Nail Çiler, Evyapport, Kadir Çelikiz, Öztürk, Şakoğlu ve Onar…

Gazetemizin yeni yerine taşınmasının 11’nci haftasındayız. Geçen hafta içinde de ziyaretçilerimiz oldu. Kurum ve kuruluşlarımızın yoğun trafiğinin yerini geçen hafta daha çok kişiler aldı. Hepsi Çağdaş Kocaeli ile gönül bağı olan dostlar.

Ülkemiz, medya sektörünün güven kaybına uğradığı zor bir süreçten geçiyor. Böylesi bir dönemde gazetemize üç aya yakındır süren ziyaretçi akını elbette hepimizi gururlandırıyor. Bunu bize duyulan güvenin ve bahşedilen itibarın nişanesi olarak görüyoruz.

Allah eksikliklerini hiçbir zaman göstermesin bu ziyaretlerden ziyadesiyle mutlu oluyoruz. Her biri bizleri  ayrı ayrı olarak onurlandırıyor…

Elbette güç alıp, moral buluyoruz ama omuzlarımızdaki sorumluluklarımız da artıyor. Her ziyaretçimiz bize bu sorumluluk bilincimizi hatırlatıyor ve bizleri, işimizi daha iyi yapma konusunda kamçılıyor…

Her birine gönülden teşekkürler ediyoruz…

 

GTO Başkanı Nail Çiler...

Geçen hafta ortasında Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler ziyaretimize geldi. “Büyükşehir Başkanı Tahir Bey’in toplantısına katılmak için İzmit’e geliyorum. Bu vesileyle uygunsanız ve bir çay ikram ederseniz size uğramak istiyorum. Daha sonra özel olarak ziyaretinize geleceğim.” deyince, Hay hay, buyrunuz sayın Başkan dedim...

Daha önce de yazmıştım, Nail Çiler’i geç tanıdığıma hep hayıflanırım. Hizmete sevdalı, cemiyetçi, vizyon sahibi kaliteli bir iş insanı. Gebze denilince benim aklıma ilk gelen isimlerden biridir. Yalnız ben mi, etrafımda kime sorsam  Gebze deyince 3-5 isim sayarken mutlaka aralarına Nail Çiler’i koyduklarını görüyorum. Elbette bu çok hoş ve bir o kadar da önemli...

Gazetemizin imtiyaz sahibi Ali Sami Sağsöz ve arkadaşlarım Nurettin Kolaylı, Uğur Ulusoy ile birlikte yarım saat kadar sohbet ettik. Büyükşehir’in Kongre Merkezi’nde saat: 13.00’de başlayacak USTAM Projesinin tanıtımına katılmak üzere birlikte kalktık. Nail Bey incelik yaptı ve çalışma ofisi gibi kullandığı makam aracı midibüsle Uğur’u, Kolaylı’yı ve beni basın toplantısına bıraktı.

Soldan sağa: Yiğit Özcan, ben, Nail Çiler, Ali Sami Sağsöz ve Nurettin Kolaylı.

Evyapport, Yavuz Özcanlı...

Körfez ilçede Evyapport limanının kuruluş yıllarını hatırlıyorum. Bu kentte “doyduk yeter” şeklinde olumsuz anlamda bir liman refleksi vardı ve bizler de karşı çıktık, eleştirdik.

Aradan yıllar geçtikçe kendilerini kentimize kabul ettirdiklerini görmeye başladık. Çünkü iyi niyetle hareket ettiler, “Bu kentte kazanıyoruz. o halde bu kente faydamız dokunsun” diye bir anlayışı ortaya koydular.

Şimdi yüksek teknoloji kullanan, çevreye saygılı, kentimizin diğer hassasiyetlerine karşı duyarlı olan bir liman haline gelmişler. İşte bu bir algının oluşmasından en büyük payın sahiplerinden biri şüphesiz Yavuz Özcanlı. Özcanlı geçen gün ziyaretimize geldi. Kendisi Evyapport’ın(Evyap Deniz İşletmeciliği Lojistik ve İnşaat A. Ş) Kurumsal İlişkiler Yöneticisi.

Özcanlı dedi ki “Patronlarımız çok mütevazi. İşçi yemek hanesine gelir orada kuyruğa girip yemeklerini alır ve birlikte yemek yeriz”

Bizim Nurettin Kolaylı ile önceden tanışıyorlar ama ben Özcanlı’yla ilk kez tanıştım. Epey bir sohbet ettik. Buradaki limanından biliyoruz ama Evyap aslında sabun başta olmak üzere temizlik ürünleri üretiyor.

Mesela Rusya’ya büyük ihracat yapıyorlarmış. Ruslar sabun deyince Evyap’ın ünlü bir markasını hatırlıyormuş. Bunlar elbette ülkemiz adına çok gurur verici gelişmeler.

Bir de şunu öğrendim; Güvenlik güçlerinin o bölgede ele geçirdiği uyuşturucular için bazı test işlemleri bu limanda yapılıyormuş.

Özcanlı’nin derdi işte bu noktada başlıyor.

Diyor ki “Biz aslında böyle bir hizmeti vererek devletimize yardımcı oluyoruz. Ama yakalanan uyuşturucularla birlikte bizim limanın adı geçince, sanki bizim limanda ele geçmişler gibi bir algı oluyor. Bunu düzeltinceye kadar da çok zorluk çekiyoruz” Aslında çok haklıydı ve ben de bu durumu ilk kez öğrenmiş oldum…

Soldan sağa: Ben, Yavuz Özcanlı ve Nurettin Kolaylı.

İmam Kadir Çelikiz...

Başiskele Barbaros Cami İmamı, Başiskele Din Görevlileri Dernek Başkanı ve Gölkent Cami Kuran Kursu Yaptırma, Yaşatma ve Onarma Derneği Başkanı Kadir Çelikiz ziyaretimize geldi. Sağ olsun bize birer de Türkçe mealli Kuran hediye getirdi.

İlk defa tanışıyordum ama bizim gazetede çıkan haberlerden bildiğimi söyleyince biraz şaşırdı. Hemen “Sizi kutlarım hep güzel projelerle topluma örnek olmuşsunuz” dedim...

Garibanlara yardım için veresiye defterini bakkaldan alıp yakan, Cami bahçesini lunaparka çevirip çocukların camiye akın etmesini sağlayan bir imam olarak adını gerçekten haberlerde çok okumuştum. Bizim editör arkadaşlar da zaten “Bu, o imam değil mi?” diyerek hemen tanıdılar.

Genç yaşına rağmen kendisini çok iyi yetiştirmiş, bilgili, iyi niyetli ve hayatın her alanına pozitif bakan bir din adamı olarak Kadir Çelikiz’i tanımaktan mutlu oldum.

Soldan sağa: Ben, Kadir Çelikiz ve Nurettin Kolaylı.

Kocaelispor- Ömür Öztürk…

Kocaelispor’un genç yöneticisi Ömür Öztürk ziyaretimize gelince Spor Müdürümüz Yiğit Özcan ile birlikte epey bir yeşil Siyah sohbeti yaptık. Reverans Turizmin sahibi bir iş insanı.

Ömür geçen dönem futbol şubeden sorumlu olarak görev yaptı. Bu dönem Abdülkadir Yılmaz ile birlikte Basın ve Medya İlişkilerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Açık sözlü, ufku geniş, dinamik bir Kocaelispor sevdalısı. Bu özellikleriyle Kocaelispor’a önemli katkılar sağlayacağı kanaati edindim…

Soldan sağa: Ben, Ömür Öztürk ve Yiğit Özcan.

Cem Şakoğlu ve Ali İhsan Engür…

İzmit Belediye Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in basın danışmanlığı görevine getirilen Cem Şakoğlu ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali İhsan Engür ziyarete geldiklerinde bir de SDKM’deki 2021 sezonu için  düzenledikleri “Kültür Hikayesi” etkinliğinin davetiyesini bıraktılar. Sonra Uğur Ulusoy ve Nurettin Kolaylı ile birlikte yarım saate yakın sohbet ettik.

Cem’i 25 yıla yakındır tanıdığım için eski dönemlerden bugünlere kadar epey bir anı paylaştık.

Mesela; Hikmet Erenkaya’nın Saraybahçe Belediye Başkanı seçildiği 1994 seçimlerinde Cem, Fevzi ve Ayla Torun’la birlikte çok önemli ve çok başarılı bir ajans hizmeti vermişlerdi. Müthiş yaratıcıydılar. Belediyenin bugünkü Çınar Logosunda emekleri vardı. Ayrıca Erenkaya’nın o dönemki seçim kampanyasında birçok yenilik getirmişlerdi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Engür’ü ise ilk kez tanıdım. Fatma hanım bu müdürlükte iki yıl içinde sanırım üç kez değişime gitti. Bu çok fazla. O nedenle kendisine bol şans  diledim…

Soldan sağa: Uğur Ulusoy, ben, Cem Şakoğlu, Nurettin Kolaylı ve Ali İhsan Engür.

Zafer Onar…

Zafer ile birlikte 3-4 yıl kadar çalıştık. Gazetemizin eski spor müdürlerinden. Bir süredir sektörümüzün dışında bulunuyor ama her şeyi de yakından sıcağı sıcağına takip ediyor.  Kentimizdeki spor camiasının önemli isimlerinden biri olan  Zafer’le epey sohbet ettik. Sonra da spor servisimizle buluşup beraber bir hatıra fotoğrafı çektirdik.

Soldan sağa: Gökhan Beşiktaş, ben, Zafer Onar, Yiğit Özcan ve Uğur Yılmaz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadun Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.