Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • Ulaşım
  • İşsizlik
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Körfez’de Söğüt dönemi başladı

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Körfez Belediye Başkanı olarak seçilen Şener Söğüt, mazbatasını aldıktan sonra gerçekleştirilen devir teslim töreniyle görevini devraldı

12 Nisan 2019 Saat: 12:48
Körfez’de Söğüt dönemi başladı
Körfez’de Söğüt dönemi başladı

31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlere Cumhur İttifakı adayı olarak giren ve seçimden zaferle ayrılan Şener Söğüt, mazbatasını aldı. Beraberinde İlçe Başkanı Ramazan Tuna, BBP İlçe Başkanı ile MHP’li yöneticiler ve meclis üyeleriyle birlikte İlçe Seçim Kurulu’na giden Şener Söğüt, mazbatasını da İlçe Seçim Kurulu Başkanı olan 2. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Mehmet Evrensel’den aldı.
ÖNCE MAZBATASINI ALDI
Mazbatasını aldıktan sonra Körfez Belediyesi’ne geçen Şener Söğüt, mevcut belediye başkanı İsmail Baran’dan görevi devraldı. Belediye hizmet binası önünde gerçekleştirilen devir teslim törenine; belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri, belediye meclis üyeleri ve personel de katıldı. Şener Söğüt’ü bir kez daha tebrik eden İsmail Baran, kendisine çiçek takdim etti.
BARAN, ‘HER ZAMAN YANINDAYIM’
İsmail Baran, “Çok şerefli bir görev yaptığımı düşünüyorum. Beş yıl boyunca bu güzel Körfezimize hizmet etme imkânı buldum. 500 milyona yakın yatırım yaptık. Gönül Belediyeciliği görevi artık Şener kardeşimle devam edecek. Başkanım Şener Söğüt’ e bir dost ve abisi olarak her zaman yanında olacağımı ifade etmek istiyorum. Başkanlığı hayırlı olmasını diliyorum. Teslim aldığı bayrağı daha da yukarıya taşıyacağından hiçbir kuşkum yok” ifadelerini kullandı.
SÖĞÜT, ‘DÖRDÜNCÜ YEREL YÖNETİM DÖNEMİ’
İsmail Baran’ın ardından Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt konuşma gerçekleştirdi.“Hizmet bayrağını çok daha yukarılara taşımanın gayreti içerisinde olacağız” diyen Şener Söğüt, “Çok önemli bir seçimi geride bıraktık. Aralık ayında başladığımız süreç, bugün mazbatamızı alarak nihayete erdi. Dördüncü dönem yerel yönetim hizmet dönemini aralamış olduk.Bu görevi ilçemize, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
‘SİZLERİN MUTLUĞU KIRMIZIÇİZGİMİZ’
“Daha önceleri görev yapmış, başkanlarımıza, meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” diyen Söğüt, “Tek amacımız var, tek hedefimiz var; başta Allah’ın rızasını kazanmak ardından Körfez halkının rızasına uygun, onların mutluluğu için seferber olmak. Tek amacımız sizlerin mutluluğu. Körfez halkının mutluluğu bizim kırmızıçizgimizdir” dedi.
‘HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM’
“Bugün Körfez’de her iki kişiden birinin oyunu aldık” diyen Söğüt, “Oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Her iki kişiden birinin oyunu aldık ama biz tüm Körfezlilerin belediye başkanı olacağız. Gönül belediyeciliğini daha üst noktalara taşıyarak, hizmetlere yenilerini katarak Körfez’de yaşayan çocuk, genç, kadın, yaşlı, engelli daha mutlu daha huzurlu olacağı bir ilçeyi inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.
SÖĞÜT İLK ATAMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ
31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Körfez Belediye Başkanlığı görevine seçilen ve önceki gün görevi İsmail Baran’dan devralan Şener Söğüt, belediye içerisinde ilk atamasını da gerçekleştirdi. Söğüt, ilk olarak Özel Kalem Müdürlüğü görevine uzun yıllardır belediyede görev yapan Zekeriya Çetin’i getirdi.
ZEKERİYA ÇETİN KİMDİR?
1969 Sakarya Karasu doğumlu olan Zekeriya Çetin, Ferizli Recep Bey Endüstri Meslek Lisesi mezunu. 1993-2014 yılları arasında özel sektörde görev yapan Çetin, bu süre içerisinde sendika iş yeri baş temsilciği görevini de yürüttü. Çeşitli STK’larda da yönetici olarak görev yapan Çetin, aynı zamanda Trabzonspor Kongre Üyesi. AK Parti’nin kuruluşunda yer alan Çetin, 2014 yılından bu yana Körfez Belediyesi’nde görev yapıyor. Çetin, evli ve 3 çocuk babası.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Körfez’de Söğüt dönemi başladı

Körfez Belediye eski Başkanı İsmail Baran, Belediye Başkanı Şener Söğüt’ü kapıda karşıladı.

Körfez’de Söğüt dönemi başladı

Şener Söğüt mazbatasını aldı.

Körfez’de Söğüt dönemi başladı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfez Belediye eski Başkanı İsmail Baran ve İlçe Başkanı Ramazan Tuna

Körfez’de Söğüt dönemi başladı

Zekeriya Çetin, Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑