Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Marina esnafı 5 bin balık ekmek dağıttı

On üç yıldır 1 Eylül’de İzmitli vatandaşlara ücretsiz balık ekmek dağıtan Marina esnafı, bu yıl da 5 bin balık ekmeği İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte dağıttı

2 Eylül 2019 Saat: 11:45
Marina esnafı 5 bin balık ekmek dağıttı
Marina esnafı 5 bin balık ekmek dağıttı

İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği, av yasağının kalkmasıyla beraber 2006 yılından bu yana sürdürdüğü geleneği bozmadı. Marinada vatandaşlara 5 bin adet balık ekmek dağıtıldı. İskeleye bağlı yedi tekne restoranının katılımıyla 5 bin adet ithal uskumrunun ekmek arası olarak ikram edildiği etkinliğeİzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan ve yönetimi ev sahipliği yaptı. Etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş,CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Biz İzmitiz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
‘BÜYÜKŞEHİR YAPMADI’
Balık ekmek ikramı öncesi konuşan İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan, “Bu tekneleri 2000 yılında bundan tam 19 yıl önce burada kurduk. 2006 yılında bu güzel etkinliğimizi hayata geçirme kararı aldık. 13 yıldır da etkinliğimizi büyüterek devam ettiriyoruz. Bu yılın bol ve bereketli olmasını diliyoruz. Bugün aynı zamanda Dünya Barış Günü, savaşların olmadığı barışın hakim olduğu bir dünya umuyoruz. Bugün bizleri burada yalnız bırakmayan İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e çok teşekkür ediyoruz. Marina’nın sıkıntıları var. Büyükşehir Belediyesinden bu sıkıntılarımızı giderilmesini rica ettik fakat isteklerimiz yerine gelmedi. Bu isteklerimizi İzmit Belediye Başkanımızdan da talep ediyoruz. Umarım başkanımız bizlere destek olur” dedi.
‘UCUZ BALIK YESİN İSTİYORUZ’
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise “ Balıkçı kardeşlerimize kazasız belasız, hayırlı kazançlar elde ettikleri bir sezon diliyorum. Böylesine ekonomik sıkıntıların yaşandı bir dönemde inşallah bereketli bir dönem geçirirler. Vatandaşımızın ucuz balık yemesini istiyoruz. Aynı zamanda esnafımızın da yüzü gülsün istiyoruz. Esnafımızın yüzü gülerse vatandaşımızın da yüzü gülecektir. Bu güzel etkinlik nedeniyle İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneğine ve tekne sahiplerine teşekkür ediyorum. Yaptıkları etkinlik gerçekten çok kıymetli” ifadelerini kullandı.
‘MARİNA’DA SIKINTILAR VAR’
Sözlerini sürdüren Hürriyet, “Esnafımızın burada gerçekten ciddi sıkıntıları var. Marina uzun zamandır ne yazık ki hak ettiği şekilde değil. Marinanın ciddi bir bakıma ihtiyacı var. Ben İzmit Belediye Başkanıyım ve yetki sınırlarım belli. Burası Büyükşehir Belediyesinin yetkisinde. Ben Tahir başkanımızın da bu konuda kayıtsız kalacağını düşünmüyorum. Esnaflarımız daha rahat iş yapabilmeleri ve vatandaşlarımızın burayı daha etkin kullanmaları adına zamanında bir şeyler yapılmazsa bana yetki verildiği taktirde seve seve elimden geleni yapmaya hazırım” şeklinde konuştu.
‘BU AYIP BU KENTE YETER’
Marina’daki esnafın yüzünü güldürmeye hazır olduklarını da belirten Hürriyet, Kendi imkanlarımızla tamirse tamir, bakımsa bakım ne gerekiyorsa ben her türlü desteği vermeye hazırım. Bu noktada esnafımızın yanındayız. Onlar yeter ki yap desinler, ben yetkim olmasa da elimden geleni yaparım. Buna imkanlarımız var. Esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. 2 yıl önce bu etkinliğe katılmıştım. Buradaki eski demirler 2 yıl önceki aynı durumunda. Demekki artık hepimizin bir şeyler yapması gerekiyor. Siyaset hizmet etme aracıdır. Hizmetinde partisi olmaz. Yetkilerimizi vatandaşlarımız ve esnafımız için kullanacağız. Bu ayıp bu kente yeter. Bu ayıbı temizlemek gerekiyor” dedi. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Marina esnafı 5 bin balık ekmek dağıttı

Nehir ve Anıl Çayıllı kardeşler balık ekmeği afiyetle yedi.

Marina esnafı 5 bin balık ekmek dağıttı

Izgara başına geçen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kendi elleriyle balık ekmek yaparak vatandaşa ikram etti.

Marina esnafı 5 bin balık ekmek dağıttı

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, etkinlikte elleriyle balık ekmek ikramında bulundu.

Marina esnafı 5 bin balık ekmek dağıttı

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve beraberindeki partililer ücretsiz balık ekmek etkinliğine katıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑