Lastik İş’te genel kurul
Düğün hediyesi olarak böbreğini verdi
Akşener, Kocaeli'ye geliyor
Hürriyet adaylarla bir araya geldi
İbrahim Bıyıklı Reklam

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

KESK, ‘Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz ’

KESK Şubeler Platformu; Çorlu'da yaşanan tren kazası, Soma davası ve son KHK'lerle ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi

11 Temmuz 2018 Saat: 18:00
KESK, ‘Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz ’
KESK, ‘Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz ’

Kerim ÇELİK - KESK Şubeler Platformu; Çorlu'da yaşanan tren kazası, Soma davası ve son KHK'lerle ilgili açıklama yaptı. İnsan Hakları (Sabri Yalım) Parkı'nda yapılan açıklamaya siyasi parti, dernek ve oda yöneticileri de destek verdi. Burada açıklamayı okuyan KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Tüm-Bel Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, "KESK olarak, hukukun en temel ilkelerini ayaklar altına alarak intikam hırsıyla KHK listelerini oluşturanların ve hazırlanmasına katkı sananların peşini bırakmayacağız" dedi.

‘MÜCADELEMİZ HAK, HUKUK VE DEMOKRASİ MÜCADELESİDİR’

"Bugün Soma davasını halktan kaçırmaya çalışanlar, adaletin uygulamasını engellemeye çalışanlar yarın Çorlu'da meydana gelen cinayeti de görmezden gelmeye çalışacak" diyen Karakuş, "Ancak buna izin vermeyeceğiz. Mücadelemiz sadece emek mücadelesi değildir, aynı zamanda hak hukuk ve demokrasi mücadelesidir" ifadelerini kullandı.

‘BAŞLANGIÇ NASIL OLDUYSA SONRASI DA ÖYLE OLACAK’

En son 701 sayılı KHK ile aralarında 60'a yakın KESK'linin de olduğunu aktaran Karakuş, "701 sayılı KHK ile bir kez daha görülmüştür ki siyasal iktidarın darbeyle, darbecilerle hesaplaşma gibi bir derdi yoktur. Temel hedef tüm toplumu tek adam iktidarına biat eden kullara dönüştürmektir. Yeni rejimin ilk gününde işinden edilen ve geleceği kapatılmak istenen binlerce kamu görevlisi ve taşeron düzenle yandaş sermayeye kaynak olarak aktarımı sonucu yaşanan Tekirdağ tren katliamı ile girilmiştir. Başlangıç nasıl olmuşsa sonrasının da öyle olacağını bilmek için herhangi bir öngörüye gerek yoktur" diye konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑