Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Kurtarılan Kocaelispor mu, art niyetli başkanlar mı?

Nazlıgül, Kocaelispor’un ödenen vergi borçları ile ilgili, “Büyükşehir Kocaelispor’u kurtardı” deniliyor ya, Kurtulan Kocaelispor muydu yoksa kulübü borç batağına sürükleyen art niyetli başkan ve yöneticiler miydi” dedi

5 Aralık 2017 Saat: 14:09
Kurtarılan Kocaelispor mu, art niyetli başkanlar mı?
Kurtarılan Kocaelispor mu, art niyetli başkanlar mı?

Kerim ÇELİK - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül basın açıklaması yaparak Kocaelispor’un durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Nazlıgül açıklamasında, “Kocaelispor’da toplam vergi borcu 77 milyondu. Yapılandırma sonrası borç 38 milyona düştü. Tek seferde ödemek istersen rakam yaklaşık 23 milyona kadar indi. Büyükşehir Belediyesi, Kocaelispor için yapılan ancak KEV’e ait 47 dönüm arazi ve üzerine yapılı tesisi, iştirakçilerinden Kentkonut’a aldırdı. Kentkonut kulübün vergi borcunu tek seferde ödedi. Ama kamuoyunda bu durum “Büyükşehir Kocaelispor’u kurtardı” gibi bir algının oluşmasına neden oldu. Buna katılmak mümkün değildir. Çünkü ortada bir nevi ticaret var. Sen mal almışsın, karşılığını vermişsin. Yanında halkın olduğu Kocaelispor’un direnişine saygı duyulmalı, sürecin bu noktaya gelmesinde mevcut yönetimin, taraftarın, teknik ekiplerin, futbolcuların ve basının önemli bir payının olduğu unutulmamalıdır. Kurtardık edebiyatı yapılarak Büyükşehir öne çıkarılmamalıdır. Onlardan çok, daha fazla emek sarf edenleri konuşmak daha hakkaniyetli bir bakış açısıdır” ifadelerini kullandı.
‘KOCAELİSPOR’A KATKI SAĞLANACAK MI’
Sözlerini sürdüren Nazlıgül, “KEV olmadan da Kocaelispor’un vergi borcu ödenemez miydi? Kocaelispor’un yok sayılarak kurulduğu Kocaeli Birlik Sportif Hizmetler Anonim Şirketi’ne iki yılda ciddi paralar aktarıldı. Büyükşehir’in Kocaelispor için ödediği vergi borcundan çok daha fazla bir rakam buhar oldu. Birlikspor’un kötü yönetilmesi ile ilgili şehir insanının hesap sorması gerekiyor. Çünkü devletin, yani senin benim param çarçur edilmiştir. Kocaelispor’un şu an kendisine ait bir tesisinin olmaması endişe vericidir. Yarın ülkede ne olacağı belli değil. Bir bakmışsın yeni kent idarecileri Kocaelispor’u önemsemez, Büyükşehir başkanı “Gitsinler ne halleri varsa görsünler” diyebilir. Elimizde KEV Tesisi de yok. Düşünmek bile istemiyoruz ama olur mu olur. Böyle olursa sonra ne olur? Bu arazi üzerinde nasıl bir faaliyet olacak. Kocaelispor’a bu faaliyet ile ilgili katkı sağlanacak mı” şeklinde konuştu.
‘ART NİYETLİ BAŞKANLARIN KEFENLERİ YIRTILDI’
KEV arazisinin üzerine konut yapılmayacağı açıklandı. Bu arazi üzerinde nasıl bir faaliyet olacak sorusunu soran Nazlıgül, “Kocaelispor’a bu faaliyet ile ilgili katkı sağlanacak mı? Şunu da düşünmüyor değiliz. Adı üzerinde Kentkonut. Bu iştirakçi konut yapıyor. Yatırımların yavaşlaması, ülkenin genel ekonomik seyri ya da konut yapacak firmaların risk almak istememesi, arazi üzerine konut yapılmaması durumunu ortaya koyabilir mi? Kısacası yatırımcılar ya da Kentkonut, kısa vadede ülkede bir kriz olabileceğini mi düşünüyor? Kocaelispor’un bugün borç batağında olmasında özellikle Süper Lig dönemi yönetiminin etkisi çok fazladır. Takım Süper Lig’den düşünce gelir ve gider dengesizliği, dönemin TFF yönetiminin dikkatsizliği nedeni ile de Kocaelispor uçuruma sürüklenmiştir. Doğru, bu vergi borcu ödenmeliydi. Ancak Kocaelispor’u borçlandıran art niyetli başkan ve yöneticilerin kefenleri de yırtılmıştır” şeklinde sözlerini sürdürdü.
‘İSMET PAŞA’NIN YIKILIŞI NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK’
Nazlıgül konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Hani “Büyükşehir Kocaelispor’u kurtardı” deniliyor ya, biz de Demokrat Parti olarak soruyoruz. Kurtulan Kocaelispor muydu yoksa kulübü borç batağına sürükleyen art niyetli başkan ve yöneticiler miydi? Daha düne kadar “Kocaelispor bizim için bitti” diyen zihniyetin bir anda Kocaelispor sevdalısı olması, 4 kolla kulübü sahiplenmesi 3 Kasım 2019’daki tarihi seçim öncesi bir yatırım mıdır? Kent idarecilerinin ve siyasi iradenin, yeni yapılan stadı doldurabilecek tek mekanizmanın Kocaelispor olduğu gerçeği bu kişilerin yeni mi akıllarına gelmiştir? İsmet Paşa Stadı’nın 1 ay içerisinde yani sezonun devre arasında yıkılacağı söyleniyor. Yeni stada geçiş, İsmet Paşa Stadı’nın yıkılışı ne zaman gerçekleşecektir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑