Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kocaeli sınıfı kıl payı geçti!

Kocaeli sınıfı kıl payı geçti!

19 Temmuz 2019 Saat: 16:55
Kocaeli sınıfı kıl payı geçti!
Kocaeli sınıfı kıl payı geçti!

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı 2019 yılında 81 ildeki 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 182 üniversitede memnuniyet araştırması yaptı. Kocaeli, 2018 yılında 23’üncü sırada yer alırken bu yıl 24’üncü Sırada yer aldı. Kocaeli’de bir önceki yıla oranla öğrencilerine memnuniyetsizliklerinde artış bulunuyor. Üniversite şehirleri öğrencilerin memnuniyet derecesine göre sıralandı. Şehirden memnuniyet; ulaşım imkânları, şehirde kendini güvende hissetme, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler ve sağlık sorunlarının çözümü gibi konularda üniversite öğrencilerin okudukları şehre ilişkin memnuniyetlerini ölçüldü.

45 ŞEHİR ÖĞRENCİLERDEN TEPKİ GÖRÜYOR

Öğrencilerden alınan görüşe göre sadece 26 şehirden öğrenciler memnuniyet hissederken, 56 şehir öğrencilerine memnuniyetsizlik hissini yaşatıyor. Memnuniyetin düşük olduğu 45 şehir ise öğrenci memnuniyeti konusunda bir duyarlılığa sahip olma konusunda, öğrencilerden oldukça tepki görüyor.

24’ÜNCÜ SIRAYA GERİLEDİK

Kocaeli, 2018 yılında 23’üncü sırada yer alırken bu yıl 24’üncü Sırada yer aldı. Kocaeli’de bir önceki yıla oranla öğrencilerine memnuniyetsizliklerinde artış bulunuyor. Üniversite öğrencilerin en yüksek memnuniyet duyduğu şehirler sırasıyla Eskişehir, Aydın, Antalya, İzmir, Çanakkale, Bursa, Muğla, Tekirdağ, Edirne ve Ankara’dır. En yüksek ve ciddi memnuniyetsizliğin yaşandığı şehirler sırasıyla Afyonkarahisar, Aksaray, Çankırı, Iğdır, Ağrı, Bayburt, Bitlis, Kilis, Muş, Yozgat, Şırnak, Bingöl ve Hakkari olarak belirtildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑