Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘Kocaeli iyi bir referans’

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne genel sekreter olarak atanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram gazetemize veda ziyareti gerçekleştirdi. Bayram, "Kocaeli iyi bir referans" dedi

16 Nisan 2019 Saat: 17:42
‘Kocaeli iyi bir referans’
‘Kocaeli iyi bir referans’

Merve YUSUF - Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne genel sekreter olarak atanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram gazetemize veda ziyareti gerçekleştirdi. Bayram, “Kocaeli her zaman çok önemli bir referans” derken;Samsun Büyükşehir Belediye Başkanının kendisine Kocaeli’deki gibi çalışma istediğini söyledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne yine aynı görevi icra etmek için atandı. Bayram bugün (salı), veda için gazetemizi ziyaret etti. Bayram’a Büyükşehir eski Başkan Danışmanı Ömer Polat da eşlik etti. Bayram ve Polat’ı Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ali Sami Sağsöz, Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Yazı İşleri Müdürü Özkan Yılmaz ve Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı ağırladı.
‘İBRAHİM BEY OLSAYDI DEVAM EDERDİM’
İlhan Bayram, “Kolay bir şey değil ama gönlüm rahat. Olumsuz bir hava yok. Bu şehirde sizin gibi güzel insanlar tanıdım. Bu bölgeye hizmet ettim. İbrahim Bey ile 11 yıl çok rahat çalıştık. Büyükşehir’de aday değişikliği oldu. İbrahim Bey olsaydı ben devam ederdim. Her başkanın kendi istediği ekiple çalışmak istemesi kadar doğal bir şey yoktur” dedi.
‘AYRILMAK İSTEDİĞİMİ ÖNCEDEN SÖYLEDİM’
Bayram, “Aday değişikliği belli olur olmaz bizim ayrılmamız veya onu teklif etmemiz lazımdı. Tahir Bey henüz gelmeden ben Ankara’dan belli bağlantılarıma ayrılmak istediğimi söyledim. Kendisi gelince de bana “Niye acele ettin” dedi. Ben de doğrusu budur dedim. Benim gönlüme göre gitmek istediğim yer belli oluncaya kadar devam edeceğim diye anlaştım” diye konuştu.
‘KOCAELİ’NİN GENEL SEKRETERİNİ HER BELEDİYE İSTER’
Bayram daha sonra şu ifadeleri kullandı: “Beni de mazur görün. Görevimden başka bir derdim olmadı. Burası belediyecilikte bir marka, bir okul. Kocaeli’den yetişmiş bir her kademeden insanın diğer şehirlerde alıcısı var. Kocaeli’nin genel sekreterinin her yeni belediye kendine gelmesini ister. İşimizi yaparken üst kademeyi temsil ederek yapıyoruz.
‘ÖNEMLİ OLAN HOŞ BİR SEDA BIRAKMAK’
“Üst kademedeki insanlar yalnız adamlardır. Yalnız adamların eksiği varsa söylenmesi doğaldır. İyi bir şey yapılıyorsa ve söyleniyorsa ekip de motive olur. Bu dünyaya hoş bir seda bırakmak daha önemli tabi.”
‘BAŞKAN’LA PLAJYOLU’NDAKİ AÇILIŞTA TANIŞTIK’
“Samsun nüfus olarak Kocaeli’den küçük ama yüzölçümü olarak buradan büyük. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bayındırlık ve İmar Bakanı görevindeyken Plajyolu’nun arıtma tesisi açılışına (2009) gelmişti. Oradan tanışıklığımız var. Kocaeli her zaman çok önemli bir referans. Başkan ile oturup konuştuğumuzda bana şunu söyledi: “Kocaeli’deki gibi çalışma istiyorum.”
‘GÖREVE YARIN BAŞLIYORUM’
“Göreve başlamak için hemen yarın (Perşembe) gideceğim. Burada beklememi gerektirecek bir durum yok. Ekip zaten çalışıyor. Oturmuş bir sistem var ve işliyor.”
‘BURASI İLE BAĞIM KESİLMEZ’
Ev bir süre burada. Çünkü kızım burada avukatlık stajı yapıyor. Oğlum Büyükşehir’de yüksek mühendis olarak çalışıyor. O devam eder. Oğlumu emanet bırakıyorum. Eşim de kızımın stajı olduğu için burada kalır. Ama ara ara yanıma gelir. Ben evden ayrı yapamam. Yine fırsat bulduğumda gelip gideceğim. Burası ile bağım kesilmedi, kesilmez de.”

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Kocaeli iyi bir referans’

Gazetemizi ziyaret eden Bayram ve Polat gazetemiz temsilcileriyle çay ve simit eşliğinde sohbet etti.

‘Kocaeli iyi bir referans’

Soldan sağa; Özkan Yılmaz, Ömer Polat, Ali Sami Sağsöz, İlhan Bayram, Nurettin Kolaylı ve Sadun Çetin…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑