Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kızılay’dan sınır köylere insani yardım

Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek, Suriye sınırında Barış Pınarı Harekâtıyla temizlenen köylere insani yardım ulaştırdıklarını ifade etti

22 Ekim 2019 Saat: 16:43
Kızılay’dan sınır köylere insani yardım
Kızılay’dan sınır köylere insani yardım

Kızılay, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı’na insani yardım çalışmaları kapsamında “Her Zaman Yanında Ol” adlı yardım kampanyası ile terörden arındırılan bölgelerde yardım çalışmaları başlattı. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Tel Abyad'da sivillere yardım ulaştıran Kızılay, Suriye Milli Ordusu (SMO) askerleri de Tel Abyad ve Rasulayn'da sivillere ekmek dağıttı. Kocaeli Kızılay Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek, 5 sınır kapısından Suriye’ye insan yardım götürüldüğünü, Barış Pınarı Harekatı ile güvenli olacak bölgelere de daha önce terör örgütleri nedeniyle kapatılan Akçakale ve Ceylanpınar sınır kapılarından insani yardım ulaştırılacağını söyledi.
AİLELER İÇİN GIDA DESTEĞİ
Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Doç. Dr. İpek, “Her Zaman Yanında Ol adlı yardım kampanya kapsamında Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde bulunan kampa Akçakale’den gelen aileler için yemek desteği verilmektedir. Yaşanan patlamalar sonucu güvenlik önlemi olarak başka ilçelere sevk edilen ailelere gıda desteği verilmektedir. Terör örgütünün Suriye tarafından attığı havan topları sonucu şehit olan vatandaşların ailelerine destek verilmektedir. Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinden Viranşehir ilçesine nakledilen ve okul pansiyonlarında kalan çocuklara psikososyal destek çalışmaları yürütülmektedir” dedi.
‘5 BİN KİŞİYE YEMEK ÇIKACAK’
Sözlerini sürdüren İpek, “Harran, Ceylanpınar, Viranşehir ve Nusaybin’de bulunan Geçici Barınma Merkezleri ve yurtlara gelen vatandaşlarımızın iaşe ve ibade ihtiyaçları Türk Kızılay ekipleri tarafından karşılanmaktadır. Harekât kapsamında terör unsurlarından arındırılarak kontrol altına alınan Tel Abyad’a yardım malzemeleri ulaştırılmıştır. Türk Kızılay tarafından bölgedeki 2 fırına 20 bin ve 5 binton un sevk edilmiş olup bu unlardan elde edilen ekmekler Tel Abyad’da yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Harran Geçici Barınma Merkezinde 5 bin kişiye yemek çıkarabilecek kapasiteye sahip bir mutfak kurulmuştur.
‘YARDIM OFİSİ HAZIRLANDI’
Türk Kızılay depolarından sevk edilen yardım malzemelerinin yerleştirilebileceği bir depo alanı oluşturulmuştur. Akçakale Sınır Kapısı’nda sınır ötesine yapılacak yardımlar için Türk Kızılay Sınır Yardımları Ofisi hazırlanmış ve ilçe kriz masalarında Türk Kızılay personelleri görevlendirilmiştir. Barış Pınarı Harekatı kapsamında düzenlediğimiz ‘Her Zaman Yanında Ol” yardım kampanyamıza ayni ve nakdi bağış için www.kizilay.org.tr web adresinden, bankalardaki Kocaeli Kızılay Banka Hesap No: Ziraat Bankası Kocaeli Şubesi IBAN NO: TR 77 0001 0001 6300 0018 6855 46 hesaplarına ve şubeler aracılığıyla bağışlarını ulaştırabilirler veya 2868’e BAĞIŞ yazıp SMS göndererek de 10 TL bağış yapılabilir” dedi. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑