Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kendi binalarını yıktılar!

Darıca’da tapusuz olarak oturdukları evlerinden ve dükkanlarından çıkartılan vatandaşlar, binayı yıktırdılar

16 Kasım 2017 Saat: 13:51
Kendi binalarını yıktılar!
Kendi binalarını yıktılar!

Darıca İstasyon Caddesi’nde bulunan 5 katlı bir binada tapusuz bir şekilde oturduğu iddia edilen vatandaşlar, evin bulunduğu arsanın hissedarı Yasemin Çağlayan Yıldız tarafından 3 yıl süren dava sonucunda dükkan ve evlerinden çıkartıldılar. Duruma kızan vatandaşlar ise binayı yıktırdılar. Binanın yıkılma kararının hatalı olduğunu söyleyen Yasemin Çağlayan Yıldız, yaşadıkları zararın ödenmesi için davacı olacağını söyledi.
Edinilen bilgilere göre Yasemin Çağlayan Yıldız’ın babası tarafından Müteahhit H.Ş’ye kat karşılığı verilen arsa üzerinde 16 daire, 5 dükkan ve bir de bodrum katı yapılması planlanıyordu. 1998 yılında Müteahhit H.Ş. tarafından binanın yapımı için çalışmalar başlatıldı, dükkan ve daireler ise inşaat devam ederken satıldı. Müteahhit H.Ş. binanın inşaatını yarıda bıraktığı için arsa hissedarları tarafından Müteahhit H.Ş.’ye dava açıldı. 2002 yılında sonuçlanan davada arsa üzerinde yapılan binanın sözleşmelerinin iptaline ve Müteahhit H.Ş.’nin arsa üzerindeki haklarının alınmasına kara verildi. Yarıda kalan bina ise tapusuz olan sahipleri tarafından tamamlandı.
ŞAŞKINLIKLA KARŞILADI
Tapusuz daire ve dükkanların bulunduğu binaya yerleşen vatandaşlar hakkında Yasemin Çağlayan Yıldız davacı oldu. Yaklaşık 6 yıl süren dava sonucunda ise tapusu olmayan ev ve dükkan sahiplerinin 2015 yılında binayı boşaltmaları kararı alındı. Binadan çıkarılan vatandaşlar ise yaşanılan olaya duydukları kızgınlık sebebiyle Darıca Belediyesi’ne binanın yıkımı için şikayette bulundular. Yıkım kararı alan Darıca Belediyesi ise binanın yıkımı için çalışma başlattı. Yıkımı başlatılan binanın arsa hissedarı Yasemin Çağlayan Yıldız, durumu şaşkınlıkla karşılayarak, yıkımın gerekçesini haklı görmediğini ve yıkım kararını yargı sürecine taşıyacağını söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑