Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ramazan

Lastik-İş’ten kalabalık bayramlaşma

Lastik-İş Sendikası, her bayram olduğu gibi yine şube binasında üyeleri ile bir araya geldi. Kalabalık ve samimi bir ortamda gerçekleşen bayramlaşma programında sendika üyeleri birbirine sarılarak beraberlik vurgusu yaptı

16 Haziran 2018 Saat: 15:59
Lastik-İş’ten kalabalık bayramlaşma
Lastik-İş’ten kalabalık bayramlaşma

Kerim ÇELİK - Lastik İş Sendikası, bayramlaşma programını her yıl olduğu gibi bu yılda sendika binasında, yönetim kurulu ve sendika üyesi işçilerle beraber gerçekleştirdi. Sendika binasının arkasında bulunan bahçede bayramlaşan sendikalılara, Lastik İş Sendikası Şube Başkanı Tezcan Ay kısa bir konuşma yaptı.  Ay, “Lastik iş Sendikası Kocaeli Şubesi yönetim kurulu adına Bayramınızı kutluyorum. Değerli arkadaşlarım. Bu bayramın bir özelliği 15-16 Hazirana denk gelmesidir. 15-16 Haziran 1970 tarihinde DİSK'i kapatmak isteyen iktidara karşı işçilerin başlattığı direniştir” dedi.

‘SOSYAL DEVLETİN GÜÇLENMESİ’

Konuşmasına devam eden Ay, “Bu direnişin mimarı fabrikaları boşaltan, şartelleri indiren meydanları zapt eden yüzbinlerce işçiyi ve bu direnişte hayatını kaybedenleri saygı ve rahmetle anıyoruz. Değerli kardeşlerim hepimizin bildiği gibi 24 Haziran da ülkemizde seçim yapılacaktır. Bu seçimde sonuç ne olursa olsun başta ülkemizin birlik ve bütünlüğü, herkesin kendini mutlu hissettiği bir Türkiye istiyoruz. Bizim siyasetçilerden beklentimiz sendikal hareketin gelişip güçlenmesi, çalışanların hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi, sosyal devletin güçlenmesi doğrultusunda politika ve programlar oluşturacak adımların atılması gerektiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘SENDİKAMIZ MÜCEDELEYİ SÜRDÜRECEK’

Ay sözlerinin sonunda, “Sendikamız Lastik-İş örgütlü gücünü bu gücün belirlenmiş hedefler için yerinde ve zamanında kullanılmasını sağlayan genel başkanımız Abdullah Karacan'ın liderliğinde Sendikal anlayışımızı kararlı bir şekilde savunmaya devam ediyoruz.  Bütün bu yaşanan gelişmeler içinde, sendikamızın bundan sonrada her türlü zorluğa karşı, tüm üyeleri ile birlikte en güçlü şekilde, mücadeleye devam edeceğine bütün kalbimle inanıyorum. Tekrardan hepinizi sevgi ve saygı ile sizlerin ve ülkemin, Kocaeli Halkının bayramını kutluyor, size, ailenize ve tüm işçi sınıfına sağlık, mutluluk, huzur getirmesini diliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑