Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

LGS şampiyonu BİLNET’ten

BİLNET Kocaeli, kuruluşunun ilk yılını Lise Geçiş Sınavı’nda (LGS) birincilikle taçlandırdı. LGS’de başarılı olan öğrenciler ve basın mensupları kahvaltıda ağırlandı

25 Haziran 2019 Saat: 15:36
LGS şampiyonu BİLNET’ten
LGS şampiyonu BİLNET’ten

Geçtiğimiz yıl İzmit Tepeköy’de kurulan BİLNET, Lise Geçiş Sınavı’nda (LGS) müthiş bir başarıya imza atarak şampiyon çıkardı. Öğrencilerin yüzde 60’ı ilk yüzde 1’lik dilimin içinde yer alarak kurumlarının adını zirveye yazdırdı. Bu başarıyı basın yayın kuruluşlarının genel yayın yönetmenlerini ve öğrenciler kahvaltıda duyuran BİLNET’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz ile buluştu.

YÜZDE 60’I HEDEFİ 12’DEN VURDU

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları için 1 Haziran’da yapılan LGS sonuçları geçtiğimiz gün açıklandı. Türkiye genelinde yaklaşık 1 Milyon öğrencinin katıldığı sınavda eğitim-öğretime bu yıl başlayan BİLNET Kocaeli, büyük bir başarıya imza attı. Bütün soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puanla şampiyonun yer aldığı BİLNET’te, öğrencilerin yüzde 60’ı hedefi 12’den vurdu. Bu öğrenciler, ilk yüzde 1’lik dilimin içinde yer aldı. Öte yandan öğrencilerin yüzde 25’i yüzde 2 ile 5’lik dilim arasında, yüzde 15’i ise yüzde 10’luk dilimde yer aldı.

KORKMAZ, ‘MUTLULUK ÇEMBERİ’

BİLNET Kocaeli yönetimi, başarılı öğrencileriyle dün kahvaltıda bir araya gelerek LGS zaferini kutladı. Kahvaltıya BİLNET Kocaeli Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol ve idarecilerin katıldı. 500 tam puanlı şampiyon Işıl Özen ile başarılı olan diğer öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Kurumun ilk yılında verdikleri sözleri tuttuklarını ifade eden Korkmaz, Eğitim-öğretim dönemine başlarken başarı için mazeret yok demiştik. Başarıyı nasıl yakalayacağımızı tarif ederken bir çemberden bahsetmiştik. Öğretmen mutlu olursa öğrenci; öğrenci mutlu olursa başarı gelir, veli ve idareciler de mutlu olur demiştik. Bu çatı altında mutluluk var. Herkes işini severek isteyerek ve başarı için mazeret yok diyerek çalışıyor” dedi.

‘ETKİNLİKTEN DE GERİ KALMADILAR’

Disiplinli çalışmanın yanında öğrencilerin bir yıl boyunca hiçbir sosyal etkinlikten geri kalmadığının da altını çizen Korkmaz, “Öğrencilerimiz şampiyon olurken müzikle, sanatla, sporla da iç içe oldu. Onlarca etkinliğe katıldı. Gösterilerde yer aldı. Biz sadece akademik başarıya değil, öğrencilerimizin sosyal hayatta da kendini en iyi şekilde ifade eden bireyler olmasını istediğimizi söylemiştik. Eğitim-öğretime başlarken verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmekten ayrıca mutluluk duyuyoruz. Anasınıfından ilimizin ilk özel fen lisesine kadar Bin 400 öğrenci kapasiteli BİLNET Kocaeli’nin LGS’deki başarıyı, üniversiteye geçiş sınavında da yakalayacaktır” diye konuştu.

‘ÜNİVERSİTE SINAVINDA DA BAŞARIYI BEKLİYORUZ’

Sözlerini sürdüren Korkmaz, “Eğitim camiası içinden gelerek BİLNET gibi güçlü bir markayla akredite olduk. Bir yıl boyunca her aşamada bizimle birlikte olan BİLNET yönetimine, değerli öğretmen ve idarecilerimize, en önemlisi öğrenci ve velilerimize bu başarıdaki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Burada en önemli şey başarının tek değil, topyekün gelmiş olmasıdır. Bütün öğrencilerimizin Türkiye’nin zirvesinde yer almasıdır. Bu, yaptığımız işin tesadüf olmadığının en önemli göstergesidir. Yakında açıklanacak üniversite sınavında da yine başarılı sonuçlar bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

LGS şampiyonu BİLNET’ten

BİLNET’in kurucusu Ali Korkmaz, Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol ve idareciler gazetecilerle buluştu.

LGS şampiyonu BİLNET’ten

Işıl Özen öğretmenleriyle beraber…

LGS şampiyonu BİLNET’ten

LGS Şampiyonu Işıl Özen

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑