Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Seçim

‘Liyakat ve ehliyet arşivin tozlu raflarına kaldırılmıştır’

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Ömer Çeker temsilciler ile birlikte Sağlık Çalışanlarının sorunları yerinde tespit etmek için Gölcük Necati Çelik Devlet hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziya

15 Eylül 2019 Saat: 18:06
‘Liyakat ve ehliyet arşivin tozlu raflarına kaldırılmıştır’
‘Liyakat ve ehliyet arşivin tozlu raflarına kaldırılmıştır’

ÇEKER ZİYARET SONRASI AÇIKLAMADA BULUNDU
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Ömer Çeker Gölçük İlce Temsilcisi Gürol Şanbayatlı, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Orhan Gazi Gencel, Temsilci Osman Kılıç ile birlikte Gölcük Necati Çelik Devlet hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek sorunları yerinde tespit ettiler. Toplu sözleşmeyi ve sağlık sektöründeki gelişmeler hakkında çalışanları bilgilendiren Başkan Çeker. Ziyaret sonrası açıklamada bulundu.
‘SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YÜZDE DOKSANI MUTSUZ’
Başkan Çeker yapmış olduğu açıklamada; “Sağlık Çalışanlarının sorunlarını tespit etmek ve 2020- 2021 yılı için Kamu İş Vereni İle Yetkili Sendikanın yapmış olduğu Toplu Sözleşmede yaşanan gelişmeler hakkında sağlık çalışanlarını bilgilendirmek için yeni çalışma yılının ilk ziyaretini Gölcük Necati Çelik Devlet hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarına gerçekleştirmiş olduk. Sağlık çalışanlarının yüzde doksanı mutsuz.” dedi.
‘ARŞİVİN TOZLU RAFLARINA KALDIRILMIŞTIR’
Çeker, “Yoğun iş yükü altında ezildikleri, iş yükünün ağır olmasına rağmen ekonomik karşılığını alamadıklarından hayat pahalığı karşısında geçim sıkıntısı çekmektedirler. İdareciler ve kamu işvereni liyakat ve ehliyeti arşivin tozlu raflarına kaldırılmıştırlar. Çalışanlar liyakat ve ehliyet kelimelerini hafızalarından sildikleri için hangi anlamı ifade ettiğini bilmemektedirler. Siyasi veya idari torpili olanın anında mevki makama kavuştuğu, torpili olmayanın ise şartları ağır olan birimlerde görev yapmaktadırlar. Sağlık çalışanları ağır vergi yükü altında ezilmektedirler.” dedi.
‘EMEKLİLERİMİZ ENFLASYON CANAVARINA TESLİM EDİLMİŞTİR’
Açıklamalarını sürdüren Çeker, “2020- 2021 yılı için kamu çalışanlarına yapılacak zam ve sosyal artışlar için yetkili sendika ile Kamu İş Vereni yapmış olduğu toplu sözleşmede memurun beklentileri karşılanmamıştır. Son bir yılda ortalama enflasyon % 15 olmuştur. Doğal Gaza % 53,8, Tütün ürünlerine ve çaya %50, Elektriğe % 24, Kiraya %12, Gıdaya %17 Zam gelmiştir. Diyen Çeker; Memura ilk altı ay için %4, İkinci altı ay için % 4 Zam verilmesine sebebiyet veren yetkili konfederasyon zam oranlarının yükseltilmesi için kamu işverenine karşı hukuki haklarını kullanmaya cesaret edememiştir.” dedi.
‘MEMURUN VE EMEKLİNİN AHINI ALDILAR’
Başkan Çeker, “Yetkili konfederasyon, Yüksek Hakem kurulu ile birlikte memurun ve emeklinin ahını aldılar. Uyuşmazlık tutanağı düzenlemekten yoksun yetkili fakat etkisiz iş bilmez konfederasyondan çalışanlar istifa etmek suretiyle gerekli dersi vermelidirler. Aksi takdirde mağduriyetleri devam edecektir. Sessiz tiyatroya tepkisiz kalmamalılar. Üyeliklerini sonlandırarak her zaman kamu çalışanlarının yanında olan Türk Sağlık Sen’e üye olmaları kendi menfaatlerinedir.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑