Ziyaretçilerimiz 6’ncı haftada da bizleri yalnız bırakmadı…

Gazeteniz Çağdaş Kocaeli’nin Yenişehir Dönmez Sokak No: 7 adresine taşınmasının üzerinden bir buçuk ayı geçti. Geçen hafta 6’ncı haftayı geride bırakırken ilk bir ayki kadar olmasa da yine yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşadık.

Her Pazar bunları sizinle paylaşmak adeta geleneğimiz oldu. Yine her siyasi renkten ve toplumun bütün kesimlerinden konuklarımız oldu.

İş insanından normal vatandaşa, sporcusundan siyasetçisine, STK temsilcisinden, çok eski dostlarımıza kadar hayırlı olsuna gelenimiz çok oldu. Bir de “Mahallemize hoş geldiniz” diyen komşularımız geldi.

İzmit Belediyesi Basketbol antrenörü…

Soldan sağa: Özkan Yılmaz, Hasan Fırat Okul, Ali Sami Sağsöz ve Tolga Han İnce.

İzmit Belediyesi kadın Basketbol baş antrenörü Hasan Fırat Okul, menajer Onur Berber ve kondisyoner Tolga Han İnce birlikte gazetemize hayırlı olsun ziyaretine geldiler.

Gazetemizin imtiyaz sahibi Ali Sami Sağsöz ile Yazı İşleri Müdürümüz Özkan Yılmaz ile pandemi ve basketbol üzerine epey bir sohbet yaptılar. Biz aynı anda pişti olan başka konuklarımızı ağırladığımız için fotoğrafa da giremedik.

Konak Hastanesi - Kazım Gündoğdu...

Soldan sağa; Hüseyin Temoçin, ben, Kazım Gündoğdu, Nurettin Kolaylı, Özkan Yılmaz ve Ethem Sarı.

Gazete olarak Yenişehir Dönmez Sokak No: 7’ye taşınmıştık. Bir anlamda Konak Hastanesine de komşu olmuştuk. Sağ olsunlar kendilerini ev sahibi gibi görüp bize hoş geldiniz, yeni yeriniz hayırlı olsun demeye geldiler. Hastanenin yönetim kurulu başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Finans İşleri Müdürü Ethem Sarı ve VİP Hizmetler Müdürü Hüseyin Temoçin ile birlikte yarım saati aşkın süreyle keyifli bir sohbet yaptık.

Aslında bizim gazeteden pek çok arkadaş sağlık hizmetlerini bu hastaneden alıyordu. O nedenle birbirimize de yabancı değildik.

Hastanenin sahibi Kazım Bey ile karşılaştığımız yerlerde ayak üstü birbirimize hal hatır sorardık. İlk kez epey bir sohbet etme imkanı bulduk. Yalnız hekim olarak sağlık alanında değil entellektüel bilgi birikimi bakımından da çok yetkin buldum. Kazım Bey’i efendi, pozitif düşünen, vizyon sahibi , kaliteli bir hemşehrimiz olarak gördüm.

KYÖD - Didem Turan, Uğur Saral...

Soldan sağa: Ben, Uğur Ulusoy, Didem Turan, Uğur Saral ve Yiğit Özcan.

KYÖD Başkanı Didem Turan ile Genel Sekreteri Uğur Saral nazik bir hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Bizim Uğur Ulusoy Başkan Didem Hanım’ı yakalar yakalamaz hemen hemen keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Uzunca röportajı bütünüyle hem gazeteden hem internet sitemizden yayınladık, o nedenle ben tekrar etmeyeceğim...

Didem Hanımla uzun süredir görüşmediğimiz için epey uzun bir sohbet yaptık. KYÖD’de borç alacak durumunu sürdürülebilir hale getirmiş. Üye sayısı 800’lerden 400 küsurlara kadar düşmüş. Başkan bunu “silkelenme” olarak yorumladı. Haziran’da kongre yapılacak “KYÖD’ün geleneğinde bir dönem başkanlık yapmak var o nedenle bu yönetim kendi içinde bir başkanı çıkarır” dedi. Ama ben “Pandemi dönemine denk geldiğiniz için sanırım başkanlık ihalesi bir dönem daha size kalır” diyerek öngörümü aktardım.

Didem Hanımı KYÖD’ün geleceği için Pandemi sonrasına hazırlıklı buldum. KYÖD’ü sosyal tesisleri ile anılan bir STK olmaktan çıkarıp verdiği burslarla, sosyal projeleriyle anılan bir kuruluş haline getirmeyi planlıyor buldum...

Muammer Çelik...

Soldan sağa; Ben, Muammer Çelik ve Yiğit Özcan.

Kocaelispor’un eski Başkanlarından. Muammer’i çok eski tanırım, Kocaelispor tek ve en büyük sevdasıdır. Adliye’de mahkemesi vardı oradan çıktıktan sonra çat kapı ziyaretimize geldi. Adliye’deki mahkemesi de suç duyurusu yapmasına rağmen yıllardır mahkeme karşısına çıkmaktan kurtulamadığı Kocaelispor ile iglili bir davaydı.

Muammer’i uzun yıllardır görmüyordum sadece telefonla sohbet ediyorduk. Randevulu başka bir misafirimiz vardı, o gelince kalkmak zorunda kaldı. Ben de “Bunu saymayız, tekrar bekleriz” diyerek yolcu ettim...

Zekai Kahyaoğlu...

Soldan sağa; Ben, Zekai Kahyaoğlu ve Nurettin Kolaylı.

Yıllırdır tanıdığım siyasetin renkli ve sempatik siması. Bu ziyaretinde ilk defa onun siyasete Dev-Genç’te başlayıp Türk Milliyetçiliğine evrildiğini öğrenmiş oldum.

Cemiyetçi, partici biri. Uzun yıllar MHP’de politika yaptı sonra İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde yer aldı şimdi ise oradan da koptu ve “Sözümüz Var” hareketinin kurucuları arasında bulunuyor.

Kahyaoğlu’nun politika yaptığı partiler değişiyor ama kendisinin idealizmi, memleket sevdası ve bu uğurda üzerine düşeni yapma azmi hiç azalmıyor...

DSP - Halim Dedeoğlu...

Soldan sağa: Ben, Halim Dedeoğlu, Uğur Ulusoy, Cemalettin Çakır ve Acar Çakar.

DSP il başkanı Halim Dedeoğlu’nu tanıyışımın üzerinden 40 yıldan fazla zaman geçti. Partisini zor şartlarda sırtlamış götürüyor. İl yöneticileri Cemalettin Çakır ve Acar Çakar ile ziyaretimize geldi. Bizim Uğur Ulusoy hemen yakalayıp röportajını yaptı, onu da gazeteden ve internet sitemizden okumuşsunuzdur. O konulara dönmeden özetle şunu söyleyebilirim; Dedeoğlu ve arkadaşları parti olarak baraj sorunu yaşamayacaklarını düşünüyorlar.

AK Parti Yenişehir...

Soldan sağa: Ferhat Yıldız, ben, İbrahim Ökten ve Nurettin Kolaylı.

AK Parti’nin mahalle temsilcisi İbrahim Ökten ile mahalle yöneticisi Ferhat Yıldız “Mahallemize hoş geldiniz. Yeni yeriniz hayırlı olsun. Ev sahibi olarak bizden istediğiniz bir şey var mı?” diye sormaya gelmişler.

Bu nazik ziyaretlerine teşekkür ettik. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana faal olarak siyasetin içindelermiş. Bir tarafından Yenişehir Birlik, diğer tarafında Kocaelispor yazan bir kaşkol ile Türk Bayrağı hediye getirdiler. Siyaseti, AK Parti’yi ve kentimizi konuştuk.

İbrahim Elgin...

Soldan sağa; Uğur Ulusoy, ben, İbrahim Elgin ve Nurettin Kolaylı.

AK Parti il eski yöneticisi, İzmit Belediyesi eski meclis üyesi ve şimdi de Demokrasi Hakem Heyeti’nin üyesi olarak hizmet veriyor.

Benim de İzmit Merkez Ortaokulu’ndan arkadaşım. Yani 50 yıllık dostum. Daha önce gelmek istemiş ancak ziyaretçi yoğunluğundan randevu verememiştik. Bu kez çat kapı geldi ama üstüne başka misafirler geldi, neyse birbirimizi idare ettik. Uzun zamandır görüşmemiştik, biraz siyaset ve biraz da şehri konuşarak yarım saat kadar sohbet edip hasret giderdik.

DP - Mustafa Nazlıgül...

Soldan sağa; Atilla Hatipoğlu, ben, Mustafa Nazlıgül ve Nurettin Kolaylı

DP il başkanı Mustafa Nazlıgül, il yönetiminden arkadaşı Atilla Hatipoğlu ile birlikte geldi. Konuklar pişti olunca arkadaşım Nurettin Kolaylı kendilerini ağırladı. Ben de daha sonra kendilerine katılıp sohbetlerine ortak oldum...

Başkan Nazlıgül “Geç geldik sanmayınız. Ziyaretçi trafiğinizin yoğunluğunu biliyorduk o nedenle bugüne kaldık. Pandemi döneminde insanlar karamsarlık içinde iken gazete olarak yaptığınız bu adım kente moral verdi o nedenle sizleri kutluyoruz, yeni yeriniz hayırlı olsun” dedi...

Koordinatör – Abdullah Köktürk…

Soldan sağa; Ben, Abdullah Köktürk ve Nurettin Kolaylı.

Eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk Büyükşehir’de İzmit, Kandıra, Derince ve Körgez İlçeleri’nden sorumlu koordinatördü, kendisi taltif edilerek ilimizin bütün kırsal kesiminden sorumlu hale getirildi.

Köktürk ile her bir araya gelişimizde olduğu gibi kentimizin etnik, kültür, sanat ve belediyecilik hizmetleri üzerine epey bir sohbet ettik. Köktürk bu konularda derinliği olan iyi bir analizcidir. Arkadaşım Nurettin Kolaylı ile birlikte bir saate yakın sohbet ettik…

Rimini Optik, Dilek Erdoğan...

Soldan sağa ben, Dilek Erdoğan ve Yiğit Özcan.

Sembol ve 41 Burda’da şubeleri bulunan Rimini Optik’in sahibi Dilek Erdoğan Hanımefendi, spor müdürümüz Yiğit Özcan’a geldi. Yiğit de bizi tanıştırdı. Ben aslında sahibi olduğu firmadan geçen yaz iki güneş gözlüğü almıştım, memnun kaldığım söyledim. Biraz pandemi, biraz gözlük dünyası ve biraz da oradan buradan sohbet ettik...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadun Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?