Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ramazan

Kocabayramlar’da Baykaraların iftarı

1988’den beri Ramazan’da biraya gelerek oruç açan Baykara ailesinin iftarı Kandıra Kocabayramlar Köyü meydanında gerçekleşti. İftarda komşuları ile de bir araya gelen Baykara'lar neşe içerisinde oruçlarını açtı

20 Mayıs 2019 Saat: 10:11
Kocabayramlar’da Baykaraların iftarı
Kocabayramlar’da Baykaraların iftarı

Baykara Ailesi adına konuşan İşadamı Hasan Baykara, “Ailemizin 32 yıldır aralıksız sürdürdüğü iftara ilgi gösteren ve katılanlara başta Kardiyolog Dr. Nuri Çağlar ve eşi Vildan Çağlar olmak üzere köyümüzü şenlendiren akraba, komşu ve dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
İFTARA İLGİ
Geleneksel İftara ailenin en yaşlısı Ormancı Sadi Baykara, Kardiyolog Dr. Nuri Çağlar, e. Kandıra Orman İşletmesi Müdürü Hasan Kasap, Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkan Yardımcısı Erdal Baykara, Akça Koca Kültür Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Akçelik Vagon ve Lokomotif Bakım, Onarım, Modernizasyon Tesisleri yetkilisi Vedat Baykara, Kocabayramlar Camii İmam Hatibi Harun Aktaş, Taşköprü Orman İşletmesinden emekli Ersin Baykara, Dr. Ali Değirmenci, Baykara Makinanın sahibi Hasan Baykara, Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. ustabaşısı İlker Altınten, Çelikord emeklisi Sabahattin Baykara, Kandıra Sağlık Gurup Başkanlığından emekli Fevzi Genç, Kocabayramların en yaşlısı Rafet Bayram, emekli Mehmet Ergün, İbrahim Bayram, Tersane çalışanı Cavit Sözer, Fethi Ergün, Mustafa Altınten, emekli Necdet Ergün, İnova Model Maket sahibi Cem Küçük, Hasan Altınten, Burak Okyar, Ferhat Bursalıoğlu, Karayolcu Ünsal Uçar ile Kocabayramlar Köyünde yaşayan komşular, eş ve çocukları katıldı.
DR. ÇAĞLAR BİLGİ VERDİ
İftar duasını Kocabayram Camii İmam Hatibi Harun Aktaş yaptı. Kardiyolog Dr. Nuri Çağlar, yemek sonrası çay faslına geçince iftara katılanlara Oruç ve Kalp Sağlığı konusunda bilgi verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑