Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Körfez’de Eylül ayı meclisi yapıldı

Körfez Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Şener Söğüt başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 8 gündem maddesi tek tek görüşüldü

4 Eylül 2019 Saat: 08:51
Körfez’de Eylül ayı meclisi yapıldı
Körfez’de Eylül ayı meclisi yapıldı

Körfez Belediyesi Eylül ayı meclisi, açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Körfez Belediyesi stratejik planının görüşülmesi ve 2020 yılı performans programının görüşülmesi oy birliği kararıyla Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Toplantıda ayrıca, çiftçi mallarını koruma kurulu üyeleri beş asil ve beş yedek olmak üzere meclis üyelerine sunularak, oy birliği ile kabul edildi.
ASİL ÜYELER SEÇİLDİ
Gündemin geri kalan maddeleri de Başkan Şener Söğüt ve meclis üyeleri tarafından tek tek görüşüldü. Körfez Kaymakamlığı İlçe Tarım Müdürlüğü’nün talebi üzerine, 4081 sayılı Çiftçi Mallarının Korunması Kanunu gereğince çiftçi mallarını koruma kurulu üyeleri beş asil ve beş yedek olmak üzere meclis üyelerine sunuldu, üyeler oy birliği ile kabul edildi. Çiftçi Mallarını Koruma Kurulu Asil Üyeleri; “İbrahim Sadun, Kadir Kökcü, Cemalettin Gülmez, Sezaettin İnceel ve İbrahim Gürkan” olarak belirlendi.
SÖĞÜT SORULARA CEVAP VERDİ
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, dilek ve temennilerdeki sorulara da cevap verdi. Başkan Şener Söğüt; “Körfez’in sorunlarını biliyoruz. Planlamalarımızı yaptık. Bu sorunları tek tek çözeceğiz. Kamu kaynaklarının etkin kullanılması birinci önceliğimiz. İhalelerimizi şeffaf bir şekilde yapıyoruz” dedi.
İLİMTEPE KOOPERATİFİNDE SONA GELİNDİ
İlimtepe Kooperatifini sonlandırma noktasına geldiklerini söyleyen Söğüt, “YARPAŞ ve İlimtepe Kooperatifi’nin kapatılması hususunda çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca belirtmek isterim ki; YARPAŞ ve İlimtepe Kooperatifinde ne başkanlığım ne de yönetim kurulu üyeliğim söz konusu değildir. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek gerekir. Eleştirilerimizi de doğru bilgiler üzerine yapmamız gerekir” ifadelerini kullandı. Ekim ayı meclis toplantısı 1 Ekim 2019 Salı günü, saat 15.00 olarak belirlendi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Körfez’de Eylül ayı meclisi yapıldı

Mecliste 8 gündem maddesi tek tek görüşüldü.

Körfez’de Eylül ayı meclisi yapıldı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, meclis üyeleriyle selamlaştı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑