Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘MHP iktidar ortağı değil’

Karamürsel Danışma Meclisi’nde konuşan Belediye Başkanı Yıldırım, "MHP iktidar ortağı değil" dedi

31 Temmuz 2019 Saat: 15:25
‘MHP iktidar ortağı değil’
‘MHP iktidar ortağı değil’

AK Parti Karamürsel İlçe Teşkilatı’nın Danışma Toplantısında konuşan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, “MHP iktidar ortağı değil Cumhur İttifakının destekçisi. İktidar biziz arkadaşlar. Davulu biz çalarız, hep beraber oynarız. O partiye emek veren arkadaşlarımızı da kırmamalıyız” dedi

AK Parti Karamürsel İlçe Teşkilatı’nın genişletilmiş 88’nci danışma meclisi toplantısı Altınkemer Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Zeybek, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AK Parti Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Ekin, AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Gökakın ve çok sayıda partili katıldı. Protokol konuşmalarının ardından partililer, teşkilat mensuplarıyla soru cevap kısmı basına kapalı olarak yapıldı.
DEMİREL, ‘GÜZEL BİR DÖNEM OLDU’
Danışma meclisinin açılış konuşmasını yapan AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, “Seçimden sonraki ilk danışma toplantımız. Bu toplantı ne aşamada olduğumuzu görmek açısından önemli. Birlik içerisinde çalışmalarımız gayet güzel bir uyum içerisinde sürüyor. Partimiz açısından güzel bir seçim dönemi geçirdik. Seçim bitti her şey bitti demedik. Bize dargın olan kişileri bile ziyaret ettik. Halkımızdan hiç kopmadık. Önümüzde 4 buçuk senelik seçimsizlik dönemi var. Bu sürede tevazu ile üzerimize düşeni yapacağız” dedi.
GÖKAKIN, ‘HEDEFLERE ODAKLANDIK’
İlçe Başkanı Demirel’in ardından mikrofona gelen AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Gökakın, teşkilat olarak gerçekleştirdikleri faaliyetleri aktardı. Gökakın, “Yerel seçimlerde sandıktan bir an olsun ayrılmadık. Ziyaret programlarımızı gerçekleştirdik. Huzurun başkenti Karamürsel’deki genç kardeşlerimizle gönül bağları kurduk. Bizler hayallerimizin peşindeyiz. Hedeflerimize odaklanmış durumdayız” şeklinde konuştu.
EKİN, ‘DİK DURMA ZAMANI’
Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Ekin ise “88’nci genişletilmiş ilçe danışma meclisimizi yapıyoruz. Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olan AK Parti’ye üye olmaktan gurur duyuyorum. Ekibimizle seçimlerde çıtayı çok yukarılara çıkardık. Teşkilat Performans Sisteminde zirvede yer aldık. 2023 vizyonumuzu insanlarımıza oluşturacağız. Ekip başarısını önemsiyoruz. Bizim dava insanına ihtiyacımız var. AK Partili kardeşim kendisini davanın önünde görmez. Zaman dik durma zamanıdır” dedi.
YILDIRIM, ‘CUMHURBAŞKANININ ADAMIYIZ’
Ekin’in ardından konuşan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, “31 Mart seçimlerinde yaptığınız çalışmalarla bir dönem daha AK Parti kazandı. Tüm gönüldaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu iş bir dava işi. İsimlerin pek fazla önemi yok. Bizler tek başına bir şey olmadığımızın farkındayız. Adamcılıksa hepimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın adamıyız. Başka kimsenin adamı değiliz. AK Parti kurulduğu günden beri halka farklı bir şekilde yaklaşmıştır. Mücahitken müteahhit olanlarla bu davanın devam etmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Birileri bu teşkilattan bir şeyler koparmaya çalışıyor. Türkiye’de yeni yapılanmalardan bahsediliyor. Bu doğaldır ama maalesef yeni siyasi yapı bir menfaat ayrılığından kaynaklanıyor” dedi.
‘BİZ ÇALAR BİZ SÖYLERİZ’
Sözlerini sürdüren Yıldırım, “Partide makam mevki elde etmeye çalışmış ama kendisine yetki verilmemiş insanlar bugün biz AK Partiliyiz ama diye başlayan cümleler kuruyorlar. Bunlar her dönemde olur. Yerel yönetimlerle geldik, eğer iktidar giderse de yerel yönetimlerle gider. İnanın hiç rahat değiliz, 7 gün çalışmakla alakalı düşüncelerimiz var. Her şeyin bir sırası ve zamanı var. MHP iktidar ortağı değil Cumhur İttifakının destekçisi. İktidar biziz arkadaşlar. Davulu biz çalarız, hep beraber oynarız. O partiye emek veren arkadaşlarımızı da kırmamalıyız. Allah kurduğumuz bu birlikteliği İnşallah baki kılar. Bu bir davadır. Karamürsel’de birliğimiz çok kuvvetli. Bizim birbirimize olan inancımız tamdır. Kimseye AK Partililiğimi tartıştırmam” dedi.
BÜYÜKAKIN, ‘YENİ PARTİNİN AMACI BELLİ’
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Hedefte bir tane adam var. O da Recep Tayyip Erdoğan. Son tahlilde yapmak istedikleri şeyin özeti budur. Adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan. Gerisi lafı güzaftır. Yeni bir parti kurulacak deniliyor. İktidara gelemeyeceği belli. İktidara gelme ihtimali olmayan bir parti kurulur mu? Dert belli. Hepsi bir araya gelmişler Recep Tayyip Erdoğan’a hücum ediyorlar. Önümüzdeki süreçte son derece dikkatli olmak zorundayız. 15 Temmuz’a tiyatro diyenler sonra bal gibi darbedir bu ama dediler ve zehirlerini attılar. Anlatılan güzel sözlere sakın ola ki aldanmayın” diye konuştu.
ELLİBEŞ, ‘MİLLETİN İÇİNDEN ÇIKAN PARTİ’
Büyükakın’ın ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “AK Parti birçok insanın hayal etmekten çekindiği yatırımları yapan bir iktidardır. AK Parti yönetimi devraldığı ilk andan itibaren milletin içinden çıkan bir parti olduğunu unutmadı. AK Parti’yi millet kurdu, biz kurduk. Biz hiç milletten kopmadık. Milletimizle yönetmeye devam edeceğiz. AK Parti’yi AK Parti yapan budur. Bu değerlerden uzaklaşırsak sonuç hüsran olur.
‘BİZDEN KORKUYORLAR’
Ellibeş, “Gün birlik günüdür. Fitneye fesada fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Beklenti içerisinde olanlar beklesin dursun. Herkes anayasal hakkı olarak parti kurabilir ama biz birlik beraberliğimizi unutmadık, unutmayacağız. Partimizin kuruluşundan bugüne Kocaeli teşkilatları örnek olmuştur. Bundan sonrada Kocaeli her zamanki yerinde olacaktır. Bizden korkuyorlar. Bir milletvekilimizle ilgili haber çıktı. Hiçbirinin gerçek olmadığını ifade etti” diyerek haberin tamamen algıdan ibaret olduğunu belirtti.
KATIRCIOĞLU, ‘BİZİ TAKLİT EDİYORLAR’
Mehmet Ellibeş’in ardından konuşan AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Seçimdeki başarılarınızdan ötürü hepinizi kutluyorum. İnşallah hizmetimizi seçimsiz 4 buçuk yılda hayata geçireceğiz. 2023 seçimlerinden yine zaferle çıkacağız. İstişare inancımızda vardır. Diğer siyasi partiler bizleri taklit ediyorlar. Siyasette vefayı en iyi hayata geçiren kişi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Vefa birileri için İstanbul’da semt adıdır. Bugün birlik ve beraberlik günüdür” diyerek konuşmasını tamamladı. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘MHP iktidar ortağı değil’

Programa AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, AK Partili milletvekilleri katıldı.

‘MHP iktidar ortağı değil’

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım

‘MHP iktidar ortağı değil’

AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel.

‘MHP iktidar ortağı değil’

AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Gökakın.

‘MHP iktidar ortağı değil’

AK Parti Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Ekin.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑