Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Kimliğini kopyalayıp KREDİ ÇEKTİLER

Gebze Tatlıkuyu Mahallesinde yaşayan Cengiz Cantürk, ilginç bir dolandırıcılığın kurbanı oldu. Sınır tanımayan dolandırıcılar Cantürkün kimliğini kopyalayarak 5 bin TL değerinde bankadan kredi çekti

23 Şubat 2011 Saat: 12:57

Gebze Tatlıkuyu Mahallesi'nde yaşayan Cengiz Cantürk, ilginç bir dolandırıcılığın kurbanı oldu. Sınır tanımayan dolandırıcılar Cantürk'ün kimliğini kopyalayarak 5 bin TL değerinde bankadan kredi çekti ve çektiği krediyi geri ödemedi. 3 yıl önce yapılan bu dolandırıcılık olayından Cengiz Cantürk'ün ise bir hafta önce haberi oldu.
KİMLİĞİNİ KOPYALADILAR
2008 yılında bir dolandırıcı Cengiz Cantürk'ün nüfus cüzdanını kopyalayarak kendi resmini yapıştırdı. Pendik Kaynarca'da bir adres gösteren dolandırıcı özel bir bankanın İstanbul Şişli'de ki şubesinden 5 bin TL kredi çekti. Kredinin ilk iki taksitini ödeyen şahıs daha sonra hiçbir taksiti yatırmadı. 2 yıl boyunca ise Cengiz Cantürk'e hiçbir şekilde tebligat ya da uyarı yapılmadı. Cantürk, geçtiğimiz hafta bankanın avukatının kendisini aradığını ve kredini çektiğini söyleyerek icra takibi başlatıldığını söyledi.
SAVCILIĞA BAŞVURDU
Daha önce hiçbir şekilde bankada işlem yapmadığını ifade eden Cantürk, hemen bankanın Gebze şubesine gittiğini kaydederek, "Adıma kredi çekildiğini şube de gördüm. Kimlik benim kimliğimdi ve tek fark kendi resmi bulunuyordu. Nasıl oldu da kimliğimi kopyalardılar anlamış değilim. Daha önce nüfus cüzdanımı kaybetmedim de. İtiraz ettim ancak bir şey demediler. Banka müdürü 2 yıl boyunca bana tebligat yapılmamasının ilginç olduğunu söyleyerek ortada şüpheli bir durumun olduğunu söyledi. Savcılığa başvurduk ve gerekenin yapılmasını bekliyoruz" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑