Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Memur Sen’den 15 Temmuz açıklaması

Memur Sen İl Başkanı Şahin Yaşlık ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’ncü yıldönümü nedeniyle sendikanın hizmet binasında basın toplantısı yaptı

15 Temmuz 2019 Saat: 17:31
Memur Sen’den 15 Temmuz açıklaması
Memur Sen’den 15 Temmuz açıklaması

Toplantıya Memur-Sen yönetici ve üyeleri de büyük ilgi gösterdi. 15 Temmuz’un, 251 şehidin kanlarıyla yazdığı son kurtuluş destanı olduğunu belirten Memur Sen il Başkanı Yaşlık, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülke olarak uluslararası karanlık bir işgal ve darbe girişiminin arkasında, emperyalist güçlerin ve malum odakların olduğu FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin amacının millet iradesine zincir vurmak ve Türkiye’yi sömürüye açık hale getirmek olduğunu söyledi.
‘DARBE GİRİŞİMİNİN ARKASINDA O GÜÇLER VAR’
Milletin inanç değerlerini istismar ederek, şeytani bir planla, devlet içinde örgütlenen FETÖ’nün, önüne konulan planı harfiyen yerine getirdiğini; 17/25 Aralık Kumpası, gezi kalkışması, Kobani olayları sonuç vermeyince askeri bir darbe seçeneğine başvurduklarını belirten Memur Sen İl Başkanı Yaşlık, “Bu meş’um ihanet eyleminin görünün tarafından FETÖ, arkasında ise bir takım küresel güçlerin olduğunu artık bugün daha kesin bir şekilde biliyoruz. Açık ve net olarak söylüyoruz. FETÖ’yü ve FETÖ’cü teröristleri darbe girişiminden sonra hangi güçler koruma altına aldıysa, darbe girişiminin arkasında o güçler vardır” dedi.
‘İHANET OLARAK GÖRÜYORUZ’
Türkiye’ye karşı girişilmiş uluslararası bir kumpas olan ve FETÖ’nün taşeronluğunu üstlendiği 15 Temmuz Darbe Girişimine 251 şehit ve 2 bin 193 gaziye rağmen ‘kontrollü darbe' diyen zihniyetin bu ülkede varlığını sürdürüyor olmasının, Türkiye için büyük bir talihsizlik olduğunu belirten Yaşlık şöyle konuştu: “Darbecilerin değirmenine su taşıyan bu karanlık söylemin bir gaflet hali olduğunu düşünüyoruz. Buna karşın sular durulup hakikati bütün çıplaklığı ile gösteren belge, bilgi ve gelişmeler ortaya çıktıktan sonra hala bu düşüncede ısrar edilmesini de ancak ihanet olarak görüyoruz. Darbe başarılı olsaydı, 16 Temmuz sabahı ülkenin nasıl bir felakete uyanacağını-gafiller anlamasa da-bu millet görmüş ve gereğini yapmıştır. Çocuklarımıza hainleri de, kahramanlarımızı da anlatacağız.” 15 Temmuz’u unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını belirten Yaşlık, 15 Temmuz gecesi Memur-Sen olarak 1 milyon üyeleriyle sokaklara çıkarak o muazzam direniş destanının önemli bir parçası olduklarını; hesabı değil, hasbi bir teşkilat olduklarını gösterdiklerini söyledi.


Basın açıklamasına çok sayıda kişi katıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑