Etkisi çok yüksek bomba bulundu!
Özel haberimiz ulusal basında
60 evi tahliye ettiren yıldırımın düşme anı!
Siyasilerden kayyum yorumu

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kızılay Derince’de Başkan İşler oldu

Türkiye Kızılay Derneği’nin Derince Şubesi için gerçekleştirdiği kongrede Yaşar İşler, başkan seçildi

4 Mart 2019 Saat: 10:34
Kızılay Derince’de Başkan İşler oldu
Kızılay Derince’de Başkan İşler oldu

Ayşe AYDINKızılay Kocaeli Şube Salonunda yapılan kongrede divan heyetinin oluşturulmasından ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Tek listeyle gidilen seçimde önümüzdeki 3 yıl için başkan seçilen Yaşar İşler, bu görevi almaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek “Kırmızı Hilal’i daha iyi yerlere taşıyabilmek için ellerinden gelen her şeyi göstereceğiz. Beni bu göreve layık gören tüm üyelere teşekkür ederim. Amacımız maddi durumu iyi olmayan ve bakıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmaktır” dedi.

‘ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR’

Kongreye katılan Kızılay Genel Başkanı Başdanışmanı Murat Ellialtı, “Türk Kızılay’ının sadece Türkiye için değil dünya için de çok önemli ve uluslararası bir kuruluş. Türk Kızılay özellikle son 16 yıllık süreçte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesini hissettirmesiyle çok daha büyük ivme kazandı. Bu hizmetler kapsamında başlıklar çok çeşitli. Temel gaye özellikle zorda olanın, eziyet çekenin, engelli kardeşlerimizden yetim kardeşlerimize kadar toplumumuzun dezavantajlı olarak ifade edilen kesimlerine ulaşılması konusunda çok kıymetli gayretler ortaya koyuyor. Bu kapsamda elbette kan bağışı da en önemli hizmetlerden bir tanesi. Bu hizmetlerin içerisinde beslenmeden barınmaya, kan bağışından kök hücre bağışına kadar önemli başlıklar altında çalışmalar yapılıyor” dedi.

‘EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ’

Ardından konuşan Türk Kızılayı Derince Şube Başkanı Yaşar İşler, “Kızılay’a katkı veren tüm başkanlara teşekkür ederim. Kızılay, her zaman garip-gurebanın yanındadır. Kızılay bir gönüllük işidir. Biz fakir mağdurların haklarını korumak için kollarımızı sıvadık. Kızılay şubemize gönderilen her türlü yardım malzemesini ihtiyaç sahiplerini ilgili kurumlar ve muhtarlarımız ile birlikte tespit ederek yardımlarımızı onlara ulaştıracağız. Yönetim kurulunda yer alacak olan arkadaşlarımız ile birlikte sorumluluğu en iyi şekilde taşıyacağız. Biz sorumluluğumuzun bilincinde olarak Kızılay’ı en iyi şekilde temsil edeceğimizi de her kesin bilmesini istiyoruz” diye konuştu.

GENEL BAŞKANIN MESAJI OKUNDU

Daha sonra   faaliyet raporu ve 2019-2020-2021 yılı hedefleri ve Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın gönderdiği mesaj okundu. Kınık mesajında, “Bu merhamet çınarının bir yaprağı olmak bile üzerimize tarihi bir sorumluluk yüklerken; Kırmızı hilali bekleyen milyonlarca ihtiyaç sahibinin gözleri üzerimizdeyken Vazifemizi layığıyla yerine getirebilmenin kaygısıyla  “güçlü Türkiye güçlü Kızılay” diyerek çıktığımız bu yolda ‘iyiliği emretmek, kötülükten men etmek’ düsturuyla üstlendiğimiz değerli vazifeyi  en kalbi duygu ve düşüncelerimizle tebrik ediyor  ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi.


DERİNCE ŞUBE YÖNETİMİ

Başkan: Yaşar İşler

Yönetim Kurulu:Samet Topal, Hasan Malo, Gülşen Akbulut, Mesut Demir

Şube Denetçisi: Osman Koçyiğit


Yaşar İşler başkanlığındaki Derince yönetimi 3 yıl için görevi devraldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑