Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Lastik İş’ten depremde ölen işçilere vefa

Fabrikalarda çalışıp 17 Ağustos 1999 Depremi’nde yaşamını yitirmiş işçiler ve tüm yaşamını yitirenler adına Lastik-İş Sosyal Tesisleri’nde anma programı düzenlendi

17 Ağustos 2019 Saat: 17:08
Lastik İş’ten depremde ölen işçilere vefa
Lastik İş’ten depremde ölen işçilere vefa

Fabrikalarda çalışıp 17 Ağustos 1999 Depremi’nde yaşamını yitirmiş işçiler ve tüm yaşamını yitirenler adına Türkiye Petrol, Kimya ve Lastik Sanayii İşçileri Sendikası (Lastik-İş) Sosyal Tesisleri’nde anma programı düzenlendi. Düzenlenen programa Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, sendika yöneticileri ve çok sayıda işçi katılım sağladı. Anma programı 17 Ağustos 1999 Depremi’nde yaşamını yitiren vatandaşlar için edilen dua ile başladı. Ardından Fuar Mustafa Pehlivan Camii İmam Hatibi Hayati Örük ve Fevziye Camii İmam Hatibi Halit Es’in Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Sonrasında Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı işçilere kısa bir konuşma yaptı. Sarı’nın konuşmasının ardından ise 17 Ağustos 1999 Depremi’nde yaşamını yitiren işçilerin aile ve yakınlarına plaket takdim edilmesi sonrası program son buldu.
SARI, ‘BİNANIN ÇATISI AHLAKTIR’
Anma programında konuşan Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Vefa önemli bir değerdir. Bizler de bu yola çıkarken, özellikle rahmetli genel başkanımızın vefatından sonra bu görev bize verildiğinde hak, hukuk, adalet kavramının dışına çıkmayacağımızı söyledik. Ahlak kavramı çok önemlidir. Bu binanın çatısı ahlak kavramıyla örülmüştür. Burada bulunan arkadaşlarımızda bu ahlak çatısı altında toplanmış vicdani değerleri yüksek insanlardır” dedi.
‘BİZİ BİNALAR ÖLDÜRMEDİ’
“Bende o gün çok kötü olaylara şahit oldum” diyen Sarı, “17 Ağustos’ta büyük bir felaket yaşadık. Binlerce insanımızı kaybettik. O zaman denildi ki binalar bizi öldürdü. Ancak o gün bizi öldüren binalar değildi. Evlerin iç düzeninin deprem olma ihtimaline karşı düzenlenmemiş olması ve binaların yapısının denetimsizliğindendir. Bundan sonra en azından yeni bir deprem ihtimaline karşı hepimiz evimizin içerisindeki eşyaları buna göre düzenleyelim” ifadelerini kullandı.
‘VEFAMIZA SAHİP ÇIKTINIZ’
“Lastik-İş Sendikası büyük ve güçlü bir ailedir” diyen Sarı konuşmasını,“Burada yıllarca fabrikalarda emek vermiş abilerim, ablalarım da yer alıyor. Demek ki doğru adımlar atmışız ki şuanda hepimiz bir aradayız. Bu açıdan vefamıza sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ediyorum. 17 Ağustos 1999 Depremi’nde yaşamını yitirmiş tüm arkadaşlarımıza, abilerimize, kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve yakınlarına da başsağlığı dileklerimi iletiyorum” şeklinde sonlandırdı. Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑