Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Milletvekili Türkkan’dan İzmit çıkarması

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli programı kapsamında başladığı çalışmalarını İzmit'te sürdürdü

6 Eylül 2019 Saat: 16:41
Milletvekili Türkkan’dan İzmit çıkarması
Milletvekili Türkkan’dan İzmit çıkarması

Lütfü Türkkan, Kocaeli'nde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş’u ziyaret etti. Durmuş ile Kocaeli'nde esnafın sorunlarını masaya yatıran Türkkan, son bir ayda 89 iş yerinin kapandığına dikkat çekerek Hükümet’in ekonomi politikaları ve son gelen zamlarla beraber asıl yıkımın Kasım'da başlayacağını söyledi.
‘BİRÇOK HİZMETİN YAVAŞLAYACAK’
Kentin de büyük sorunlarla boğuştuğunu söyleyen Türkkan, 2020 bütçesinin çok zor bir bütçe olduğunu, birçok hizmetin yavaşlayacağını ve tasarrufa gidileceğini belirtti. Bu durumdan Kocaeli'ndeki belediyelerinde etkileneceğini belirten Türkkan, belediyelerin zamanında bol gelen parayı savurganca kullandığını, belediye kasalarının birilerine peşkeş çekildiğini, şimdi ise bunun bedelini vatandaşa hizmet üretemeyerek ödediklerini söyledi.
AK PARTİ’DEN KOPANLARIN YENİ PARTİ KURMA ÇALIŞMALAR
AK Parti'den koparak kurulacak yeni parti çalışmalarına da değinen İYİ Partili Türkkan, yeni partinin sadece AK Parti'yi aşağıya indireceğini, bunun dışında da hiçbir şey yapamayacaklarını söyleyerek Türk siyasi hayatında böyle bölünmelerin örneğinin çok olduğunu ve yeni kurulan partilerin geçmişte de buhar olduğunu belirtti. Türkkan, Babacan'ın kuracağı parti için “Türk milleti memleketi bu hale getirenlerin suç ortağına memleketi teslim etmez. Kimse merak etmesin.”ifadesini kullandı.
‘ERKEN SEÇİME HAZIRLANIN’
İYİ Parti Grup Başkan Vekili, Türkiye’nin dış politikasını eleştirirken de çarpıcı ifadeler kullandı. Türkiye’nin ABD-Rusya ekseninde düzlem kuramadığını belirten Türkkan, bu yüzden Türkiye'nin Suriye yüzünden zarar gördüğünü, yeni bir göç dalgasının yaklaştığını, son zamlardan sonra kışın zora gireceğini belirterek; "Şartlar ağırlaştığında yenilgi daha ağır olur, İktidar nefes almak için durum daha da zora girmeden erken seçim isteyecek." dedi.
‘TARIMA YÖNELİP YERİNDE İSTİHDAM SAĞLARSAK’
Türkiye'nin yokluk ve fukaralığa sürüklendiğini belirten Türkkan, “En temel tarım ürünlerinin bile ithal olduğunu, yokluk gıdası patatesi bile ithal ettiğimizi belirterek, gıda ithalatına harcadığımız dövizi ülkede bırakmamız gerektiğini, 780 bin kilometrekarelik vatan toprağının Türkiye'nin en büyük fabrikası olduğunu ifade ederek, tarıma yönelip yerinde istihdam sağlayarak kısa sürede gerçekleşen kalkınmayla birlikte kırsal kesimin ve şehirlerin nefes alacağını söyledi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Milletvekili Türkkan’dan İzmit çıkarması

Türkkan vatandaşların sıkıntılarını dikkatli bir şekilde dinledi.

Milletvekili Türkkan’dan İzmit çıkarması

Türkkan, Kocaeli'nde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş’u ziyaret etti.

Milletvekili Türkkan’dan İzmit çıkarması

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hasta ziyaretinde bulundu.

Milletvekili Türkkan’dan İzmit çıkarması

Milletvekili Türkkan İyi Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑