Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen, bu yıl 32’ncisi gerçekleştirilen Kent Bayramlaşması yoğun katılımla gerçekleştirildi

12 Ağustos 2019 Saat: 14:45
Kent protokolü 32’nci kez bir arada
Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen, bu yıl 32’ncisi gerçekleştirilen Kent Bayramlaşması Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Protokol ve kent dinamiklerini buluşturan 32’nci Kent Bayramlaşması’na Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Garnizon Komutanı Kadir Yıldız, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, BBP İl Başkanı Remzi Kaya, partilerin ilçe başkanları, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, eski belediye başkanları, eski il başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Program İzmit Halk Eğitim Merkezi Folklor Grubu’nun gösterisiyle başladı. Protokol konuşmalarının ardından ise geleneksel hale gelen ve kent bütünlüğünün kamuoyuna gösterildiği toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.
'BU GÜNLERDE KÜSKÜNLÜKLER UNUTULUR'
Bayramlaşma programı öncesi konuşan Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar selamlama konuşmasının ardından, “Bu birlikteliği gerçekleştiren nadir illerden biriyiz. Bu birlik ve beraberliğin hep gerçekleşmesi dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Uyar’ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bayramlar bizim birlik ve beraberliğimizin en güzel örneğidir. Bugünlerde tüm küskünlükleri unutup bir araya geliyoruz” şeklinde konuştu.
'BUGÜN BİR ÇOCUK KADAR MUTLUYUM'
“Bayramlarda çocukken çok sevinirdik” diyen Büyükakın, “Yeni elbise ve ayakkabılarımızı başucumuzda bekletir öyle uyurduk. Bu bayram ben de bir çocuk kadar mutluyum. Yapılan metro çalışmamız kentimiz için çok iyi oldu. Dün bayram vesilesiyle Cumhurbaşkanı’mızla konuştum ve metro çalışmaları için teşekkür ettim. Onunda Kocaeli halkına çok selamları var. Hepinize bu birliktelik için teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.
'BİZİ ÖNE ÇIKARAN BU BİRLİKTELİKTİR'
Büyükakın’ın sonrasında kürsüye gelen Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “32’inci kez gerçekleşen bu birliktelikte yer almaktan dolayı çok gururluyum. Ekonomik bakımdan ülkemizin önemli illerinden birisi olmamızın en önemli sebebi bu birlikteliktir. İşte bizi öne çıkaran bu birlikteliktir. Bayramlar birlikteliğin öne çıktığı, küskünlüklerin son bulduğu önemli ve anlamlı günlerdendir. Bize bu günleri bırakan şehitlerimiz rahmetle anmak ve gazilerimize şükranlarımızı sunmak adına önemli günlerdir. Daha nice mutlu ve huzurlu bayramlar geçirmemiz dileğiyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.
MANCARLI PİDE İKRAM EDİLDİ
Bayramlaşma ardından vatandaşlara şehrimizin geleneksel yemeği Mancarlı Pide ikramı yapıldı. Mehmet Ali Paşa Halk Oyunları ekibi ise Üsküp Yöresi halk oyunları gösterisini sergiledi. Kent bayramlaşma programı sonunda geleneksel toplu fotoğraf çekimi de gerçekleştirildi. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kent Bayramlaşması'nda bayramlaştı.

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Kocaelililer Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Kocaeli Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlediği 32. geleneksel kent bayramlaşmasında buluştu.

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Kent Bayramlaşması, protokol ve kent dinamiklerini buluşturdu.

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Program İzmit Halk Eğitim Merkezi Folklor Grubu’nun gösterisiyle başladı.

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Başkan Büyükakın, programa katılanlarla tek tek bayramlaştı.

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Kent Bayramlaşması'na katılım oldukça yoğun oldu.

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Kent Bayramlaşması'na partilerin ilçe başkanları, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, eski belediye başkanları, eski il başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Kent Bayramlaşması Antikkapı Restoran’da yapıldı.

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen, bu yıl 32’ncisi gerçekleştirilen Kent Bayramlaşması yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Kent protokolü 32’nci kez bir arada

Bayramlaşmanın ardından vatandaşlara şehrimizin geleneksel yemeği Mancarlı Pide ikramı yapıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑