Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Kazım Çimen’in yargılanmasına başlandı

2006 yılında tedavi olmak için Seka Devlet Hastanesinde yaşamını yitiren Özlem Tamer davasında Tameri tedavi eden doktorlar arasında bulunan Dr. Kazım Çimenin yargılanmasına başlanıldı.Seka Devlet

22 Şubat 2011 Saat: 13:53

2006 yılında tedavi olmak için Seka Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitiren Özlem Tamer davasında Tamer'i tedavi eden doktorlar arasında bulunan Dr. Kazım Çimen'in yargılanmasına başlanıldı.

Seka Devlet Hastanesi'nde tedavi altında iken doktorların ihmali sonucu yaşamını yitiren Ölem Tamer ile ilgili davada Dr.Süleyman Balcı yargılanmış ve para cezasına çarptırılmıştı. Devam eden davaya Özlem Tamer'in babası Talip Tamer, kardeşleri Tarkan ve Hakan Tamer ile anneleri Melek Tamer katıldı. 1.Asliye ceza mahkemesinde görülen duruşmada ilk kez hakim karşısına çıkan Üroloji Uzman Kazım Çimen ifade verdi. Çimen'i duruşmada Fahri Yılmaz savundu. Çimen, "maktülün ölümü ile ilgili bir kusurum yoktu" dedi.
SUÇLAMAYI REDDETTİ
Çimen savunmasında "Ben üroloji uzmanıyım. Maktülün ölüm olayı ile ilgili olarak herhangi bir kusurum bulunmamaktadır. Olayla ilgili olarak tüm aşamalarda muhakik ve cumhuriyet savcılığına verdiğim savunmalarımı tekrar ederim idarece hakkımda kovuşturma izni verilmemesine ilişkin karara itiraz üzerine bölge idare mahkemesince kaldırılması ve yüksek sağlık şurasının raporunda izafeten hakkımda bu dava açılmıştır" dedi.
KIZIM İHMALDEN ÖLDÜ
Sanık savunmasının ardından hayatını kaybeden Özlem Tamer'in babası Talip Tamer söz alarak, "Dr. Süleyman Balcı gerek huzurdaki sanık, kızımın hastaneye götürdüğümüzde kendi branşları üzerine ilgiyi göstermeksizin müdahalede bulunmamıştır. Her ikisinden de meydana gelen olay nedeniyle kusurlu oldukları raporla saptanmıştır. Gerekli cezayı çarptırılmalarını talep ediyorum. Kongo Ormanlarında bile böyle bir şey yaşanamaz. Benim kızım tuz kaybından öldü" dedi. Mahkeme heyeti sanık ve müşteki savunmalarını dinledikten sonra Yargıtay"da bulunan dosyanın gelmesinin beklenmesine, dosyanın yargıtaydan dönüşünden sonra sanık ve müdafinin yüksek sağlık şurasının kusura ilişkin itirazının yeniden kusura ilişkin rapor aldırılmasının değerlendirilmesine karar vererek duruşmayı 26 Nisan 2011 tarihine erteledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑