Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘Marmara Bölge toplantısını ilimizde yapacağız’

Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Kocaeli milletvekili İlyas Şeker, “Yerel yönetimler Marmara Bölge toplantısının ilimizde yapacağız” dedi

26 Şubat 2018 Saat: 17:05
‘Marmara Bölge toplantısını ilimizde yapacağız’
‘Marmara Bölge toplantısını ilimizde yapacağız’

Orhan BALCI - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker gazetemizi ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Yazı İşleri Müdürü Orhan Balcı ve Reklam Müdürü Nurettin Kolaylı tarafından konuk edilen Şeker, partisinin yerel yönetimler Marmara Bölge toplantısının ilimizde yapılacağını söyledi.
3 GÜN SÜRECEK
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, partisinin yerel yönetimler Marmara Bölge toplantısının 2 Mart Cuma günü başlayacağını ve Pazar günü tamamlanacağını belirterek, “İlimizdeki toplantı beşinci bölge toplantısı olarak. Partili belediye başkanları, il genel meclisi başkanları, genel merkez yöneticileri ve bakan yardımcılarını bir araya getireceğiz” dedi.
‘5. BÖLGE TOPLANTISI OLACAK’
Şeker,” Erzurum’da Doğu Anadolu, Şanlıurfa’da Güneydoğu Anadolu, Konya’da İç Anadolu’yu, Tokat’ta Karadeniz bölge toplantıları gerçekleştirdik. Beşincisini yapacağız Marmara bölgesi toplantısı Cuma günü Emex Otel’de saat 18.00’de başlayacak. ilk olarak belediye başkanlarına söz vereceğiz. Cumartesi günü resmi program yapılacak. Saat 16.00’da ilimizdeki Adalet ve Kalkınma Partili Meclis üyelerinin katılımıyla bir toplantı yapacağız. Pazar günü ise yapılan projeler gezilecek. Ege ve Akdeniz bölge toplantılarını yapıp tüm Türkiye’yi taramış olacağız” şeklinde konuştu.
‘DENEYİMLER PAYLAŞILIYOR’
Milletvekili Şeker, “Belediyelerin yaptığı projelerin deneyim paylaşımını yapıyoruz. Belediyelerin seçim çalışmalarında verdiği sözlerin hangisinin yapıldığını hangisinin yapılmadığını nerede tıkanıklık var onu belirlemeye çalışıyoruz. Genel merkezden gelenler tarafından genel politikalara yönelik mesajlar veriliyor. Belediyelerin takip edilecek işleri konusunda başkanlarla bakan yardımcılarını bire bir buluşturuyoruz. Her yıl bir sefer bu bölge toplantılarını yapıyoruz. Seçim atmosferine girdiğimizde bu toplantıların yararlı olmayacağını düşünerek takvimi hızlandırdık” ifadesinde bulundu.
‘2012’DEN BU YANA YEREL YÖNETİMLERDEYİM’
Şeker, “2011’de milletvekili oldum. Bursa teşkilat koordinatörlüğü yaptım. 2012’nin ocak ayında yerel yönetimlerde görev verildi ve devam ediyorum. Genel Merkez’de yerel yönetimler ekibinin içinde en eski benim, Genel Başkan Yardımcısı olarak ilk olarak Hüseyin Tanrıverdi ile çalışmaya başladım günümüzde de Erol Kaya ile çalışıyorum. 10 yıl muhalefette 7 yıl ise iktidarda meclis üyeliği yaptım ve büyük keşif aldım” dedi.
‘YEREL YÖNETİMLER TARANDI’
Milletvekili İlyas Şeker, “Sorun olsun olmasın biz parti olarak tüm belediye başkanlarımızı ziyaret ederek yaptığı çalışmalar üzerinden değerlendirme yapıyoruz. Yaptığımız çalışmaların raporunu da genel merkezimize sunuyoruz. Yapılan şikayetlerin üzerinde çalışma için yerinde gidip teşkilattan, belediye başkanından, o yörenin insanından bilgi alıp o şekilde rapor haline getiriyoruz. Biz yerel yönetimler olarak bizim partili 10 binin üzerinde belediye başkanını, belediye meclis üyesini, il genel meclis üyesini her yönüyle tarayıp raporlandırdık. Gerekli işlem yapıldı ve 6 belediye başkanımızı Fetö terör örgütü nedeniyle partiden ihraç ettik” ifadesinde bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑