Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

KENT PANOSU

KKTC’li öğretmenler Vali Sözer’e konuk oldu

Mesleki Eğitim Programı çerçevesinde ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün konuğu olarak KKTCden Kocaeline gelen Teknik Öğretmenler Derneğine bağlı 14 kişilik heyet, Vali Gökhan Sözere nezaket ziyaret

20 Nisan 2010 Saat: 11:25

Mesleki Eğitim Programı çerçevesinde ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün konuğu olarak KKTC'den Kocaeli'ne gelen Teknik Öğretmenler Derneği'ne bağlı 14 kişilik heyet, Vali Gökhan Sözer'e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Müdür Yardımcısı Hayati Aydın, KKTC Teknik Öğretmenler Derneği Başkanı Ahmet Arslan ve yönetimi katıldı. Vali Sözer'e bir plaket takdim ederek Kıbrıs'ta eğitim oranları ile ilgili bilgi veren Arslan, "KKTC'de 12 çeşit mesleki eğitim var. Ancak özel sektörün yetersizliği, sanayide istihdam sıkıntıları çekmekteyiz. Kendimizi mesleki eğitim konusunda geliştirmek için gayret sarf ediyoruz. Bu anlamda Türkiye bizim için model oluyor. Türkiye'de ki tüm gelişmeler bu anlamda bizler için çok önemli. Her yıl 130 civarında öğretmenimiz eğitim için Türkiye'ye geliyor. Ülkemizde nüfus eskisi kadar yoğun değil. Nüfusun 3'de biri öğrenci. Ailelerde ortalama çocuk sayısı 2"dedi.
GELİŞİM İÇİN EĞİTİM ŞART
Konuşmasında, eğitime ve gelişiminin önemine değinen Vali Sözer, "Ekonomik refahın artması çalışmak ve üretmekle olur. Kıbrıs'ta daha önce ailelerde ortalama çocuk sayısı 5 idi. Siz bu ortalamanın altına düşmüşsünüz. Kıbrıslı aileler çocuklarının geleceğine önem veriyor dikkat ediyor demek ki. Ben zengin insanlar az çocuk sahibi olurken, fakir insanların çok çocuk yapmasının nedenini zaten anlamış değilim" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑