Derince Belediyesi (Logo Altı)
AK Parti'den karanfil
Kandıra'da feci kaza: 6 kişi yaralandı
Valilik’ten seçim güvenliği önlemleri
Babadan cinayet itirafına isyan!
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

KEMAL KEŞMER
KEMAL KEŞMER

Ailecek güldük

8 Mart 2018 Saat: 16:48

İşler Güçler ve Kardeş Payı gibiilgi çeken televizyon dizileri ve Çalgı Çengi, Düğün Dernek gibi çok izlenen komedi filmlerinin yaratıcılarının yeni komedisi “Ailecek Şaşkınız” nihayet vizyona girdi. Selçuk Aydemir’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde her zamanki gibi Ahmet Kural ve Murat Cemcir oynuyor.  Bu ikilinin yanına son yıllarda çok tutulan komedyen oyuncu Cengiz Bozkurt eklenmiş. Filmin diğer oyuncuları Saadet Işıl Aksoy, Günay Karacaoğlu, Çağlar Ertuğrul, Mustafa Alabora, Bihter Dinçel.

Filmin öyküsü şöyle, Bursa’da zengin bir işadamının oğlu olan Ferhat (Ahmet Kural), babasının emekli olması üzerine inşaat şirketinin başına geçmiştir. Aşırı işkolik olan ve şirketi hızla büyütmeyi hedefleyen Ferhat, çalışanlarına daha çok çalışmaları için eziyet etmektedir. Ferhat’ın çocukluk arkadaşı ve sağ kolu olan Gökhan (Murat Cemcir) ise şirketin finans müdürlüğünü yapmaktadır. Ferhat’ın babası (Mustafa Alabora) bile Ferhat’ın çalışanlara yaptığı eziyete isyan eder. Ancak Ferhat çok hırslı ve disiplinlidir. Günün birinde evine hırsız girenFerhat, Komiser Elif (Saadet Işıl Aksoy) ile karşılaşır. İlk görüşte olmasa bile ilk gülüşte aşka tutulan Ferhat, sağ kolu Gökhan yardımıyla kızın babasına ulaşır. Elif’in babası (Cengiz Bozkurt), küçük bir restoran işletmektedir. Elif’in annesi (Günay Karacaoğlu), ablası (Bihter Dinçel) bu restoranda çalışmakta, Elif de boş zamanlarında onlara yardım etmekte ve açlara bedava yemek dağıtmaktadır. Elif iyi eğitim almış, birkaç dil bilen, disiplinli ve başarılı bir komiserdir. Ferhat, kankası Gökhan ile birlikte Elif’in babasıyla ahbaplık kurar. Zengin ve yakışıklı Ferhat, kız babası için ideal bir damat adayıdır. Elif’e ilgi duyan ve etrafında dolaşan yakışıklı doktorun (Çağlar Ertuğrul) pabucu dama atılır. Elif yardımsever, güçlü, sevecen biri olmasına rağmen oldukça zor bir karakterdir. Ferhat, kız babasının da yardımıyla Elif’i ikna etmeye çalışır.

Bu arada Elif’ten etkilenmekte ve insani yönü ortaya çıkmaktadır. Gökhan’ın da dediği gibi daha önce hiç kullanmadığı için temiz kalmış kalbini artık kullanmaya başlamıştır. Çalışanlarına su sebili bile tahsis eder. Hatta giderek hayatının öncelikleri değişir.

Ekip, diğer dizi ve filmlerinde olduğu gibi, bu komedide de diyalogları ön plana çıkararak komik öğeleri yakalıyor. Bu tür komedi onların en başarılı oldukları kendi tarzları oldu zaten. Bu kez diğer filmlerinden farklı olarak daha az küfür kullanıyorlar. Hikayenin kurgusu ve dramatik yapısı komediye uygun olmasına rağmen senaryo çok iyi işlenememiş. Zengin ve kalpsiz oğlan, hırçın, inatçı ama iyi kalpli kız tarafından yola getiriliyor, günümüzün tipik prototipi olan yarış atı modundan çıkarılıp, insanileştiriliyor. Ahmet Kural muzip, şımarık zengin oğlan karakterini çok iyi oynuyor. Zaten bu tür komik rollerle kendisine alıştığımızdan seyirci olarak yadırgamıyoruz. Saadet Işıl Aksoy ise karaktere biraz mesafeli kalmış. Bu ikilinin çatışmasında ise zengin şımarık oğlanın dönüşmesini içselleştiremiyoruz. Çok mekanik bir dönüşüm oluyor.

Çünkü bir karakterin değişebilmesi için belki acı çekmesi, bedel ödemesi gerekiyor. Eğer iyi insanlarla her karşılaştığımızda, onlardan etkilenip merhametli birer yardımsevere dönüşebilseydik, dünyada kötü kalmazdı. İşte yerli filmlerin en büyük sorunu da burada ortaya çıkıyor. Karakterlerin çatışması, dönüşmesi o kadar kaba ve yapmacık oluyor ki bizi etkilemiyor.Dolayısıyla bize dokunabilecek bir öykü, bizi teğet geçiyor. Elimizde diyaloglara dayalı mizah kalıyor.

Kız babası rolündeki Cengiz Bozkurt ise çok başarılı, sevecen bir karakter ortaya koyuyor. Bu karakter kızı için iyi bir damat istiyor ama, iyi damat kriterleri daha çok kendi hayalleri için. O yüzden hayallerine uyan damat adayı ile işbirliği yapıyor. Cengiz Bozkurt’un yarattığı karakter ve komik mimikleri akılda kalıcı türden.

Ailecek gülerek izlediğimiz filmi keyifle izlemenizi öneririm.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Sekiz kadınlık soygun çetesi21 Haziran 2018 Saat: 16:51
Ahlat da dibine düşer14 Haziran 2018 Saat: 17:47
Neyi seçersen o yanlıştır31 Mayıs 2018 Saat: 16:33
Yakışıklı prens24 Mayıs 2018 Saat: 17:18
Tüm Yazıları
Yukarı ↑