Hem işimizi iyi yapmayı hem de mütevaziliği seviyoruz…

“15’nci yaşınızı kutluyoruz. Yeni yeriniz hayırlı olsun” diye gazeteye ziyaretimize gelenleri ağırlamaktan geçen hafta da büyük onur duyduk. Kimi simitleriyle, kimileri poğaçalarıyla geldi. Kimi çikolatasını eline alıp çiçeğiyle geldi. Kimi özgün pano, kimi el işi masa örtüsü, kimi köyden ekmek, fındık getirdi.

Bunları aktarmamı, ne olur; sadece mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak isteğimize yorumlayın. Çünkü mütevazilik Sağsöz ailesinin dolayısıyla Çağdaş Kocaeli Gazetesi’nin de temel düsturu. Eğer bundan bir santim ayrıldığımızı gördüğünüzde lütfen uyarın ve biz de sizlerden severek canı gönülden hemen özür dileyelim…

Yaşam tarzı bakımından mütevaziyiz ama işimizi de iyi yapmak için iddialıyız… Tek hedefimiz ve tek amacımız; Siz okurlarımızın gösterdiği büyük güvene, bu büyük sevgiye layık olabilmektir. Her ziyaretçimiz bizi duruşumuz ve yol tutuşumuz için kamçıladı…

İftaharla gördüğüm bir şeyi de ifade etmeden geçemiyeceğim. O da şu; Gazetemizin imtiyaz sahibi genç iş insanı Ali Sağsöz’ün böylesi bir yatırım yapması aynı zamanda kentimizde büyük bir umut ve moral havası da yarattı.

Bu düşünceler ve bu ilkeler çerçevesinde izninizle, geçen hafta olduğu gibi bu Pazar günü de gelen ziyaretçilerimizden kısaca söz edeceğim…

Mehmet Ellibeş…

Soldan sağa; Uğur Ulusoy, Yiğit Özcan, ben, Mehmet Ellibeş, Ali Sami Sağsöz, İbrahim Gürsel ve Özkan Yılmaz.

Hafta başında ilk konuğumuz AK Parti il başkanı Mehmet Ellibeş oldu. Medya ve Tanıtımdan sorumlu il başkan yardımcısı İbrahim Gürsel ile birlikte geldi. Bizim Uğur Ulusoy’un yaptığı röportajı hem gazeteden hem de internet sitesinden okudunuz.

O nedenle ben tekrar geriye dönmeyeceğim sadece Ellibeş’in temennisi aktarmak istiyorum…

“Şehrimize böyle bir yatırım kazandıran Sağsöz ailesini kutluyorum. Editöründen muhabirine bütün çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum”…

Tahir Büyükakın…

Soldan sağa: Özkan Yılmaz, Nurettin Kolaylı, Ali Sami Sağsöz, Tahir Büyükakın, Dilek Sağsöz, ben, Yiğit Özcan ve Uğur Ulusoy.

Büyükşehir Başkanı Tahir Büyükakın Salı sabahı simitleriyle geldi ziyaretimize. Yarım saat olarak planladığı ziyaretini iki saate uzatarak bizlere verdiği bilgiler için kendisine çok teşekkür ediyoruz, sağ olsun, var olsun…

Hepsini gazeteden ve internet sitemizden yayınladık ancak çok kısaca değineceğim… Yeni Yürüyüş Yolu projesi ihale aşamasına gelmiş ve Nisan gibi çalışmanın başlayıp sene sonuna kadar bitmesi hedefleniyor. Milli İrade Meydanı için önümüzdeki günlerde bir lansman yapacak. Kartepe’ye teleferik için 26 Şubat’ta ihaleye çıkılacak ve bir yıl içinde bitirilecek. Kocaeli Fuarı’ndaki Millet Bahçesi’nin projesi bitirilip bakanlığa teslim edildi, gelecek sonuca göre çalışmalara başlanacak.

Bir de davetimizi kırmayarak Radyo Çağdaş’ta programa katılıp, benim susuzluk ve Yuvacık Barajı’ndaki son durum hakkındaki sorumu yanıtlayıp özetle “Hiç yağmur yağmasa da bu yıl su sıkıntımız olmaz. Ama tüm vatandaşlarımdan tasarruf bekliyorum. Yani rehavete düşmeyelim ama tasarrufu da elden bırakmayalım” dedi…

Erenkaya, Karabulut ve Akşit…

Soldan sağa: Yiğit Özcan, Ali Sami Sağsöz, Gökhan Karabulut, ben, Aysun Erenkaya, İlker Akşit, Nurettin Kolaylı ve Uğur Ulusoy.

Meslektaşlarımızın ziyareti şüphesiz bizlere ayrı bir mutluluk verdi. Kocaeli Barış İnternet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aysun Erenkaya, KOZ İnternet Gazetesi İmtiyaz sahibi Gökhan Karabulut ve Kocaeli Denge İnternet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlker Akşit ile yarım saat kadar keyifli sohbet yaptık. Bu kadar kısa sürede kentimizin altını üstüne getirdik. Bu nazik ziyaretleri için bir kez daha kendilerine sağ olsunlar, var olsunlar diyor teşekkür ediyorum…

Veteriner Odası…

Soldan sağa: Ben, Mehmet Bostancı ve Ekrem Küçükosmanoğlu.

Kocaeli Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet Bostancı ile Ekrem Küçükosmanoğlu birlikte geldi. Bostancı’yla ilk kez tanıştım. Büyük sürpriz yaparak seçimi kazanmıştı. Çalışmaları hakkında bilgiler verdi, pandemiye rağmen boş durmuyor. Ekrem ise aile dostum Küçükosmanaoğlu ailesinin sevdiğim saydığım bir ferdi. Hayırlı olsun dileyip başarılar temenni ettikten sonra yarım saat kadar sohbet ettik.

Ruhi Eroğlu…

Ben ve Ruhi Eroğlu.

Kartepe-Uzuntarla’dan hemşerim ve kardeşim. İZAYDAŞ’tan emekli oldu. CHP Kartepe ilçe eski yöneticilerinden ve il delegesi. Bölgesinde sevilen biri. Pandemi koşullarına dikkate alarak fazla oturmadan hayırlı olsun dedi.

Can Gürgün…

Ben ve Can Gürgün.

Uzun yıllardır tanıdığım bir kardeşim. İzmit’in sevilen sayılan isimlerinden. Zaman zaman eski binada gazeteye gelip sohbet ederdik, bu kez yeni binamızı hayırlamak için geldi.

Süleyman Durak…

Soldan sağa; Yiğit Özcan, ben, Süleyman Durak, Nurettin Kolaylı ve Özkan Yılmaz.

KOTO Basın Danışmanı meslektaşımız Süleyman Durak da yeni yaşımızı ve yeni yerimizi kutlayanlar arasında yer aldı.

Kayhan Çubuklu…

Soldan sağa; Kayhan Çubuklu, ben, Yiğit Özcan

Kocaelispor eski teknik direktörlerinden başarılı çalıştırıcı Kayhan Çubuklu’yu uzun zamandır görmüyordum. Hayırlı olsuna gelince epey bir sohbet ettik.

Şener İnce…

Ben, Şener İnce ve Nurettin Kolaylı.

İzmit Belediyesi’nin AK Parti meclis üyesi bir din adamı olan Şener İnce’ye getirdiği köy ekmeği ile fındık için Nurettin Kolaylı ile birlikte teşekkür ettik.

İzmit’in Karaabdülbaki köyüne gidip hem muhtarla hem köylülerle sohbet yapmış. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet oradaki bir parka Eren Bülbül ismi vermek istediğini söyleyince halkın bu konudaki görüşünü almaya gitmiş. Ben de, “İzmit’te olabilir ama Karaabdülbaki’ye doğru olmaz. Doğru olan o köyün uygun gördüğü kendinden bir insan olmalı” dedim. Köyden aldığı öneriyi Fatma hanıma iletecekti, ne yaptılar bilemiyorum…

Zeki Aygün…

Soldan sağa; Bersu Sarıoğlu, ben, Ali Sami Sağsöz, Zeki Aygün, Nurettin Kolaylı ve Özkan Yılmaz.

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün Çenesuyu getirdi. İlk defa gördüm, gayet güzel ambalajlatmış. Aygün’ü görünce bizim Derince’de oturan arkadaşlarımız Özkan ile Bersu hemen soru yağmuruna tuttu. Onları da ileriki günlerde sizlerle paylaşacağım…

Sanayi Mahallesi Muhtarı...

İsmail Moğultay ve Nurettin Kolaylı bir arada.

Bazen ziyaretçilerimizin gelişleri çakıştı. Bu durumda bir görev bölümü yaptık. Konuklarımızın bir kısmını arkadaşım Nurettin Kolaylı misafir etti. Bunlardan biri de İzmit Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Moğultay oldu. Muhtarımıza teşekkür ediyorum.

Akmeşe'den 2 muhtar...

Soldan sağa: Mustafa Ersoy, Nurettin Kolaylı ve Hüdayim Yıldız.

Akmeşe Kurtdere mahalle muhtarı Mustafa Ersoy ile Akmeşe Abdulbaki mahalle muhtarını da misafir etme işini arkadaşım Nurettin Kolaylı üstlendi. Her iki mahalle muhtarına bir kez daha teşekkür ediyorum…

Halil Vehbi Yenice…

Soldan sağa: Ben, Halil Vehbi Yenice ve Nurettin Kolaylı.

Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice ile çok eski yıllara dayalı bir dostluğumuz var. İzmit sokaklarında başı dik dolaşıp, sevgi ve saygı gören eski belediye başkanlarından. Yarım saate kadar keyifli sohbet ettik. Kışın Yeniköy’de yazın Ulaşlı’da kalıyormuş. AK Parti’nin geçmişinden girip bugününe kadar geldik. Yazılmak kaydı taşıyanlar var, onları da ileriki günlerde sizlerle paylaşırım.

Muhtar İbrahim Efe…

Soldan sağa; Ali Filiz, ben, İbrahim Efe, Ruhan Menteş ve Nurettin Kolaylı.

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı aynı zamanda Tavşantepe Muhtarı olan İbrahim Efe ile Arızlı Muhtarı Ruhan Menteş ve Yeşilova Muhtarı Ali Filiz birlikte geldiler. Etrafında çok sevilip sayılan biri olduğunu biliyordum ama ben İbrahim Efe’yi ilk kez tanıdım. Pandemi koşullarını dikkate alarak çok oturmadılar, yine geleceklerini söylediler.

Samet Şengöz ve Ali Çitli…

Soldan sağa: Ali Çitli, ben, Samet Şengöz, Nurettin Kolaylı, Mustafa Şengöz ve Sefa Gören.

Genç İzmitliler platformu başkanı Samet Şengöz ve arkadaşlarıyla, Büyükşehir’de Evde Bakım hizmetlerinde vefakarca çalışan Ali Çitli ziyaretlerinden mutluluk duyduk.

HDP…

Soldan sağa: Leyla Aygün, ben, M. Selim Akboğa, İrfan Demirkaya ve Nihat Geyik.

Halkların Demokratik Partisi(HDP) İl yöneticileri bir saksı çiçeği alıp geldiler. İl eş başkanları Leyla Aygün, M. Selim Akboğa ile il yöneticileri İrfan Demirkaya ve Nihat Geyik’in birlikte yaptıkları ziyaret sırasında biraz siyaset konuştuk. Bunu da siz okurlara sonra aktaracağım. Ama yine de küçücük bir özet yapayım…

31 Mart seçimlerinde oy verdikleri İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet iki yıl boyunca sadece iki kez(Toplu açılış töreni ile Atatürk Evi) kendilerini davet etmiş ve onlara katılmışlar. Ama biz de “eş başkanlık sistemi olduğunu bildiği halde hep bir kişilik yer ayırttı. Bu da bize karşı samimi olmadığını gösteriyor” dediler. Parti olarak herkesin oy oranı azalırken kendilerinin yükseldiğini belirttiler. Bunun da her türlü zor şartlara rağmen kendileri için umut verici olduğunu söylediler…

Kocaelispor yönetimi…

Soldan sağa; Yiğit Özcan, Harun Kaya, Engin Koyun, ben, Bekir Halefler, Abdülkadir Yılmaz, Nurettin Kolaylı, Murat Barış ve Gökhan Beşiktaş.

Belki inanmayacaksınız ama ben hem Kocaelispor Başkanvekili Engin Koyun’la hem de Basından sorumlu Başkan Yardımcısı ve kulüp sözcüsü Abdülkadir Yılmaz ilk kez tanıştım. Keza yönetici Murat Barış ve Harun Kaya ile de ilk kez sohbet imkanı buldum. Bir tek Bekir Halefleri eski yıllardan tanırım.

Koyun ve Yılmaz’ı ayakları yere basan ve bu yönde çaba içinde Kocaelispor sevdalıları olarak buldum ve bundan da memnun kaldım. Kurumsallaşmaya önem vermeleri, kısa orta ve uzun vadeli düşünmeleri ve şeffaflık anlayışları hoşuma gitti.

Bundan üç dört ay kadar önce “Sevgili kardeşim Hüseyin Üzülmez Kocaelispor Başkanlığı’ndan ayrılıp kenara çekilsin ve kendi sağlığına daha çok vakit ayırsın” demiştim.

O şimdi gerçekleşti…

Kendilerini şunu söyledim; “Kocaelispor için milatsınız. Bunun farkında olun”…

Onlardan “Bu ağır yükün farkındayız” sözünü duyduğumda yüreğim ferahladı. Bu arkadaşlar üstlendikleri işin ağırlığını ve sorumluluğunu gayet iyi biliyorlar. Ben de bundan mutlu oldum ve kendilerine başarılar diledim.


Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hep birlikte evdeyiz. Biz ise yarınki gazeteyi yapmak için bugün çalışacağız. Herkese sağlıklı iyi pazarlar diliyorum…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadun Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?