Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Mesire alanları ranta dönüşmesin’

CHP Karamürsel İlçe Örgütü Ereğli mahallesine giderek burada halka açık alanda balıkçı restoranı yapılacak şeklinde halkın şikayetlerini dinlemek üzere bölgede incelemelerde bulundu

23 Nisan 2018 Saat: 14:16
‘Mesire alanları ranta dönüşmesin’
‘Mesire alanları ranta dönüşmesin’

Neslihan BAŞAK - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Karamürsel Ereğli halkı “Sahil bandında bulunan mesire alanında balık lokantası yapılmasını istemiyoruz” diyerek Karamürsel Belediyesi’nin bölgede balıkçı lokantası yapılması için alanı ihaleye çıkarması bölgede halkın tepkisini çekti. CHP Karamürsel ilçe örgütü de dün bölgeye giderek halkın mesire alanındaki yapılmak istenen balıkçı lokantasına gösterdikleri tepkinin yakın takipçi olacaklarını aktardılar.
‘VATANDAŞLAR BURAYA DİNLENMEK İÇİN GELİYOR’
CHP Karamürsel İlçe Başkanı Ali Kara, “Karamürsel Ereğli mahallesi halkımız bize sıkıntıyı aktardı. Ereğli ve civarından birçok vatandaş buraya dinlenmek için geliyor. Büyükşehir burayı halkın kullanımına açmış. Halkın dinlenmesi için oyun alanları kurmuş. Kamelyalar getirmiş. Vatandaşlar için güzel bir mesire alanı oluşturulmuş. Ancak bu alanda Karamürsel Belediyesinin Balıkçı lokantası yapılması için girişimlerinin olduğunu öğrendik. Halkın tepkisi vardı. Bizde meclis üyelerimizle bölgeye halkımızı dinlemek için geldik” dedi.
‘İHALE YAPILMIŞ’
CHP Karamürsel Belediye Meclis üyeleri Ahmet Çalık, Orhan Demirer ve Celalettin Yönet bölge halkını dinledikten sonra yaptıkları ortak açıklamada, “Bizler gerekli girişimlerde bulunduk ancak her hangi bir bilgi alamadık. Encümen kararı ile burada balık lokantası yapılması için 20 Mart 2018 günü Karamürsel Belediyesinde ihale yapılmış. 10 dönümlük bu mesire alanında 200metrekare alanı kapalı 200metrekare alanı açık olan balıkçı lokantası yapılması sonrasında vatandaşlar burada büyük sıkıntı yaşayacaklar” dediler.
‘KONUYU GÜNDEME TAŞIYACAĞIZ’
Açıklamada,“Belediye yetkililerine başvurduğumuzda konu hakkında yeterli bilgi sahibi olamadık. 2 Mayıs günü yapılacak olan Karamürsel Belediye Meclisinde konuyu gündeme taşıyacağız. Büyükşehir Belediyesi bölgede halkın nefes alabilmesi için bu alanı mesire alanı olarak düzenlemiş. Ancak Karamürsel Belediyesi bu mesire alanında balık lokantası yapılması için ihale yapmış. Üstelik ihaleyi alan kişi de belli ancak biz bilmiyoruz. Hani belediye ihaleleri şeffaf olacaktı. Her şey oldu bitti ile kapatılmak isteniyor. Kimseye yeşil alanları yok ettirmeyiz. Burası mesire alanı olarak kalmalı” dediler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑