Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘MHP darbeleri açıktan lanetliyor’

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, 12 Eylül 1980 Darbesi’nin 39’ncu yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, “MHP darbeleri ve darbecileri açıktan lanetlemektedir. Türk milleti tehditlere karşı uyanık ve dikkatlidir” dedi

12 Eylül 2019 Saat: 15:06
‘MHP darbeleri açıktan lanetliyor’
‘MHP darbeleri açıktan lanetliyor’

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, 12 Eylül 1980 Darbesi’nin 39’ncu yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında “Milliyetçi Hareket Partisi bugüne kadar hiçbir darbeyi, gayri meşru kalkışmayı, cunta yönetimini, ara dönemi, demokrasi dışı arayış ve dayatmaları kabul etmemiş, boyun eğmemiştir. Darbeler Türkiye’yi devamlı geriye götürmüş, siyasi ve toplumsal dengeleri tepeden tırnağa bozmuş, pek çok sosyal ve ekonomik maliyete neden olmuştur.
‘HESABI SORULACAK’
Milliyetçi Hareket Partisi darbeleri ve darbecileri açıktan lanetlemektedir. Türk milleti tehditlere karşı uyanık ve dikkatlidir. Milli beka üzerinde oyun kuranların, cinayet ve ihanet nöbetine girenlerin hevesleri kursaklarında kalacak, yaptıklarının hesabı birer birer sorulacaktır. Milli birlik ve dayanışma ruhu her türlü sorun ve sıkıntının üstesinden gelecektir. Terörle mücadelede milli yürekler başarıya kilitlenmiştir” dedi.
‘HERKES SORUMLUDUR’
Sözlerine devam eden Ünlü, “Hainlerin beli çok şükür kırılmaktadır. Anaların feryadının çözüm yeri olarak devleti işaret edenler HDP’yi arkalayan, PKK’yla aynı çizgiye düşen zillet ve rezalet figüranlarıdır. Bilinmelidir ki, demokrasi terörün saklanacağı kılıf olamayacaktır.Anaların şehit cenazelerinden yükselen hıçkırıklarına ilgisiz ve duyarsız kalan CHP’sinden İP’ine, sanatçısından sözde aydınına kadar herkes dökülen kanlardan birinci derecede sorumludur.
‘EKSİKSİZ YAPACAĞIZ’
Siyasi parti görünümü altında kanlı ve karanlık ilişki ağlarına sahip olan HDP’yle ilgili kalıcı hükmü büyük Türk milleti günü geldiğinde verecek, bu terör aparatını kuşkusuz tasfiye edecektir. Milliyetçi Hareket Partisi önümüzdeki dönemde sorumlu, ahlaklı, ilkeli ve milli muhalefet çizgisini ilkeli ve iradeli biçimde koruyacaktır. Cumhur İttifakı’nın yaşaması ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yerleşip kurumsallaşması için üzerimize düşen her görev eksiksiz yerine getirilecektir” ifadelerini kullandı. Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑