Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Küçükkaya, ‘Size göre FETÖ de din adamıydı’

‘Camiye ayakkabı ile girdiler’ tartışmasıyla ilgili konuşan CHP’li Küçükkaya, “Sizin için hoca görünümlü FETÖ de din adamıydı” dedi

9 Aralık 2019 Saat: 17:10
Küçükkaya, ‘Size göre FETÖ de din adamıydı’
Küçükkaya, ‘Size göre FETÖ de din adamıydı’

Günlerdir kent gündemini meşgul eden tartışmaya Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’da dahil oldu. Meclis Üyesi Şener İnce’yi şekilcilikle suçlayan Küçükkaya, yaptığı açıklamayla İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e destek verdi.
‘SİZE GÖRE FETÖ DE DİN ADAMIYDI’
Küçükkaya, “Konu malum. Son olarak Fatma Hanım’a çok doğru soru sormuş. Haydi gelin, herhangi bir İlkokulda 1. sınıf öğrencilerine bu fotoğrafların ne olduğunu soralım? Ardiye ve yatakhane seçeneği çıkarsa ben siyaseti bırakıp sizden ve İzmit halkından kamuoyu önünde özür dilemeye hazırım. Sevgili hocam işte asıl özür dilemen konu bu. Ülkemizde dini öyle bir noktaya getirdiniz ki sadece şekil sizin için önemli. Yani halılar ve diğer görseller tamsa orası sizin için ibadethane. Yani sizin için hoca görünümlü FETÖ de din adamıydı. Yıllarca onun ağzıyla binlerce insanın günahına girildi, yapılan kumpaslarla canından işinden malından olanların sayısı bugün bile net değil.
‘TECAVÜZE SESİNİZ ÇIKMIYOR’
Sizin için dini görünümlü her vakıf cidden İslam’a hizmet ediyor sanıyorsunuz. O vakıflar neden ihalelerle uğraşıyor, bakanlıklarda hatta genelkurmayda niye kadrolaşmaya çalışıyor umurunuzda bile değil. Hatta ve hatta çalışmadan milyarder hayatı yaşayan şeyhleri sorgulamak hiç aklınıza gelmiyor.Yılbaşı kutlamasına yok doğum günü kutlamasına bir dünya laf söylüyorsunuz. Niye? Aklındaki şekil olan İslam’a aykırı diye.Ama çocuk tecavüzüne, madende ölen insanlara hiç sesiniz çıkmıyor. Halbukiİslam peygamberi dünyanın en emekçi duruşa sahip insanıdır özünden hiç bahsetmiyorsunuz. Çocuklar birer melektir diye vaaz edemiyorsunuz.
‘İSLAM, KAFANDAKİ ŞEKİLLER Mİ?’
Kendini taşlayan çocuklara bile şefkat gösteren peygamberimizden neden bahsetmezsiniz. Çocuk tecavüzcülerine neden lanet okumuyorsunuz.Ama hoca efendinin doğumgününü kutlamakta beis duymazsınız.Sana göre cami olan bir yere giren insanların saçına, tırnağına bakacağına aynı mecliste çalıştığın arkadaşına niye destek vermiyorsun, hoca kimliğinle yol göstermiyorsun? Neden (sana göre)hatayı örtmekte gece olamıyorsun. Hoşgörü dini İslam mı senin için önemli, yoksa vazgeçemediğin kafandaki şekiller mi?“ dedi. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑