Şevki Hoca’dan cevap geldi…

Önceki gün “Şevki Hoca’ya iki soru” başlıklı bir yazı kaleme aldım. Şevki Yılmaz ile hiç tanışmamıştım, dolayısıyla nasıl tavır alacağını bilmiyordum. İki kez aradı. Çok nazikti ve soru sorduğuma da memnundu. Önce benimle kurduğu temastan kısaca söz etmek istiyorum, sonra açıklamasını paylaşacağım...

Gazeteye ziyarete gelen TBMM Başkanvekili Haydar Akar’la sohbet ederken, görüntülü bir arama ile WhatsApp’tan mesaj geldi. Hiç bakmadan kapattım. Akar’ı yolcu ettikten sonra saat 15.00 gibiydi, gazetenin birinci sayfası için toplantıya geçmiştim ki, tanımadığım o numaranın tekrar aradığını görünce, bu kez açtım…

“Selamünaleyküm, hayırlı işler Sadun Bey ben Şevki Yılmaz” diyerek kendini tanıttı.

Şevki Yılmaz:

“Bana söz hakkı verdiğiniz için çok teşekkür ederim. ‘Mehmet Akif Yılmaz da (oğlu AK Parti milletvekili) sizin için muhterem biridir deyip, selam söyledi’. Vakıf hizmetlerimi size anlatmak isterim, çayımı çorbamı içmeye gelirseniz memnun olurum” dedi…

(Bu arada biraz vakfın hizmetlerini anlattı)

Ben de;

“Vakıf ile ilgili açıklamanızı okuyup inceleyeceğim.  Ancak kavgalı olduğunuz gazeteci maskesi takmış bir şantajcıyı vakfınıza nasıl davet edebiliyorsunuz, Sayın Şevki Yılmaz onu da çok merak ettim” dedim…

Şevki Yılmaz:

“Kapısına gelen misafiri kabul etmemek diye bir şey bizim inancımızda, geleneğimizde yoktur. Görüşmek için çok ısrar etti ve araya vakıftan pek çok tanıdık koyup vakfımıza geldi. Ben kendisine vakfımızın hizmetlerini gösterdim. O da ‘Ben sizi yanlış tanımışım’ dedi”

Şimdi sözü Şevki Yılmaz Bey’e bırakıyorum. Gelen açıklamanın noktasından virgülüne hatta imla hatalarına kadar hiçbir yerine dokunmadan aynen aktarıyorum. (Sizi yormamak için açıklamanın sonunda, önceki günkü yazımı bir kez daha bize sunacağım. İkisini birlikte değerlendirirsiniz)

▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪

ŞEVKİ HOCA’DAN CEVAP

Sadun Kardeşim.

Gerçekleri kaynağından öğrenmek için kaleme aldığınız yazınızdan dolayı

tebrik ediyorum.

Erdemli ve ahlaklı Gazeteciye yakışan da budur.

Başiskele’de ki Mesire alanı Orman İşletmesine ait olup Kocaeli ilinde Eğitim, Kültür ve Sosyal hizmetler sahasında Kamu Yararına faaliyet gösteren Vakfımız MİKAV (Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı) tarafından 9 yıl evvel A Tipi Mesire alanı olarak kiralanmıştır. Orman dışı kalan düzlük alan projelendirilerek tamamlanmış olup Kocaeli halkının hizmetine sunulmak üzere yakında hizmete açılacaktır.

Bu araziyi Vakfımız kiralamadan önce bu yer mezbelelik bir mekandı.

Biz bu yeri bu Eğitim, Spor ve Sosyal amaçlı bir Mesire alanı olarak projelendirdik.

Proje tamamlandıktan sonra önce Başiskele Belediyesine sonra da Büyükşehir Belediyemize teklif ettik.

İmkanlarının darlığı sebebiyle kabul etmeyince Vakfımızın öz kaynaklarıyla projeyi tamamladı.

Tüm Vatandaşlarımıza hizmete hazır hale getirdik.

Uygun görürseniz Kocaelimizin Çamlıca tepesi güzelliğindeki bu mekanı birlikte gezebiliriz!

Malum Gazeteci sorunuza gelince;

.

İki yıl evvel Bizimle görüşme talebini ileten arkadaşlarımızla Vakfımıza gelmiştir!

Misafirlerimizi ayırmadan kabul etmek İmanımızın ve ahlakımızın gereğidir.

İki yıl evvel ki bu ziyaretlerinde Kendisine Vakfımızın hizmetlerini anlattık ve kendileri de hayranlıkla dinlediler!

Vesselam!

“İftira at tutmazsa iz kalır!” Misali seviyesiz saldırılar her zaman olacak.

Daim Meyvalı ağacı taşlarlar!

Bu saldırılarda günahlarımıza hatalarımıza kefaret olur inşallah!

Şunu kamuoyuna tekrar hatırlatmakta yarar var. Vakıflar şahıslara değil Millete ait kurumlardır. Biz bu anlayışla bugüne kadar hareket ettik.

Gölcük ilçemizde Vakfımıza ait 5000 m2 binayı Milli Eğitim Bakanlığımıza bedelsiz olarak devrederek Gölcük ilçemize bir Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu kazandırdık. Yanına bir uygulama Camii yaptırarak Diyanet İşlerine tahsis ettik ve mahallemize çok nadide bir Camii kazandırdık.

Vakfımızın tek gayesi vardır; gelecek nesillerimize hizmet edecek kurumlar oluşturmak, Eğitim faaliyetlerini desteklemek, gücümüz nispetinde topluma değer katacak nesiller yetiştirmek.

Tekrar “Ey İman edenler! Fasık Size bir haber getirdiğinde O haberi derhal araştırınız!” İlahi emrini yerine getirdiğiniz için kalbi teşekkürlerimle Sizi Allah’a emanet ediyorum.

Selam, sevgi, saygı ve Duayla

Şevki Yılmaz

▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪

ÜÇÜNCÜ SORU:

Birinci sorum vakıf konusuydu, o konudaki açıklamalarını ayrıca inceleyeceğim. İkinci sorum ise şantajcıyla ilgiydi. Bu konuda söylediklerine göre şantajcıyı davet etmemiş, o zorla kendini davet ettirmiş. Ancak büyük bir tarih hatası var. Şevki Yılmaz açıklamasında iki yıl önceydi, diyor. Oysa bana gelen bilgiye göre bu görüşme bir ay önceydi.

(Tabi Şevki Yılmaz telefonla aradığında açıklamasını henüz okumadığım için ona bu çelişkiyi soramadım)

O nedenle üçüncü bir soru oluştu; Şevki Yılmaz Bey, şantajcıyla iki yıl önceki görüşmeniz tamam, anlaşıldı... Peki bir ay öncekini de izah eder misiniz? )

▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪

(ÖNCEKİ GÜNKÜ YAZIM)

Şevki Hoca’ya

iki soru...

Şevki Hoca olarak bilinir, anılır. Çok şöhretli bir isim Şevki Yılmaz. Yalnız kentimizde değil bütün Türkiye’de tanınan biri. Eski Refah Partisi milletvekili ve Rize Belediye Başkanı. Son 15 yıldır da Ankara ve siyaset üzerinde etkili biri olarak nam saldı.

Bugüne kadar kendisiyle tanışma imkanım olmadı...

Ancak 10 yıl kadar önce şöyle bir anım oldu;

Oğlu Mehmet Akif Yılmaz henüz AK Parti milletvekili değildi. Babasının gazeteci maskesi takmış şantajcıyla kavgası sırasında, yaptığı açıklamaların yayınlanması için telefon açıp ricada bulunmuştu.  Ben de şantajcı ile mücadelesinde Şevki Hoca’ya bir kaç kez kendini savunma hakkı tanımıştım. Ama Şevki Yılmaz ile bırakın oturup sohbet etmeyi, telefonda dahi konuşmuşluğum yoktur.

Biliyorum girizgah uzun oldu ama tanımayanlar için özetlemek istedim…

Arazi meselesi…

Geçen gün İstanbullu bir iş insanı dostum Başiskele’de arazi ve ev satın almak için geldi. Benden de kendisine eşlik etmemi rica etti. Bir emlakçı ile birlikte Başiskele’de üç saate yakın tur atıp, bir de yemek yedik.

Bizi gezdiren emlakçı, orman olmayan ancak içinde ağacı bol, büyük bir alandaki bir yapıyı gösterip, burası Şevki Hoca’nın(Yılmaz) dedi.

Konaklama ve restoran hizmeti verecek falan dedi, ama baktım fazla bir şey bilmiyor. Ben de uzaktan bir şeye benzetemedim. Ama devasa bir şey olmamakla birlikte ciddi bir yatırım olduğu anlaşılıyor…

Arabayla gezintimiz sürerken Başiskele’de oturan bir tanıdıkla karşılaşınca arabadan inip sohbete başladım. Emlakçıyla benzer şeyleri söyleyip “Buraları Şevki Hoca’ya aittir” diye eliyle Başiskele’nin sırtlarında çok genişçe bir alanı gösterdi.

Elbette ben biraz şaşırdım...

Çünkü, Şevki Hocanın yıllardır kurduğu vakıfla ilgilendiğini, ayrıca eğitim işine yatırım yaptığını duyuyordum...

Bu arazilerle onun ne işi var? Yoksa bunlar Vakıf arazisi olmasın?” diye sordum.

“Hayır burada 150 dönüm kadar arazisi var... Önce kendi üzerine alıyor, sonra vakfa devrediyor” falan gibi şeyler söyledi. Vakfın tüzüğünü bilmediğim için başka soru sormadım.  Şevki Hoca’yı sevmeyenlerin yaydığı bir Şehir efsanesinin etkisi olabilir diye de düşündüm.  Çünkü Şevki Hoca’yı seven kadar sevmeyeni olduğunu biliyorum.

Evindeki misafir…

Sohbet derinleşince, Başiskeleli tanıdık bir ara bizim mesleğe dalıp şöyle devam etti; “Mesela FETÖ davasından mallarına el konulmuş bir gazeteciyi geçenlerde evinde ağırladı. Hem de gizli saklı değil, 5-6 kişinin bulunduğu bir ortamda”…

Bunun gazeteci maskesi takmış şantajcı olduğunu hemen anladım ama inanmak da istemedim. Çünkü geçmiş yıllarda aralarında büyük kavgalar yaşanmıştı. Ama bu misafir etme olayı doğru ise eğer, gerçekten çok şaşırtıcıydı…

Sonra biraz sağa sola kulak kabarttım; Benzerlerini  İzmit’te de duydum. Buradan Şevki Yılmaz Bey’e sesleniyorum; Bu iddialara cevap vermek isterse, bu köşe kendisine açıktır.

Bir: Başiskele’de kurduğunuz Vakıf’a devir edilmek üzere 150 dönüm araziniz olduğu iddialarına ne diyorsunuz? Bu iddia doğru ise Vakfınıza ne zaman devir edeceksiniz?

İki: Elbette kendi evinizde kimi misafir edip etmeyeceğinize kimse karışamaz. Ancak kentin belası haline gelen gazeteci maskesi takmış şantajcıya misafirperverlik yapmış iseniz, bence büyük bir soru işareti oluşturmuşsunuz demektir. O nedenle eski kavgalınızla barışarak, misafir ettiğiniz doğru mu diye ikinci sorumu soruyorum…

Özet:

Sayın Şevki Yılmaz Bey; Arazi meselelerindeki iddiaya karşı açıklama yaparsanız, eğer bu sadece birer şehir efsanesinden ibaret ise dur demiş olursunuz.

Ayrıca ikinci soruya yanıt verirseniz şantajcıyla geçmiş yıllarda yaptığınız kavgaları unutup unutmadığınızı da öğrenmiş oluruz…


# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadun Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

11

Zeynep - Bugün Ot diye bastığımız toprak, yarın mezarımız olacak, Ne demek vatan haini, şantajcıyla görüşmek, ondan gelecek para haram olur.. Hesap vericez Allah’a huzuru mahşerde.?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 16:37
10

Garibanlevki - Şevki hoca yıllardır bu memlekette dediğim dedik çaldığım düdük at oynatıyorsunuz damadının yaptıklarını zaten kocaeli halkı biliyor buna bile dur demiyorsun şimdide sizin için yazılanlara verdiğinşz cevap gerçekten çok komik bu vatan için iyi şeyler yaptıysan Allah razı olsun yok eğer bu vatana millete zarar verdiysen Allahım seni bildiği gibi yapsın. Çok yazık sizi bir abi bir baba gibi severdim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 15:21
09

Garibanlevki - Şevki hoca bu nasıl zengin bi vakıftır kocaeli büyük şehirin ekonomik şartlardan yapamadığımesire alanını sizin vakıf yapıyor bravo. Siz istemezseniz kimse sizi ziyaret edemez hele hele fetöcü alçak ve şehrimizde tanınan birini siz istemezseniz kim görüştürebilirsadun beyin hakkınızddki yazısına yanıt yazınız çok komik sen dün it dediğinierrfsiz şantajcı dediğin fetöcüyle ne görüştün

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 15:14
07

Müfettiş - Sadun beycim, gelen açıklama çok komik ve profesyonelce, vakıf kendi gelirinden toprağından verilir, devletin malına çözülmez, milletin parasıyla ağalık olmaz.. Bu arızalı bir iş zaten, Devletin kurumları zaten milletimize hizmet eder. Zorlayarak katılım olmaz..!! Çözülmez .. o zaman vakfetmiş olmazsınız.. Osmanlı vakıf devletidir.. binlerce örnek var.. !? Güngör Arslan meselesinde kendisine haksızlık yapıldığından bahsetmiş.. FAKAT İNKAR EDİYOR .. vakfı anlattım, diyor.. Buda komik .. Güngör Arslan vakıf Hizmetleri için gitmiş sanki Buda komik.. yakında duramaz yazar zaten Salye sümük.. gerçekleri öğreniriz .. Sizi tebrik ediyorum ayrıca efendim..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 03:18
06

Cemal - Tabi bu işler öyle olur.. Çok araya giren oldu vakıftan.!! hatır ettim geldi..!! kim inanır buna !? Konuştuklarını niye anlatmıyor ŞEVKİ hoca.. Bunlar ikisi FETÖDEN belki daha tehlikeli..Hah işte buluşmuş tencere kapak...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 02:25
05

Hayru Nisa - Şevki hoca böyle biriyle asla görüşmez.. O alim bir zattır. O sizede cevap vermez, siz niçin uğraşıyorsunuz. Güngör denilen vatandaş cevap versin o zaman.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 18 Kasım 01:30
04

Hakkani̇yet - Bu vakfa gelen paralar nereden geliyor bir bilinse araştırılsa bunların kimliklerini bu millet bir bilse akıllar durur Devlet yokmu Allah aşkına..Bu paralar hangi işler karşılığı geliyor.. Ne kadarı vakfa aktarılıyor..! Elbet bir gün devran döner..! Yada büyük hesap günde nasıl hesap verilecek onuda görücez inşallah..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 01:08
03

Dogrucu Davut - Güngör bu kapıdan kovalasan bacadan girer illaki bir istegi olmustur sevki hocanında işine gelirse kabul eder gelmezse basından savar indir bindir işleri çokca olur bu tarz ilişkilerde normal görmek lazım

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Kasım 18:38
02

İzmi̇tli̇ - İBRAHİM BAŞKANI HATIRLATTI BU OLAY BANA.. BİR ZAMANLAR EVİNE ARACI OLANLARLA GİTMİŞTİ GÜNGÖR ARSLAN. SONRA ORADAN ŞEVKİ HOCA ÜZERİ ANLAŞIP ÇIKMIŞLARDI.. HERKESİN BİR AÇIĞI VARDI.. O YÜZDEN ANLAŞTILAR.. ŞİMDİ NE OLDUDA ŞEVKİ HOCA BU ADAMI EVİNDE AĞIRLADI .. ?! BUNA CEVAP YOK.. ! CEVAT TUNCAY BİR ZAMANLAR ŞEVKİ HOCAYI ÇOK SEVDİĞİ İÇİN ZORUNA GİDİP YUMRUK BİLE ATTI BAŞI BELAYA GİTTİ .. ŞİMDİ KENARA ALINDILAR..YILLARDIR ONUN DEMİR YUMRUĞU ERDAL SELİMOĞLUYLA BERABER .. DAHA KİMLER VARDIR KİMBİLİR.. BUNLAR NE İÇİN ALLAH AŞKINA.. HAYIR İÇİNMİ..!! HAYIR GARİBANA DÜŞKÜNE YAPILIR..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Kasım 18:18
01

MEVLÜT - Güngör Arslan’ın FETÖDEN el koyulan mallarına çözüm üretmek için bu toplantı yapılmış. Eğerki 2 sene önceyse bu daha tehlikeli 15 Temmuz dan sonra Demekki..Bu öyle basit bir toplantı değil ..! Anladığım kadarıyla..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 17 Kasım 17:50


Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?