Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

KESK, ‘Gezi, bir demokrasi çığlığıdır’

KESK, ‘Gezi, bir demokrasi çığlığıdır’

25 Haziran 2019 Saat: 13:16
KESK, ‘Gezi, bir demokrasi çığlığıdır’
KESK, ‘Gezi, bir demokrasi çığlığıdır’

KESK Dönem Sözcüsü Etem Kartal, “Gezi, yaşam tarzına müdahaleye, inşaat adı altında dayanan betonlaşmaya ve kentlerimizin ruhsuzlaştırılmasına, kültüründen, bitmek bilmeyen baskılara karşı bu bir demokrasi çığlığıdır” dedi. KESK Kocaeli Şubeler Platformu İzmit Sabri Yalım Parkı’ında düzenlediği basın açıklamasıyla dün başlayan Gezi Parkı davasını eleştirdi. Gerçekleştirilen basın açıklamasına KESK’e bağlı sendikaların temsilcileri ile CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, AB eski Bakanı ve eski milletvekili Ali Haydar Konca ile sendika üyeleri katıldı. Açıklamada konuşan KESK Dönem Sözcüsü Etem Kartal: “Karalama, itibarsızlaştırma, kriminalize etme, AKP iktidarında muhalefeti ve toplamsal olayları etkisizleştirme, bastırma ve cezalandırmada temel yöntemler olarak kullanıla gelmiştir. Bu yöntemler kimi zaman barış akademisyenlerine, kimi zaman KESK’li kamu emekçilerine, kimi zaman aydınlara, gazetecilere, kimi zaman muhalefet partilerine karşı çeşitli yol ve biçimlerde uygulanmıştır” ifadelerini kullandı.

‘HERKES AKP’NİN HEDEFİ OLDU’

Kartal sözlerinin devamında, “Gezi Direnişi ve sonrasında bu kirli yöntemlerin hepsi devreye sokulmuş, AKP'nin kutuplaştırıcı, her şeyi metalaştıran, saldırgan neo-liberal politikalarına karşı toplumsal bir tepki olarak ortaya çıkan Gezi, dış mihraklara bağlanmaya çalışılmış, o bilindik söylem seferber edilmiştir Gezi direnişinin parçası olan herkes AKP iktidarının hedefi haline gelmiş; iktidar ve yandaş medya, direnişi destekleyen sanatçılara, aydınlara, yazarlara dönük linç kampanyası yapmıştır” diye konuştu.

‘BEYHUDE ÇABANIZDAN VAZGEÇİN’

“Bugün duruşmalarına başlanan Gezi davası da bu kampanyanın bir parçasıdır ve linç devam ettirilmek istenmektedir” diyen Kartal sözlerini, “Gezi, yaşam tarzına müdahaleye, inşaat adı altında dayanan betonlaşmaya ve kentlerimizin ruhsuzlaştırılmasına, kültüründen, bitmek bilmeyen baskılara karşı bu bir demokrasi çığlığıdır.  Burada bir kez daha çağrıda bulunuyoruz.  Bu ülkenin geleceğine sahip çıkan demokrasi ve özgürlük çığlığı olan Gezi’yi lekelemeye yönelik beyhude çabanızdan artık vazgeçin” şeklinde konuştu. Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑