SAS GRUP (Sağ blok)
Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SOSYAL PLATFORM

KO-MEK, ‘vefası’ okul sıralarına dokundu

KO-MEK kursiyerlerinin omuzlarında yükselen proje, vefasını adeta tüm kente yayıyor

19 Kasım 2018 Saat: 15:48
KO-MEK, ‘vefası’ okul sıralarına dokundu
KO-MEK, ‘vefası’ okul sıralarına dokundu

KO-MEK Vefası bu defa da çocuklar için harekete geçti. Çınarlı Kurs Merkezi’nin kursiyerleri, kurs merkezinin yanındaki Nete Hatun İlköğretim Okulu 1. sınıfının sıralarının üzerleri için örtü dikti. Sıralara minder dikmeyi ihmal etmeyen kursiyerler, öğretmen masası örtüsünü de yeniledi.

KO-MEK Çınarlı Kurs Merkezi’nin kursiyerleri, kurs merkezinin yanında bulunan Nene Hatun İlköğretim Okulu’nun 1.sınıfını, gerçekleştirdikleri bir ziyaret sırasında gördü. Sıraların örtüsüz olduğunu gören kursiyerler, bu sıralara örtü dikmeye karar verdi. Bir araya gelerek kumaşları satın alan kursiyerler, sıra örtülerini dikmeye başladı. Sıra üzerleri için dikilen örtülere uygun olarak sıra minderleri de yapıldı.

Yaptıkları örtü ve minderleri okula götüren KO-MEK Çınarlı Kurs Merkezi kursiyerleri bu anlamlı davranışlarıyla okul yönetimini mutlu etti. Kursiyerler, diktikleri örtü ve sıra minderlerini kendi elleriyle yerleştirdi. Çocuklar ise kendileri için dikilen yeni sıra örtüleri ve minderler için kursiyer teyzelerine teşekkür etti. Nene Hatun İlköğretim Okulu Müdürü Ekrem Ertuğral da, “KO-MEK Çınarlı Kurs Merkezi’nin kursiyerleri, 1. sınıfımızın fiziki ortamının düzenlenmesinde yardımcı oldular. Sıralara örtü diktiler, minderler yaptılar. Bu anlamlı yardımları için kendilerine ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi KO-MEK Ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

KO-MEK Vefası Projesi, ihtiyaç sahibi kişi ya da kurumlara, KO-MEK kursiyerleri tarafından imkânlar dâhilinde dikilen ürünlerin gönderilmesi ve bunun yanı sıra yine ihtiyaç sahibi ailelerin evlerindeki küçük onarımların yapılmasını içeriyor. KO-MEK kursiyerleri tarafından dikilen, gömlek, pantolon, elbise, perde, örtü ve nevresimler ihtiyaç sahibi kişi ve kurumlara gönderiliyor. Proje ile kursiyerler, yaşadıkları mahallelerine karşı vefasını göstererek, sosyal farkındalık projelerinin içinde yer alıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑