Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Kocaelispor davasında son geliniyor

Kocaelispor eski başkanları Serhan Gürkan, Muammer Çelik ile eski yönetici Ahmet Tevfik Tandoğanın zimmetine para geçirdikleri iddiasıyla açılan davanın dün ki celsesinde tanıklar dinlendi TANIKLAR D

28 Şubat 2011 Saat: 14:22

Kocaelispor eski başkanları Serhan Gürkan, Muammer Çelik ile eski yönetici Ahmet Tevfik Tandoğan'ın zimmetine para geçirdikleri iddiasıyla açılan davanın dün ki celsesinde tanıklar dinlendi

TANIKLAR DİNLENDİ
Yaklaşık iki yıl önce Kocaelispor'un mali hesaplarıyla ilgili gelen bir ihbar üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Bürosu ekipleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik, Kocaelispor eski Başkanı Serhan Gürkan ve eski Yönetici Ahmet Tandoğan tutuklanmış ancak ilk mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın dün yapılan celsesinde tutuksuz olarak yargılanan Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik ile zanlıların avukatları Hüseyin Acurman, Ersayın Işık, Cengiz Sarıbay, Murat Genç, Barış Cem Yavuz, Ercüment Özün, Kubilay Timuroğlu Mustafa Kocaman, Yunus Ercan ve Hakan Lamper katılırken, tutuksuz olarak yargılanan diğer sanıklar katılmadılar. Davada sadece dinlenmeyen tanıklar dinlendi.
DAİRE VERDİM, MAKBUZ ALMADIM
Davada ilk olarak Yunus Merttürk dinlendi. Merttürk ifadesinde "Ben 2007 yılının aralık ayında Serhan Gürkan döneminde yönetimde alt yapıdan sorumlusu olarak görev yaptım. Ben kulübe yönetici olarak girerken 80 bin TL bağış yapacağımı söylemiştim. Bazı yöneticiler yönetime çek verirken ben bunu kabul etmeyerek kendime ait olan bir daireyi vereceğimi söyledim. Serhan Gürkan ile birlikte o daireyi 120 bin TLye sattık. Bu parayı da Gürkanın sekreterine verdim. Kocaelisporun Antalya kampında da bu parayı kendisi futbolculara dağıttı. 80 bin TLnin dışındaki 40 bin TLyi de borç olduğunu söyledi. Ben daha sonra para karşılığında makbuz istememe rağmen Gürkan bunu bana vermedi. Ayrıca Mustafa Boz ile birlikte Elazığ deplasmanın masrafları için 12 bin TL harcadım. Birçok kez de küçük meblağlalar şeklinde para verdim ancak makbuz almadım" dedi.
"FUTBOLCULARA 518 BİN TL DAĞITTIK"
Savunmasına devam eden Merttürk "Kulübün nakite ihtiyacı olduğu için ayrıca Yıldız Entegre fabrikasına ait olan 150 bin TLlik üç çeki kendi şirketim adına bankadan nakite çevirdim. Kalan 8 bin TLyi de Muammer Çelike verdim. Ben kulübe küçük verdiğim paraları saymazsak 132 bin TL bağışta bulundum" dedi. Merttürkün ardından söz alan Muammer Çelik "Futbolculara Antalya kampında para dağıtılmadı. Para burada dağıtıldı. Zaten benim şikayet dilekçemde de bunların hesaplarını tek tek o dilekçemde de mevcuttur. Yaklaşık olarak 518 bin TL o zaman futbolculara makbuz karşılığında o paraları dağıttık" dedi.
28 NİSANA ERTELENDİ
Merttürkün ifadesinin ardından ise Yalçın Erdoğan ise ifadesinde kulübe 200 bin TL bağışta bulunduğunu söyleyerek "Serhan Gürkan yönetiminde göreve girerken 200 bin TL bağışta bulunacağıma dair söz vermiştim. Bu parayı da bağışladım. Bunların karşılığında makbuz da aldım. Ancak daha sonra Serhan Gürkan yönetimden aday çıkacağı konusunda 'destek vereceğim' dediğinde ben aday olabileceğimi söyledim. Sonra kendisinin bana karşı soğuk davranışları nedeniyle aramızda tartışmalar çıktı. Ben de sezon bitmesine 4-5 hafta kala yönetimden istifa ettim. Ayrıca Diyarbakır deplasman masrafını da ben karşıladım" dedi. İfadelerin ardından avukatlar savunmalarını yapmak için mahkemeden süre istedi. Bu isteğe olumlu bakan mahkeme heyeti davayı avukatların süre istemelerinden dolayı 28 Nisan tarihine erteledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑