Metrekare başına 25 kg yağmur yağdı
AK Parti’nin yeni il yönetimi
TEM'de zincirleme kaza!
Büyükşehir 30 ayrı noktada teyakkuzda

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kumaşçılara müjde: 50’ye çıkabilir

Kocaeli  Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, kumaşçı esnafına müjdeyi duyurdu. Gazetemize açıklama yapan Serim, Cumartesi pazarında şimdilik 22 olan kumaşçı tezgahını 50’ye çıkarmak için çalıştıklarını söyledi

7 Ekim 2018 Saat: 17:55
Kumaşçılara müjde: 50’ye çıkabilir
Kumaşçılara müjde: 50’ye çıkabilir

Ayşe AYDIN - Doğu Kışla’ya alınan Perşembe pazarında geçtiğimiz hafta ilk tezgahlarını açan kumaşçılar, aynı alana kurulan Cumartesi pazarında da daha fazla tezgah açabilecek. Şimdilik 22 kumaşçı esnafın tezgah açtığı Cumartesi pazarında ilerleyen haftalarda bu sayının 50’ye çıkarılması planlanıyor.
‘MÜŞTERİ İSTEDİ’
Konuyla ilgili açıklama yapan Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, “Perşembe Pazarı’nda 150 metrelik alanda 50 kumaşçı tezgah açıyor. Kumaşçıların çoğu Bursa’daki kumaşçılardan oluşuyor. Bursa’nın kumaşçı esnafı, efendi düzgün müşteriye karşı daha iyi oldukları için özellikle müşterinin de talebi ile onları tercih ettim. Buradaki kumaşçılar müşteriye sıkıntı yaratıyorlardı ben de onları müşterinin şikayeti üzerine Perşembe Pazarı’na almadım” dedi.
‘BURSALILARDAN MEMNUNLAR’
Serim, “Geçtiğimiz gün kumaşçı esnafına Cumartesi Pazarı’nda onlara daha iyi yer vermek için toplantı yaptık. Mağdur olmamaları ve pazarımıza katkı sağlamaları için elimizden geleni yapacağız. Bizler yönetim olarak müşteri ne istiyorsa ona göre hareket ediyoruz. Bizim için öncelik müşterilerimizdir. Müşteri ne istiyorsa onu yapıyoruz. Bursalı kumaşçıların bizim pazarlara girmesi biraz sıkıntılıydı. Ama Kocaeli halkı Bursalı kumaşçı esnafını istiyor diye onlar için Kocaeli Valiliğimizden özel izin aldık. Sağ olsunlar bizleri ve Kocaeli halkını kırmadılar ve müşterilerin istediği oldu” dedi.
‘50’YE ÇIKARACAĞIZ’
Sözlerini sürdüren Başkan Serim, “Şimdi Perşembe Pazarımız çok güzel oldu. Pazarda gerçek kumaşçılar 50, en fazla 70 tanedir. İstanbul ve ilimiz kumaşçılarına da Cumartesi pazarında yer verdik. Şu anda Cumartesi Pazarı’nda toplam 22 adet kumaşçı tezgah açıyor. Bunlar İstanbul ve ilimizdeki kumaşçılardan oluşuyor. Cumartesi Pazarı’na İstanbul’daki kumaşçıları biraz daha ekleyeceğiz. Toplamda 50 adet kumaşçı tezgahı açtırmayı planlıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑