle işten çıkarılan Erkan Kotan'ın eşi Necla Kotan(23) kaymakamlıktan beklediği desteği göremeyince kaymakamlıkta intihar girişiminde bulundu. Körfez İlçe Atalar Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesi Eminoğlu Yapı Kooperatifi A Blok D:2 adresinde 17 aylık çocuğu ve eşi Necla Kotan(23) ile ikamet eden Erkan Kotan çalıştığı dönemlerde evine eşya aldı. Kotan Ailesi, aldığı eşyaların parasını ödeyemeyince eşyalarına icra getirildi. Elektrik, su, kira ve diğer zaruri ihtiyaçlarını da ödeyemeyen Kotan ailesi, büyük bir borç batağına saplandı ve çaresizlik içinde 'Devlet Baba bize sahip çıkar' düşüncesiyle Körfez Kaymakamlığı'na müracaat ederek, yardım talebinde bulundu.
"BİZE SAHİP ÇIKIN"
Körfez Kaymakamlığı ve Kocaeli Valiliği'ne giden Necla Kotan, 'Bana sahip çıkın' dedi. Geçtiğimiz yıl biri 9. ay ve diğeri 11. ay olmak üzere iki defa Körfez Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Vakfı'ndan 200'er TL para yardımı yapıldı. Ancak yapılan bu cüzi miktarda ki para ile bebeğinin birkaç aylık ihtiyacını karşılayabildiler. Sığınacak başka yerleri bulunmayan ve gidecekleri yeri de olmayan Kotan Ailesi yine Kaymakamlığa müracaat ederek, 'çocuğum var. Çocuğumun ihtiyaçlarını karşılamam lazım. Maddi durumum yok. Borcum çok. Bana yardım edin' dedi. 'Bir ümit' düşüncesiyle Körfez Kaymakamlığının kapısına en az 20 defa gittiğini belirten Necla Kotan, 'Devlet baba' diye bildiği kaymakamlık kapısı yüzüne kapanınca kaymakamlığın en üst katına çıkarak, 'Sahip çıkın bize. Siz devletsiniz. Yoksa intihar ederim' diyerek intihara teşebbüs etti. Kaymakamlıktaki bazı vatandaşların müdahalesi sonrası bu teşebbüsünden vazgeçirilen kadın, bu girişimine rağmen yine beklediğini alamayarak kaymakamlıktan ayrıldı.
SIĞINMA EVİNE GİTTİ
Evinde hiçbir yiyecek ekmeği, çocuğuna yedirecek maması dahi bulunmayan evin reisi Erkan Kotan, eşine 'Ben size bakamıyorum. Evde yiyecek ekmeğimiz dahi yok, siz Kadın sığınma evine gidin. Orada kalın. Hiç değilse devlet size bakar' diyerek eşini ve 17 aylık yavrusunu sığınma evine gönderdi. Sığınma evinde çocuğu hastalanan kadın, daha sonra tekrar evine dönmek zorunda kaldı. Şimdi yine evinde ne giyecek elbisesi ne de yiyecek bir erzakı var. Devletin şefkatli elide, ellerine henüz ulaşmadı. Kaymakamlık yeterince kendisine yardımcı olamadı. Körfez Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürü Cemil Arslan, "Talep dosyası bizde var. Biz evrakını heyete sunuyoruz. İmkânlarımız ölçüsünde iki defa yardım ettik. İmkânlarımızı kullanarak gerekli desteği sağladık" dedi.
"İŞ İSTİYORUM İŞ"
Erkan Kotan, çok iyi baskı-beton ve mermer montaj ustası olduğunu belirterek, 'Bana iş versinler. İşimi yapayım. Borçlarımı ödeyeyim. Birinin bana iş vermesi, yapacağı yardımlardan çok daha önemlidir. Bugüne kadar hiç kimseye muhtaç olmadan hayatımı sürdürdüm. Yine aynı şekilde sürdürmem için iş lazım. Baskı beton ustasıyım. Mermer montaj ustasıyım. Bu alanlarda veya başka bir alanda bana iş verilsin, çalışayım, alnımın teriyle para kazanayım" dedi.
BÖBREĞİNİ SATILIĞA ÇIKARDI
Şu anda çok ciddi ihtiyaçlarının bulunduğunu belirten Kotan, 'Böbreğimi dahi satılığa çıkardım. Borçlarımı ödemek, eşime ve yavruma bakmak istiyorum. Bugüne kadar iş için gittiğim her kapı yüzüme kapandı. İş bulamadım. Bende bu nedenle böbreğimi satılığa çıkardım" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑