Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

KOTO’da ‘Finansal Sigortalar’ konuşuldu

KOTO ve Quick Sigorta işbirliği ile düzenlenen “Finansal Sigortalar” konulu toplantı KOTO Beyt’ül Kebap Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi

18 Haziran 2019 Saat: 14:01
KOTO’da ‘Finansal Sigortalar’ konuşuldu
KOTO’da ‘Finansal Sigortalar’ konuşuldu

Kocaeli Ticaret Odası(KOTO) ve Quick Sigorta işbirliği ile düzenlenen “Finansal Sigortalar” konulu toplantı KOTO Beyt’ül Kebap Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Genel Müdür Yardımcıları İsmail Kızılbay, Halil Alaaddinoğlu, Kurumsal ve Bireysel Riskler Satış Direktörü Sibel Doğaç, Kefalet Sigortaları Sorumlu Müdürü Yasemin Ezenerden ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Toplantıda Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, sigorta çalışmaları, kefaret sigortaları ve finansal sigortalar hakkında bilgiler verdi.
‘PİYASA ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORDU’
Toplantıda konuşan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, “Quick Sigorta yerli bir sigorta şirketidir. Hem sigorta sektöründen aramıza katılan hem de farklı dallardan aramıza katılan arkadaşlarımız hepsi mesleğinde 25-30 yıl görev yapımış arkadaşlardır. Şirketimiz 2017 Mayıs ayından piyasaya girdiğinde, Türkiye’de ilk defa yerel ve ulusal gazetelerin manşetlerini sigorta konusu oluşturuyordu. Poliçe düzenlenmesi açısından bir sıkıntı vardı. Ayrıca acenteler zor bir dönemden geçiyordu” dedi.
‘VATANDAŞA YAKINLIK KARŞILIK BULDU’
Yaşar konuşmasının devamında, “Ya da ismi bile bilinmeyen bankalardan havale gönderme gibi garip şartlar aranıyordu. Özellikle trafik sigortaları konusunda büyük aşama kaydettik. 2019 yılına geldiğimizde Türk sigorta sektöründe trafik poliçe sıralamasında 1 numaraya oturduk. Halkımıza gösterdiğimiz yakınlık karşılık buldu diyebiliriz” şeklinde konuştu.
‘KEFALET SİGORTALARINI KULLANDIK’
Yaşar konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Bugün Kocaeli’de bulunmamızın sebeplerinden finansal sigortalar konusunu konuşursak, yaşadığımız zamandaki kurlarla başlayan ekonomik sıkıntılarla mücadeleleri de konuşmalıyız. Sigorta manasında baktığımızda enflasyonla mücadele kapsamında yapılan yüzdelik indirimler bize pek mantıklı gelmedi. Biz kefalet sigortalarını kullanarak gayri nakdi kredi dediğimiz banka teminat mektuplarını karşılama şansı yakaladık. Bu sayede bizde ekonomimize fayda sağlamanın yolunu bu şekilde düzenledik.” Kerim ÇELİK


Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar

Toplantıda Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Genel Müdür Yardımcıları İsmail Kızılbay, Halil Alaaddinoğlu, Kurumsal ve Bireysel Riskler Satış Direktörü Sibel Doğaç, Kefalet Sigortaları Sorumlu Müdürü Yasemin Ezenerden yer aldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑