Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ekonomi

‘MESAFEYE ÖNEM VERMİYORUZ’

Vietnam Dış ticaret hacmini büyütmek veTürkiye’yle ticari ilişkilerini geliştirmek istiyor.

8 Kasım 2013 Saat: 16:07
‘MESAFEYE ÖNEM VERMİYORUZ’
‘MESAFEYE ÖNEM VERMİYORUZ’

Dış ticaret hacmini büyütmek için Türkiye’yle ticari ilişkilerini geliştirmek isteyen Vietnam İstanbul Konsolosluğu Ticari Konsolosu Nguen Tuan Quang ve Ticari Ateşe Ly Quoc Thinh, Kocaeli Ticaret Odası’nda ülkesinin üretim yapısı ve ticari kabiliyetlerini anlattığı bir sunum yaptı. Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ ve yönetim kurlu üyelerine Vietnam’ın yabancı yatırım alma konusunda iradesini anlatan Konsolos ve Ataşe Türkiye’yle istenilen ticari büyüklüğe erişilemediğini, Vietnam’ın yabancı yatım alırken yatırımcılara çok büyük kolaylıklar sağladığını söyledi.

‘MESAFEYE ÖNEM VERMİYORUZ’

Kocaeli’nin üretim teknikleri ve kapasitesi hakkında yabancı heyete bir sunumun yapıldığı toplantıda ülke ekonomisinin yarattığı ivmenin küresel piyasalar üzerindeki olumlu etkileri anlatılarak yabanı heyete Kocaeli’nin üretim teknikleri ve ticari kapasitesi hakkında bilgi verildi. Ziyarette gerçekleştirilen sunumda Kocaeli’nin yabancı yatım alma ve yabanı yatırım yapma konusunda iradesinin tam olduğunu konuklarına anlatan Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ, KOTO üyesi işadamlarının yatırım yapmak ve pazar bulmak için mesafeye önem vermediğini, yabancı yatırımcı için önemli olan şeyin sağlana kolaylıklar olduğunu söyledi.

KALABALIK HEYET

Vietnam İstanbul Konsolosluğu Ticari Konsolosu Nguen Tuan Quang ve Ticari Ateşe Ly Quoc Thinh’in gerçekleştirdiği ziyarete KOTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri Yusuf Ziya Uludüz ve Semih Barış katıldılar. Başkan Özdağ günün anısına Vietnam Ticari Konsolosu Nguen Tuan Quang’a bir hediye takdiminin yanı sıra pişmaniye ikramında bulundu. Konuk Konsolos da Başkan Özdağ’a Vietnam’a özgü işlemeli bir tabak hediye etti. 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑