Gazeteci Tanyel Keser vefat etti
Erzurumlular pikniğe davet etti
Aygün, ‘En büyük gücümüz gençlerimiz’
Kayalıklardan denize atlayan genç boğularak can verdi

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Köy okullarına kitap bağışı

Kocaeli Yarını Aydınlat Topluluğu, kütüphanesiz köy okulları için 11. Kocaeli Kitap Fuarına gelen misafirlerden kitap bağışında bulunmalarına teşvik ediyor.

5 Mayıs 2019 Saat: 16:50
Köy okullarına kitap bağışı
Köy okullarına kitap bağışı

Kocaeli’nin ve Anadolu’nun birçok köy okulunda donanımlı bir kütüphaneden yoksun okullar bulunuyor. 3 yıl önce İstanbul’da kurulan Yarını Aydınlat Derneği, kitap toplama etkinlikleri düzenleyerek vatandaşların bağış yaptığı kitaplarla köy okullarında kütüphaneler oluşturuyor. Kocaeli’de faaliyet gösteren Yarını Aydınlat Gençlik Topluluğu’nun Başkanı Emine Büşra Memoğlu ve arkadaşları, 11. Kocaeli Kitap Fuarında ziyaretçilerine faaliyetlerini anlatarak köy okullarındaki çocukların kitapla buluşması için kitap bağışında bulunmalarını teşvik ediyor. Kitap fuarının son gününe kadar köy okulu kütüphaneler için toplam 400 adet kitap toplandı.
'KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMASIN DİYE'
Yarını Aydınlat Derneği 5 ilde kulüp ve topluluk olarak faaliyetlerini yürütüyor. Dernek, kütüphanesiz ve kitapsız hiçbir okulun kalmamasını hedefliyor, özel çocuklar için projeler üretiyor. 5 aydır Kocaeli’de faaliyet yürüten Yarını Aydınlat Topluluğu,Kandıra ilçesi Bağırganlı İlköğretim Okulu’na bir kütüphane kazandırdı. Topluluk kütüphane projelerinin yanı sıra Ramazan ayında lise öğrencilerine yönelik söyleşilerde gerçekleştirecek. Ayrıca, Ramazan Bayramı’nda yetim giydirme projesiyle yetim çocukları bayramda sevindirecek.
'AMACIMIZ KÖY OKULLARINA KİTAP BAĞIŞINDA BULUNMAK'
Güzel ve bir o kadarda anlamlı projeler üreten Kocaeli Yarını Aydınlat Topluluğunun Başkanı Emine Büşra Memoğlu “Topluluğumuzun amacı Anadolu’daki kütüphanesi bulunmayan köy okullarına kütüphane yapıp bu okullara kitap bağışında bulunmak. Bunların yanı sıra yetim çocuklara kıyafet giydirme projemiz oluyor” dedi.
'KİTAP BAĞIŞINDA BULUNMALARINI İSTİYORUZ'
Memoğlu “Kitap Fuarına gelen misafirlerimize Yarını Aydınlat Topluluğunu tanıtıp onlardan bir kitapta bizler için yani köy çocukları için kitap almalarını rica ediyoruz. Onlarda bizlere kitap bağışında bulunuyorlar. Gelen tepkiler gerçekten çok güzel oluyor. Burada toplanan kitaplar Anadolu’daki birçok köy okuluna bağışlanacak” ifadelerini kullandı.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Köy okullarına kitap bağışı

Kocaeli Yarını Aydınlat Topluluğu, kütüphanesiz köy okulları için 11. Kocaeli Kitap Fuarına gelen misafirlerden kitap bağışında bulunmalarına teşvik ediyor.

Köy okullarına kitap bağışı

3 yıl önce İstanbul’da kurulan Yarını Aydınlat Derneği, kitap toplama etkinlikleri düzenleyerek vatandaşların bağış yaptığı kitaplarla köy okullarında kütüphaneler oluşturuyor.

Köy okullarına kitap bağışı

Kocaeli’de faaliyet gösteren Yarını Aydınlat Gençlik Topluluğu’nun Başkanı Emine Büşra Memoğlu ve arkadaşları, 11. Kocaeli Kitap Fuarında ziyaretçilerine faaliyetlerini anlatarak köy okullarındaki çocukların kitapla buluşması için kitap bağışında bulunmalarını teşvik ediyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑