Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • Ulaşım
  • İşsizlik
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sağlık

Medikal Park’ta yeni bölüm

WM Medikal Park Kocaeli Hastanesi Radyasyon Onkoloji bölümü bugün hizmete açıldı. Üniversite hastanesi dışında ilk özel hastanede hizmete giren bölümde SGK ve ÖSS’de geçerli olacak

29 Kasım 2018 Saat: 16:49
Medikal Park’ta yeni bölüm
Medikal Park’ta yeni bölüm

Ayşe AYDIN - İlimizdeki özel hastaneler içerisinde ilk WM Medikal Park Kocaeli Hastanesi’nde yaklaşık bir ay önce hizmete başlayan radyasyon onkolojisi bölümü resmen açıldı. Bölümde SGK ve özel sağlık sigortaları anlaşmaları da bulunuyor. Açılışa WM Medikal Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Uzm. Dr. Erdal İbanoğlu, Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Sinan Karabey, Oncoteam Medikal Sitemler firmasının kurucularından İlker Çatan, hastanenin idari kadrosu ve çalışanları katıldı.
‘FARK YARATACAK’
WM Medikal Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Uzm. Dr. Erdal İbanoğlu, “Bildiğiniz gibi hastanemizde medikal onkoloji bölümümüz vardı. Radyasyon Onkolojisi de uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir alandı. Hizmete açmanın gururunu yaşıyoruz. Gerek bölgemiz gerekse hastanemiz için değerli bir bölüm pek çok hastamız kolaylıkla ulaşabilecek ve rahatlıkla hizmet alabilecek. Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Sinan Karabey ve ekibi artık bizlerle. Kendilerinin bilgi ve tecrübesinin yanı sıra hastaya yaklaşımları da bölgede fark yaratmaya devam edecek” diye konuştu.
‘BÜYÜK BİR İHTİYACI KARŞILADIK’
Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Sinan Karabey, “Kanser hastalığı bilgi uzmanlık iyi bir planlama ve tecrübenin yanında anlayış ve şefkat gerektiren hassas bir hastalık. Hastalarımızın bekledikçe endişelerinin arttığı ve vakit kaybetmek istemediklerini çok iyi biliyoruz. Bölümümüzde ilk muayeneye geldiğiniz günün ertesi günü hızlıca plan oluşturarak ışın tedavisine başlanmaktadır. Yaklaşık 1 aydır hizmet verdiğimiz bölümde ekip olarak büyük bir ihtiyacı karşılayacağımıza emindik. Açılışa gelen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Kurdele kesiminin ardından bölümü gezen ekip merak edilen soruları da yanıtladı.

UZM. DR. MEHMET SİNAN KARABEY KİMDİR?
Uzmanlık alanları: Baş, boyun, akciğer, meme, sarkoma, cilt, prostat, endometrium, lenfoma multipl myelom, melanom, serviks ve pelvis, yumuşak doku, santral sinir sistemi ve gastrointestinal sistem raydoterapisi. Eğitim: KOÜ Tıp Fakültesi lisans, KOÜ Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi AD Uzmanlık Eğitimi. Deneyim: KOÜ Radyasyon Onkolojisi A.D. Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Mehmet Akif İnan E.A.H. Radyasyon Onkolojisi Uzmanı (zorunlu hizmet) KOÜ Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi AD uzmanlık eğitimi


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑